Jak to udělat Compass Pose (Parivrtta Surya Yantrasana) v józe

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Compass Pose (Parivrtta Surya Yantrasana) v józe

 Jak to udělat Compass Pose (Parivrtta Surya Yantrasana) v józe
Také známý jako : otáčel se sluneční hodiny představovat
Targets : hamstringy, boky a ramena
Úroveň: Advanced

Jóga jsou obvykle považovány za pokročilé, když vyžadují kombinaci „dovednosti“ -flexibility, pevnosti a rovnováhy, například, že to vyžaduje čas a zkušenosti na výstavbu. Compass představovat kvalifikuje jako vyspělé pózy důsledku extrémní otevřenost zadní strany stehen a ramen, které jsou nezbytné pro úplné vyjádření pohybu. Pokud si nejste-li ještě, žádné starosti. Můžete praxi to představovat s ohnutým ramenem tak dlouho, jak se postarat, aby se zabránilo válcování svoji váhu na zadní části vašeho zadku, což způsobuje, že páteř na kole vpřed.

Stejně jako u většiny Jóga, kompas póza je typicky začleněn do série póz, nebo toku. I když tam není konkrétní tok jedinečné kompas představovat, že je důležité, aby byl výběr póz předcházejících kompas pomáhá teplo vy a připravit své tělo na extrémní ochromit úseku. Je to vždy dobrý nápad, aby si v teple s řadou Pozdrav slunci, pak začlenit podkolenní šlachy, kyčle a ramena otvíráky, včetně pózách jako stát půlměsícem, ještěrka výpadu, široký nohama stojící vpřed záhybů, oheň log představovat, a brána představovat.

Výhody

Kompas je vynikající póza pro pokročilejší jógy praktici i nadále prohlubovat kyčel, podkolenní šlachy a flexibilitu ramene. Udržení a zvýšení flexibility přes boky a hamstringy pomáhá zvýšit celkovou pružnost, takže denní aktivity, jako je squatting dolů, snadněji provést.

Také proto, že póza vyžaduje zpětný dosah a natáhnout přes obliques (obvykle označované jako „vedlejší tělo“ v józe), póza pomáhá posilovat a prodloužit stabilizační svaly páteře, udržovat pohyblivost páteře. Pravidelně provádí, prodlužování, posilování a protahování, která se koná od svých hamstringy do ramena může mít za následek lepší celkové držení těla a vyrovnání. V konečném důsledku dobré držení těla a dobře vyvážené vyrovnání může pomoci zabránit zranění a bolest, zejména v dolní části zad.

Krok za krokem

Jiné než jógu rohože, nepotřebujete žádné zvláštní vybavení pro provádění kompas představovat.

  1. Posedět v příjemném, zkříženýma nohama pozici.
  2. Nadechněte se a ohněte pravé koleno, objímala ho do hrudníku. Můžete si nechat levou nohu ohnuté nebo narovnat to před vámi.
  3. Zvedněte pravou nohu levou rukou. Protáhněte pravou ruku pod pravé koleno, přinášet ty správné prstů na zem mimo pravé kyčle. Dýchejte pomalu a postupně, jak se zaměřit na sezení vysoký prodloužení páteře a zůstat ve vzpřímené poloze, jak budete pohybovat do této polohy.
  4. Používat levou ruku do polohy vaše pravé koleno, jak vysoko na pravé paži, jak je to možné. Cílem je, aby si pravé koleno sladit za pravým ramenem s pravou nohu rovně.
  5. Přineste si levou ruku k vnějšímu okraji pravé nohy. Začnou narovnat pravou nohu, jak si protáhnout levou ruku zpět za hlavu.
  6. Vzhlížet k vaší levé ruce, aby vaše páteř ve vzpřímené poloze. Trvat tři až pět hlubokých nádechů zde budete držet pózu.
  7. opatrně uvolnit pózu, výdech, jak si vedou vaši pravou nohu zpátky pomalu levou rukou před opakováním na druhou stranu.

Obyčejné chyby

Válcování svoji váhu vzad, aby se dosáhlo Pose

Je to běžná chyba snažit se „vytvořit prostor“ propašovat vaše koleno za rameno válcováním svou váhu zpět na zadek, což páteř zaokrouhlovat směrem dopředu. To vrhá své tělo z vyrovnání a působí proti pozitivní dopad póza je navržen tak, aby se na vaše držení těla a vyrovnání. Chyba nastane, když jste vyvinuli dostatečnou flexibilitu prostřednictvím vašich ochromit, boky a ramena. Zpět pryč póza a zkusit něco podobného navržen s cílem zlepšit kyčle a ochromit flexibilitu, jako volavka představovat.

Nutit Pose

Je dobré, aby problém sami během cvičení jógy, ale nikdy to není dobrý nápad, aby se zasadila své tělo kolem současné úrovně schopností. Nutit pózu-tlačí kolem pocitu úseku k pocitu bolesti nebo nepohodlí, je dobrý způsob, jak skončit zraněný. Při pokusu o pózu, tlačit se do té míry, lehké natažení, ale pokud nemůžete držet úsek pohodlně, budete příliš daleko. Ohýbat kolena a chytit jógy popruh efektivně měnit pózu.

Modifikace a variace

Potřebují modifikaci?

Těsné hamstringy může být hlavní důvod, proč nelze přesunout do kompas představovat. Zkuste volavka představují jako způsob, jak rozvíjet flexibilitu ochromit, který je podobný tomu, co je potřebné pro kompas představovat. Sedět vysoký v pohodlném zkříženýma nohama pozici. Přineste levé koleno k hrudníku a uchopte levou nohu oběma rukama. Udržení správné držení těla, opřete se o něco sedět vysoký, jak si najednou začnou rozšiřuje své levé koleno a ukázala nohu ke stropu. Cílem je plně rozšířit koleno, ale jen jít až tak daleko, jak je možné, dokud neucítíte úsek prostřednictvím svého nevrátí. Zastávat funkci po dobu 20 až 30 sekund a opakujte.

Se na výzvu?

Zkuste stojí kompas předstírat ještě pokročilejší ochromit a hip otvírákem. Začněte stojící v horských představovat. Nakreslete si pravé koleno k hrudníku. Chytit mimo pravou nohou pravou rukou s cílem napomoci směrování pravé koleno pod a za pravé rameno. Udržení správné držení těla, uchopit svou pravou nohu s levou rukou a uvolněte svou pravou ruku. Pomalu rozšířit své pravé koleno, mírně naklánět doprava otevřít levé straně těla a udržovat rovnováhu. Držet po dobu pěti dýchá, poté uvolněte a opakujte na druhou stranu.

Bezpečnost a bezpečnostní opatření

Hlavní věc k zapamatování pokročilé Jóga jako kompas představovat, že to vyžaduje čas a praxe najít úspěch. Postupovat pomalu a dát tělu čas rozvíjet flexibilitu potřebnou k dosažení plného vyjádření póze. Nutit své tělo podél jeho současnou úroveň schopností je surefire způsob, jak skončit zraněný. Pokud se vám nedaří držet úsek po dobu delší než jednu sekundu nebo tak, aniž by to působit bolest, jste tlačí příliš daleko. Ustoupit a pomocí úpravy nezbytné pro práci si cestu až k póze opatrně.