Jak to udělat Salamba Sarvangasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Salamba Sarvangasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Salamba Sarvangasana a jaké jsou jeho výhody

Sanskrt: सर्वाङ्गासन; Salamba – Podporované sarva – Vše, Anga – končetiny, Asana – Pose; Prohlásil As – Sahr-Vahn-Gah-sah-nah

Tento asana je nazýván „matka“ nebo „královna“ ze všech ásan. Doslova se promítá do všech končetin představovat. Ale to se nazývá rameno stojan, jen proto, že váha těla spočívá na kostnaté části ramen. Tento asana je mocný, a to je opak, který vám pomůže zmírnit do složitějších inverzí. Tato důležitá jóga asana je jedním z prvních, budete praxe a bude pokračovat v praxi, a to i poté, co jste ho zvládli.

Co byste měli vědět, než to uděláte, Asana

To asana musí být prováděny buď jako první věc po ránu, nebo alespoň čtyři až šest hodin po jídle. Žaludek a střeva, musí být prázdné při praktikování tohoto ásany. Jídlo požití musí být štěpen tak, že je dostatek energie vynaložit během tréninku.

Úroveň: Intermediate / Advanced
Style: Hatha jóga
Délka: 30 až 60 sekund
Opakování: Žádný
rozkládá: ramenou, krku
Posiluje: páteř, záda, ramena

Jak to udělat Salamba Sarvangasana

 1. Začněte tím, že leží rovně na zádech, aby vaše nohy k sobě a ruce po tvém boku.
 2. S jedním rychlým pohybem, zvedněte nohy, hýždě a zpět, takže lokty podporu své spodní části těla, a ty stojí vysoko na ramenou. Použijte své ruce na podporu záda.
 3. Jak jste usadit v póze, ujistěte se, že budete pohybovat lokty blíže k sobě. Narovnat páteř a nohy. Vaše tělesná hmotnost by měla ležet na ramena a nadloktí. Nepodporují své tělo na krku či hlavy.
 4. Zpevnit nohy a ukázat prsty ven. Držte pozici po dobu asi 30 až 60 sekund. Zhluboka dýchat, když tak učiníte. Pokud máte pocit, žádný tlak na krku, uvolní okamžitě.
 5. Chcete-li uvolnit, snížit vaše kolena a přivést své ruce na zem. Potom být vyrovnána a relaxaci.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

 1. To jsou některé body opatrností, které je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

1. Vyhněte se provádění tohoto ásany, pokud máte následující podmínky.
A. Průjem
b. Bolesti hlavy
c. Vysoký krevní tlak
d. Menstruace
e. poranění krční

 1. Pokud jste zvládli tuto pózu, můžete pokračovat v praxi to až pozdě do svého těhotenství. Nicméně, neměli byste začít cvičit Sarvangasana poté, co jste otěhotnět.
 1. Protože se jedná o složitý asana, to je nejlepší, když je praktikována pod dohledem odborníka.

Tipy začátečníka

Jako začátečník, lokty mohla klouzat od sebe, což způsobuje, že nadloktí valit dovnitř. To by pak mohlo způsobit, že trup klesnout na horní části zad, a proto padá pózu a také způsobuje krku kmene. Použijte pokrývku na podporu ramena. Srolovat lepivou podložku a nastavit jej na této přikrývky tak, že jeho podélná osa je rovnoběžná s okrajem protilehlé okraje rameno je. Teď, když se dostanete do pózy, aby lokty, které mají být zrušena a zajištěn na lepkavou podložku.

Advanced Pose Variace

Zintenzivnit úsek v lopatkami, to je to, co byste měli dělat. Za prvé, ujistěte se, že jste rozšířil obě dlaně široce a umístit je na zadní části trupu. Potom zatlačením a proti žeber na zadní straně s malíčkem a prsteníčkem. Každý jednou za čas, sundat ruce zezadu, stiskněte lopatky rameno a položte ruce dozadu, vždy blíž k hlavě, než tomu bylo dříve.

Výhody podporovaného Shoulder Stand

To jsou některé úžasné výhody ramen stojanu jógy představovat.

 • Pomáhá uklidnit mozek, léčí mírné deprese a zmírňuje stres.
 • Pomáhá stimulovat prostaty, štítné žlázy a břišní orgány.
 • Krk a ramena získat dobrý protáhnout.
 • Hýždě a nohy dostat tónovaný.
 • Trávení je lepší, a metabolismus je regulován.
 • To asana zmírňuje příznaky menopauzy.
 • Únava a nespavost jsou sníženy.
 • To asana pomáhá léčit zánět vedlejších nosních dutin, astma, a neplodnost.

The Science Behind The Salamba Sarvangasana

Tento asana je jedním z nejvíce terapeutické a nejstarších ásan. Podle starověkého textu jógy, řeší každý orgán a čakry v těle. Pomáhá léčit nemoc a zlepšit fungování žlázy, orgánu nebo systému. To asana vyžaduje nejen soustředit, ale vyvolává to taky. Není divu, že se nazývá matkou všech ásan.

Nyní, když víte, jak to udělat ramenní stánek, co víte, čeká? Někdy je třeba postavit se na svých bedrech namísto jejich nohou, abyste získali lepší pohled na život. Uvidíte sami v růžové zdraví, pokud budete cvičit ramenní pravidelně stát.