Jak to udělat Gomukhasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Gomukhasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Gomukhasana a jaké jsou jeho výhody

Gomukhasana nebo Cow Face Pose je asana. Sanskrt: गोमुखासन; Go – kráva, Mukha – Face, Asana – Pose; Vyslovováno jako: go-moo-KAHS-anna

To asana odvozuje svůj název od sanskrtského slova ‚Go‘, což znamená, krávu, ‚Mukha‘, což znamená, tvář a ‚Asana‘, smysl představovat. Mimochodem, slovo ‚Go‘ také znamená světlo.

Takže ‚Gomukh‘ může také znamenat lehkosti hlavy a světlo v hlavě. Nicméně, tato asana dostane jeho jméno, protože když je člověk provádění tohoto asana, tělo se podobá tvář krávě. Stehna a telata jsou umístěny takovým způsobem, že jsou široké na jednom konci a zužující se na druhém.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

Nejlepší je, pokud je Gomukhasana se provádí hned po ránu. Jeho výhody jsou četné. Žaludek a střeva, musí být prázdné při praktikování tohoto ásany. Ujistěte se, že máte jídlo minimálně 10 až 12 hodin před vaší praxe.

 • Úroveň: Základní
 • Styl: Vinyasa
 • Doba trvání: 30 až 60 sekund
 • Opakování: Jakmile pravou nohu přes levou a pak vice versa
 • Úseky: ramena, kyčle, stehna, hrudník, kotníky, trojhlavý sval pažní, podpaží
 • Posiluje: zad, hrudníku

Jak udělat Gomukhasana

 1. Sedět vzpřímeně na zemi s nohama nataženýma před sebe.
 2. Nyní lehce ohněte levou nohu a umístěte ho pod pravou hýždi.
 3. Přeložte pravou nohu a položte ji pomocí levé stehno.
 4. Položte obě kolena těsně vedle sebe tak, jak jsou naskládány jedna na druhé.
 5. Opatrně složit levou ruku a umístit jej za zády.
 6. Vezměte si pravou ruku přes pravé rameno, a natáhnout ji, stejně jako je to možné, dokud nedosáhne svou levou ruku. S praxí, budete moci nejen dosáhnout, ale také chytit pomocí levé ruky.
 7. Udržujte kufru vztyčený, rozšířit své hrudi, a opřít mírně dozadu.
 8. Držte tuto pózu tak dlouho, jak vám vyhovuje, jak budete dýchat pomalu a zhluboka. Soustředit se na svůj dech.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Tam jsou některé body opatrností, které je třeba mít na paměti, než budete cvičit tento ásany.

 1. Lidé, kteří trpí ramene, krku a kolena bolesti se musí zdržet praktikování tohoto ásany. Pokud trpíte bolestmi zad, je nejlepší se poradit s lékařem dříve, než to budete dělat ásany, a cvičit pouze pod dohledem certifikovaného jógy instruktora.
 2. Pokud máte těsný ramena a nedaří se jim sevřít prsty za zády, použijte pásek mezi rukama. Spusťte pózu s popruhem přehozené přes rameno spodního ramene. Posuňte spodní rameno na zadní straně (je třeba se ujistit, že si snímek ruku tolik do horní části zad, jak je to možné), pak chytit volný konec popruhu s horní části paže.
 3. V případě, že tuk nebo obézní, provedení tohoto cvičení může být obtížné. Ale netrapte. Místo toho, začít v malém. Můžete začít tím, že se snaží, aby se vaše ruce dozadu (nemusíte se sevřít prsty), a jednoduše protažení nohou a přejezd přes sebe. Postupem času a trpělivosti, budete moci provádět pózu dokonale, jak to dělá vaše tělo flexibilní a snadno protáhnout.

Tipy začátečníka

Začátečníci obvykle považují za obtížné získat jejich sedí kosti k odpočinku rovnoměrně na podlaze. To dělá stohování kolena rovnoměrně navzájem dost obtížné. Páteř nemůže správně rozšířit sebe, když je pánev nakloněná. Takže používat deku nebo posílit podporu a zvedněte sedací kosti.

Advanced Pose Variace

Pro zvýšení úsek v této póze, musíte mít flexibilní ramena. Jen přesunout své ruce trochu stranou od zadní části trupu. Z plného pózy naklonil a kterým se trup na vnitřní straně stehna na vrcholu. Držet pózu po dobu nejméně 20 sekund, a vdechovat, jak si přijít.

Výhody krávy Tvář Pose

To jsou některé úžasné výhody Gomukhasana.

 • To asana pomáhá ohýbat záda, což je pružnější.
 • Pomáhá léčit ztuhlé ramena a také pomáhá snižovat bolesti zad.
 • Praktikují Gomukhasana také pomáhá při léčbě ischiasu.
 • To zlepšuje fungování ledvin, a tím pomoci těm, kteří trpí cukrovkou.
 • To také pracuje na svaly hrudníku a pomáhá při léčbě sexuálních onemocnění.
 • Praktikování tohoto asana pravidelně může snížit stres a úzkost.

The Science Behind The Gomukhasana

To asana zahrnuje ramena a boky, z nichž oba jsou společné místa, která ubytují napětí a chronické bolesti. To asana, docela nápadně, zvyšuje rozsah pohybu v ramenním kloubu. I když budete mít těsný ramena, a budete pokračovat v provádění tohoto ásany, v rozpětí několika měsíců, bude vaše ramena uvolnit ven. Tento asana je terapeutické a pomáhá při uvolnění tlaku.

Gomukhasana nebo kráva tvář představovat, uvolňuje svaly a dodává pocit klidu. Při pokusu vytáhnout ruce v této póze, napětí ve svalu, šlachy kloubů dostane stupňovala. V reakci na toto napětí, míchy signály uvolnění svalů. Dále jen ‚stretch‘ to póza tvoří (podobně jako většina ostatních Jóga) vede k uvolňování endorfinů, které vyvolávají pocit relaxace ve vašem těle a mysli.

Ve studii provedené na čínské univerzitě Hong Kongu, bylo zjištěno, že Hatha jóga (z nichž Gomukhasana je součástí) může zlepšit kardiovaskulární vytrvalost, flexibilitu a svalovou sílu.

Přípravné Poses

Baddha Konasana
Supta Virasana
Supta baddha Konasana
Supta Padangusthasana
Upavistha Konasana
Virasana

Navazující Poses

Ardha matsyendrasana
Bharadvajasana
Garudasana
Marichyasana III
Padmasana
Paschimottanasana
Upavistha Konasana

Tento asana je velmi jednoduchá, ale velice prospěšný. Kdo by si mohl představit, že trochu strečink může jít dlouhou cestu k uzdravení své tělo, mysl a duši?