Jak to udělat Paschimottanasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Paschimottanasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Paschimottanasana a jaké jsou jeho výhody

Paschimottanasana, Sedící předklonu nebo Intense Dorsal Stretch je asana. Sanskrt: पश्चिमोत्तानासन; Paschima – West / Back, Uttana – Intense Stretch, Asana – Pose; Prohlásil As – POSH-ee-moh-tan-AHS-anna

Tato zdánlivě jednoduchá asana je klasický Hatha jóga představovat, že má mnoho výhod. Paschimottanasana pokrývá celou řadu systémů v těle a je zvláště vhodný pro diabetes a vysoký krevní tlak. To asana také dává celému tělu dobrou úsek. Zajímavé je, že přední část těla se nazývá východ a zpět se obvykle nazývá West. Tento asana se zaměřuje na zadní části těla, a proto je pojmenován jako takové. V angličtině, tato asana se nazývá Sedící předklonu nebo Intense hřbetní Stretch.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

Musíte se ujistit, aby váš žaludek a střeva prázdná, než budete cvičit tento ásany. Mají jídlo alespoň čtyři až šest hodin předtím, než uděláte ásany, aby vaše jídlo dostane stravitelné a je dostatek energie pro vás vynaložit během tréninku.

To je nejlepší cvičit jógu jako první věc po ránu. Ale v případě, že nemůže pracovat v dopoledních hodinách, je to v pořádku, aby ji vykonávat ve večerních hodinách.

Úroveň: Basic
Style: Hatha jóga
Doba trvání: 30 – 60 sekund
Opakování: Žádný
roztáhne: Páteř, ramena, hamstringy
posiluje: Back, Spine

Jak to udělat Paschimottanasana

 1. Sedět vzpřímeně, s nohama, natáhl před sebe. Ujistěte se, že vaše prsty jsou ohnuté směrem k sobě.
 2. Nadechněte se a zvednout ruce nad hlavu. Protáhnout se.
 3. Vydechněte a ohněte dopředu. Pocit, že záhyb z vašich kyčelních kloubů. Vaše brada by se měl pohybovat na prsty u nohou.
 4. Natáhnout ruce a nechal je dostat nejdál mohou, případně do prsty u nohou. Ale ujistěte se, že nemusíte natahovat příliš daleko.
 5. Inhalovat. Poté mírně zvedl hlavu, protáhlé páteř.
 6. Vydechněte a přesunout pupík směrem k kolena.
 7. Tento postup opakujte několikrát. Poté položte hlavu na nohy a držet pózu.
 8. Nadechněte se a přijít zpět do sedu se vaše paže natažené.
 9. Vydechněte a snížit své zbraně.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Jedná se o několik bodů, opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 • Vyhnout tento ásany, pokud máte astma nebo průjem.
 • V případě, že máte zranění zad, je třeba se ujistit, praktikovat tento ásany pouze pod vedením certifikovaného jógy instruktora.
 • Těhotné ženy se musí vyhnout provozování tohoto ásany.

Začátečníka Tip

Jako začátečník, musíte mít na paměti nikdy tlačit sami, pokud si netroufáte v předklonu. To je ještě důležitější v případě, že s sebou nese asana sedí na podlaze. Když se budete pohybovat kupředu, a máte pocit, že prostor mezi pupkem a stydkou kostí snižuje, zastavit, zvednout sami málo, a pokračovat v cestě vpřed. Jako začátečník, vaše napjaté svaly na nohou by mohly dělat to pro vás těžké ohýbat příliš mnoho, a to může vypadat, jako byste se sedí. Je to v pořádku. S praxí, bude vaše tělo stane mnohem flexibilnější.

Advanced Pose pozměňování

Pro zvýšení úsek, když se v tomto ásany, budete muset znovu rozšíří lokty. Chcete-li to provést, jakmile jste v ásany, je třeba sepnout ruce kolem chodidel. Dalo by se také obrátit na hřbet jedné ruky do chodidla, a přilnavost zápěstí na straně druhé.

Výhody nasazené předklonu

To jsou některé úžasné výhody Paschimottanasana.

 • To asana zklidňuje mysl a také zmírňuje mírné deprese a stres.
 • Ramena a páteř, a hamstringy získat dobrý protáhnout.
 • Ledviny, játra, děloha, vaječníky a jsou aktivovány.
 • Praktikování tohoto asana pravidelně pomáhá zlepšit trávení.
 • Menopauza a menstruační nepohodlí lze řešit s touto ásany.
 • Úzkost, bolesti hlavy a únava jsou redukovány.
 • Vysoký krevní tlak, nespavost, neplodnost, zánět vedlejších nosních dutin a může být vyléčeno s tímto ásany.
 • Paschimottanasana prý léčit nemoci, zvýšení chuti k jídlu a snížení obezity.
 • To asana funguje velmi dobře u žen poté, co porodila dítě.

The Science Behind The Paschimottanasana

To asana dává zadní části těla dobrou úsek, celou cestu od kotníků k hlavě. Svaly přední části těla jsou smluvně, a to vytváří tlak na břicho a hrudníku, a tím, zlepšení respiračních funkcí a fungování žláz intraabdominálních, specificky zaměřené na sekrety. Flexibilita v bederní oblasti, stehen a na bocích je zlepšena. Tam je zvýšení v cirkulaci krve v zádech, a nervy míchy jsou tónovaný. To asana také přispívá ke snížení tuku v bocích, stehnech a břišní oblasti. To asana čistí nadis a také stimuluje Kundalini Shakti.

Nyní, když víte, jak to sedí předklon představovat, co ještě čekáte? Paschimottanasana je velmi uvolňující. Je úžasné, jak tam je tolik děje (protahování, tónování, posilování), a stále daří cítit tak svěží a uvolněná. To je síla jógy.