Jak to udělat Dandasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Dandasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Dandasana a jaké jsou jeho výhody

Dandasana nebo zaměstnanci představují je asana. Sanskrt: दण्डासन; Danda – Stick, Asana – Pose; Vyslovováno jako: Dahn-Dah-SAK-Nah

Tento asana je pojmenována po sanskrtského termínu Danda to znamená, že hůl a ásany to znamená držení těla. Dandasana je cvičení, které pomůže vaše tělo připravit na intenzivnější pózy. To také zvyšuje vaši schopnost pracovat na sladění své tělo dokonale.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

Tento asana je jakýsi warm-up představují pro hlubší Jóga. Musíte se ujistit, aby váš žaludek a střeva prázdná, než budete cvičit tento ásany. Ujistěte se, že máte jídlo nejméně čtyři až šest hodin předtím, než uděláte ásany, aby vaše jídlo dostane rozštěpen, a tam je dostatek energie pro vás vynaložit během tréninku.

To je nejlepší cvičit jógu v dopoledních hodinách. Ale v případě, pokud nemůžete pracovat v dopoledních hodinách, je to v pořádku, aby ji vykonávat ve večerních hodinách.

Úroveň : začátečníci
Style : Vinyasa
Doba trvání : 20 – 30 sekund
Opakování : Žádný
rozkládá : Shoulders, hrudníku
Posiluje : Zpět

Jak udělat Dandasana

 1. Sedět vzpřímeně na zemi, s záda napřímila a nohy natažené před sebou. Vaše nohy musí být vzájemně rovnoběžné a nohy třeba zdůraznit vzhůru.
 2. Stiskněte hýždě na zem, a sladit svou hlavu takovým způsobem, že koruna čelí strop. Tím se automaticky narovnat a prodloužení páteře.
 3. Flex nohy a stiskněte paty.
 4. Položte dlaně vedle boků na podlaze. To bude podporovat páteř a také uvolnit ramena. Trup musí být rovné, ale uvolněně.
 5. Uvolnit nohy a uzemnit dolní polovinu těla pevně na zem.
 6. Normálně dýchat a držet pózu po dobu asi 20 až 30 sekund.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To jsou některé body opatrnosti je třeba mít na paměti, než budete cvičit tento ásany.

 1. To je nejlepší se vyhnout tomuto ásany, pokud máte ve spodní části zad nebo zranění zápěstí.
 2. Přestože se jedná o poměrně jednoduchý póza, je to nejlepší, aby to pod dohledem instruktora jógy. Když cvičíte jógu, nezapomeňte poslouchat své tělo a tlačit jen tolik, kolik to může vydržet.

Tipy začátečníka

Jedná se o několik tipů, které musíte mít na paměti, aby se základní představovat pravdu.

 1. Vaše váha musí být dobře vyvážený mezi hýždě. Musíte přesunout své boky z jedné strany na druhou, jakmile jste v póze. Když máte pocit, že váha je dáno ven, ujistěte se, že stydké kosti a kostrč jsou ve stejné vzdálenosti od podlahy.
 2. To je nejlepší začít pracovat tento Dandasana pózu z jógy od nohou nahoru. Musíte čerpat základnu velkých nohou vpřed, a srovnejte své podpatky, nohy a prsty. Soustředit na své kotníky. Při práci na paty, uzemnit vaše stehna a lýtka. Poté hledají vyrovnání v břiše, kostrče a pánve, pokud se dostanete do vaší paží, ramen, klíční kost a krk. A konečně, přesunout do zarovnání temeno hlavy. Nezapomeňte, že boky, ramena, a uši musí být vždy v jednom řádku.

Advanced Pose změny

Dandasana je základem pro všechny ostatní zvraty a sedících pózách, takže je důležité, abyste si to pravé. To jsou některé varianty, které budou absorbovat ten správný zarovnání a pomůže vám, bez ohledu na své nedostatky.

 1. Pokud vaše hamstringy jsou napjaté, a zjistíte, že je těžké sedět s nohama nataženýma, složit deku a umístit jej pod hýždě. Tím se odstraní napětí z vašich nohou a boků a usnadňují sedět rovně.
 2. Pokud je vaše břicho a horní část zad jsou slabé, použijte podporu zdi, když to budete dělat ásany. Potom, jak si získat sílu, vzdálí od stěny postupně, a ujistěte se, že vaše páteř je vzpřímený, jak jste absolvent.
 3. Pro lidi s dlouhýma rukama, to je v pořádku, aby pokrčte paže jemně na lokty, pokud nemůžete narovnat jim úplně. Jen nezapomeňte, aby vaše dlaně na zem a uvolnit své lopatky dolů do zad.
 4. V případě, že jste trpí syndromem karpálního tunelu, nebo mají těsné zápěstí a předloktí, je vhodné, aby se vaše prsty míří za sebou. Stačí umístit své dlaně na zem a otočit ruce tak, aby se vaše prsty směřovat zádech. Tato varianta zajistí horní části paže a hrudníku svaly otevřou.

Výhody služebního Pose

To jsou některé úžasné výhody Dandasana.

 • To asana pomáhá posilovat svaly na zádech.
 • Pomáhá také roztáhnout hrudník a ramena.
 • S běžnou praxí tohoto ásany, vaše pozice je určitě třeba zlepšit.
 • Břicho se protáhla a posílena stejně.
 • Je známo, že léčit ischias a astma.
 • To asana pomáhá soustředit se a zklidnění mysli. V kombinaci se správným dýcháním, že zmírňuje stres a pomáhá zlepšit koncentraci.

The Science Behind The Dandasana

Nicméně snadné to póza může vypadat, to je docela intenzivní, pevnost-stavební cvičení pro hrudníku, břicha a horní části zad.

Tato póza je základem pro všechny sedící pózy, protože dává základní strukturu pro všechny. Podíváte-li se pozorně, je to sedí verze Tadasana nebo Mountain představovat.

Přípravné Poses

Adho Mukha Svanasana
uttanasana

Navazující Poses

Bharadvāja je Twist
Purvottanasana

Říká se, že „velké věci přicházejí v malých baleních“. Tento asana je krátká a jednoduchá, ale jen čas bude vyvíjet úžasné věci, které se bude dělat, aby vaše tělo.