Jak to udělat Paschimottanasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Paschimottanasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Paschimottanasana a jaké jsou jeho výhody

Paschimottanasana, Sedící předklonu nebo Intense Dorsal Stretch je asana. Sanskrt: पश्चिमोत्तानासन; Paschima – West / Back, Uttana – Intense Stretch, Asana – Pose; Prohlásil As – POSH-ee-moh-tan-AHS-anna

Tato zdánlivě jednoduchá asana je klasický Hatha jóga představovat, že má mnoho výhod. Paschimottanasana pokrývá celou řadu systémů v těle a je zvláště vhodný pro diabetes a vysoký krevní tlak. To asana také dává celému tělu dobrou úsek. Zajímavé je, že přední část těla se nazývá východ a zpět se obvykle nazývá West. Tento asana se zaměřuje na zadní části těla, a proto je pojmenován jako takové. V angličtině, tato asana se nazývá Sedící předklonu nebo Intense hřbetní Stretch.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

Musíte se ujistit, aby váš žaludek a střeva prázdná, než budete cvičit tento ásany. Mají jídlo alespoň čtyři až šest hodin předtím, než uděláte ásany, aby vaše jídlo dostane stravitelné a je dostatek energie pro vás vynaložit během tréninku.

To je nejlepší cvičit jógu jako první věc po ránu. Ale v případě, že nemůže pracovat v dopoledních hodinách, je to v pořádku, aby ji vykonávat ve večerních hodinách.

Úroveň: Basic
Style: Hatha jóga
Doba trvání: 30 – 60 sekund
Opakování: Žádný
roztáhne: Páteř, ramena, hamstringy
posiluje: Back, Spine

Jak to udělat Paschimottanasana

 1. Sedět vzpřímeně, s nohama, natáhl před sebe. Ujistěte se, že vaše prsty jsou ohnuté směrem k sobě.
 2. Nadechněte se a zvednout ruce nad hlavu. Protáhnout se.
 3. Vydechněte a ohněte dopředu. Pocit, že záhyb z vašich kyčelních kloubů. Vaše brada by se měl pohybovat na prsty u nohou.
 4. Natáhnout ruce a nechal je dostat nejdál mohou, případně do prsty u nohou. Ale ujistěte se, že nemusíte natahovat příliš daleko.
 5. Inhalovat. Poté mírně zvedl hlavu, protáhlé páteř.
 6. Vydechněte a přesunout pupík směrem k kolena.
 7. Tento postup opakujte několikrát. Poté položte hlavu na nohy a držet pózu.
 8. Nadechněte se a přijít zpět do sedu se vaše paže natažené.
 9. Vydechněte a snížit své zbraně.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Jedná se o několik bodů, opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 • Vyhnout tento ásany, pokud máte astma nebo průjem.
 • V případě, že máte zranění zad, je třeba se ujistit, praktikovat tento ásany pouze pod vedením certifikovaného jógy instruktora.
 • Těhotné ženy se musí vyhnout provozování tohoto ásany.

Začátečníka Tip

Jako začátečník, musíte mít na paměti nikdy tlačit sami, pokud si netroufáte v předklonu. To je ještě důležitější v případě, že s sebou nese asana sedí na podlaze. Když se budete pohybovat kupředu, a máte pocit, že prostor mezi pupkem a stydkou kostí snižuje, zastavit, zvednout sami málo, a pokračovat v cestě vpřed. Jako začátečník, vaše napjaté svaly na nohou by mohly dělat to pro vás těžké ohýbat příliš mnoho, a to může vypadat, jako byste se sedí. Je to v pořádku. S praxí, bude vaše tělo stane mnohem flexibilnější.

Advanced Pose pozměňování

Pro zvýšení úsek, když se v tomto ásany, budete muset znovu rozšíří lokty. Chcete-li to provést, jakmile jste v ásany, je třeba sepnout ruce kolem chodidel. Dalo by se také obrátit na hřbet jedné ruky do chodidla, a přilnavost zápěstí na straně druhé.

Výhody nasazené předklonu

To jsou některé úžasné výhody Paschimottanasana.

 • To asana zklidňuje mysl a také zmírňuje mírné deprese a stres.
 • Ramena a páteř, a hamstringy získat dobrý protáhnout.
 • Ledviny, játra, děloha, vaječníky a jsou aktivovány.
 • Praktikování tohoto asana pravidelně pomáhá zlepšit trávení.
 • Menopauza a menstruační nepohodlí lze řešit s touto ásany.
 • Úzkost, bolesti hlavy a únava jsou redukovány.
 • Vysoký krevní tlak, nespavost, neplodnost, zánět vedlejších nosních dutin a může být vyléčeno s tímto ásany.
 • Paschimottanasana prý léčit nemoci, zvýšení chuti k jídlu a snížení obezity.
 • To asana funguje velmi dobře u žen poté, co porodila dítě.

The Science Behind The Paschimottanasana

To asana dává zadní části těla dobrou úsek, celou cestu od kotníků k hlavě. Svaly přední části těla jsou smluvně, a to vytváří tlak na břicho a hrudníku, a tím, zlepšení respiračních funkcí a fungování žláz intraabdominálních, specificky zaměřené na sekrety. Flexibilita v bederní oblasti, stehen a na bocích je zlepšena. Tam je zvýšení v cirkulaci krve v zádech, a nervy míchy jsou tónovaný. To asana také přispívá ke snížení tuku v bocích, stehnech a břišní oblasti. To asana čistí nadis a také stimuluje Kundalini Shakti.

Nyní, když víte, jak to sedí předklon představovat, co ještě čekáte? Paschimottanasana je velmi uvolňující. Je úžasné, jak tam je tolik děje (protahování, tónování, posilování), a stále daří cítit tak svěží a uvolněná. To je síla jógy.

Jessica Gunawan is a yoga teacher and writer. Her writing on yoga and holistic health has appeared in several websites. She began her yoga journey from the year 2008. Currently teaching yoga at Celebrity Fitness in Denpasar, Bali.