Jak to udělat Prasarita Padottanasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Prasarita Padottanasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Prasarita Padottanasana a jaké jsou jeho výhody

Prasarita – Široký / natažené, Pada – Foot, Uttana – Intense Stretch, Asana – Pose; Prohlásil As – pra-sa-REE-tah PAH-Doh-Tahn-AHS-anna.

Když budete cvičit tento ásany, budete se cítit vaše tělo léčit a rozšířit, a to zejména poté, co jste udělal cvičení, jako je jízda na kole, chůzi a běhu. Tento asana je obvykle praktikována na konci stojící pózy a slouží jako dobrý přípravný představují pro inverzí. Tento asana je uklidňující předklon, která se táhne jak záda a hamstringy.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

To asana musí být provedeno pouze na lačný žaludek. Musíte se ujistit, aby vaše jídlo čtyři až šest hodin před praxe a dát svému tělu dostatek času trávit jídlo. V ideálním případě je třeba, aby byl 10 až 12 hodin mezera mezi vaše jídlo a praxí, což je důvod, proč je nejlepší doporučeno praktikovat tento ásany brzy ráno. Avšak vzhledem k časových, mnoho lidí je těžké pracovat v dopoledních hodinách. Takoví lidé mohou cvičit jógu ve večerních hodinách. Vaše střeva také musí být čisté, zatímco cvičíte tento ásany.

Úroveň: Basic
Style: Vinyasa Flow
Délka: 30 až 60 sekund
Opakování: Žádný
roztáhne: Páteř, nohy
Posiluje: Páteř, nohy

Jak to udělat Prasarita Padottanasana

 1. Chcete-li začít tento ásany, stojí v přední části rohože v Tadasana.
 1. Inhalovat. Udělejte krok vzad pravou nohou, takže vaše tělo čelí dlouhý okraj rohože.
 1. Protáhnout své ruce tak, že jsou ve výšce ramen a těsně nad vaše nohy. Potom, aby vaše ruce na boky.
 1. Nadechněte se a prodloužit váš hrudník a srdce k nebi, takže trup je napnuta stejně. Vydechněte a ohněte směrem dopředu, dokud se vaše prsty dotknou podložky před vámi.
 1. Jak si udržet strečink, přinést korunu hlavu k zemi, a tlačit hýždě ke stropu. Vaše břišní svaly musí také zapojit do prodloužení páteře.
 1. Co se týče vašich rukou, můžete buď umístit pod nohy nebo na podložce, v těsné blízkosti hlavy, přičemž ohnuté lokty. Dalo by se také držet své velké prsty prsty.
 1. Držte představovat až po dobu jedné minuty. Dýchejte zhluboka a pomalu. Poté pěšky ruce dopředu, dokud trup je rovnoběžně s podlahou. S plnou páteře záběru, aby vaše ruce na boky. Nadechněte se a zvedněte trup. Vrať se do Tadasana.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To jsou některé body opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 • Vyhnout tento ásany za každou cenu, pokud máte bolesti nebo zranění v dolní části zad.
 • Také se vyhnout této ásany, pokud máte sinus zácpy.

Tipy začátečníka

Jak začátečníky, může to být pro vás těžké dotknout svou korunu na zem. Tlačit se jen tolik, kolik můžete. Použijte deku, podhlavník, nebo čalouněný blok na podporu vaši hlavu v této ásan.

Advanced Pose změny

K pokroku v této póze, použijte blok a pracovat ruce, když jste v této pozici. Stačí nastavit blok na jedné straně rohože na podlaze před vámi. Jak si naklonit dopředu, uchopte blok tak, že je mezi předloktí, těsně pod lokty. Vyzvednout. Chcete-li dokončit pózy, položte dlaně na zem, a zmáčknout blok mezi předloktí. Na vnitřní straně rukou, musí být pevně přitlačí na podlahu. Tato akce rameno bude sloužit jako velký přípravné představují pro paže stáncích.

Výhody ze široké nohama předklonu

To jsou některé úžasné výhody širokého nohama předklonu.

 • Zadní, vnitřní část nohy, a hřbet jsou natažené a posílit.
 • Břišních orgánů jsou tónovaný, a proto, trávení se zlepší.
 • Mozek je uklidnil.
 • Zmírňuje bolesti zad, bolesti hlavy, únava a mírné deprese.

The Science Behind The Prasarita Padottanasana

Když máte pocit, že jsou ve stavu rovnováhy, střední cestu mezi pocitem přebití a prázdná, ve kterém budete cítit uvolněně, pod napětím, a šťastný, tento stav se nazývá Sattva. To je klíč k najít duchovní osvícení a zářivé zdraví. V tomto stavu jste ve střehu, ale v pohodě; jste povzneseni, přesto uzemněna.

Když budete praktikovat Prasarita Padottanasana, dostanete příležitost prozkoumat svůj sattva. Jste jasnou hlavu a v harmonii. Cítíte zemitost na své spodní části těla, jak vaše mysl vklouzne do klidu. Vaše nohy jsou neustále napadán zůstat stabilní, silná a zakořeněný. Vaše srdce a hlava se uklidnil a očistí. Tento asana se proto také použít jako balzám na úzkostných nervy.

Nyní, když víte, h ow do činění Prasarita Padottanasana, co ještě čekáte? Ponořte se do stavu klidu, jak vaše tělo je upozornit na jeho okolí. Užijte si kontrasty a to nejlepší z obou světů s tímto ásany.