Jak to udělat Shavasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Shavasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Shavasana a jaké jsou jeho výhody

Shavasana, Savasana nebo Corpse Pose je ásany, kde Shava – Corpse; Asana – Pose; a Výrazný as – shuh-vah-Sana; Sanskrt:  शवासन

Tato póza podobá pozici mrtvého těla a je proto pojmenován po něm. Shava  (शव, Sava) znamená „tělo“, a  Asana  (आसन, Asana) znamenat „postoj“ nebo „usazení“ .Tato pozice se zdá docela snadné, ale může to být také jedním z nejtěžších, protože budete muset zcela uvolnit své tělo a mysl. Tato póza je obvykle praktikuje po aktivním cvičení jógy. To vzbuzuje hluboké rány a zcela uvolní vaše tělo. Můžete také praxi to představuje vždy, když jsou extrémně unavený a potřebuji se dostat zpět pracovat rychle. Je to osvěžující a omlazující.

Co byste měli vědět, než praktikování Asana

Shavasana podporuje odpočinek a relaxaci. Nicméně, budete muset bránit se před usnutím, jak ji praktikovat. Pokud máte pocit ospalosti, vše, co potřebujete udělat, je, je vzít hlubší a rychlejší dechy. Koncentrace má klíčový význam pro tento ásany.

Úroveň: Basic
Style: Ashtanga Yoga
Doba trvání: 10 – 12 minut
opakování: Žádný
Silné stránky: Obnoví tělo

Jak udělat Shavasana (Corpse Pose)

  1. Ležet na podlaze, zajistí, že nedojde k narušení po dobu trvání póze. Ujistěte se, že jsou pohodlné, ale nepoužívejte žádné polštáře nebo polštáře. Bude nejlepší, když si lehne na tvrdém povrchu.
  2. Zavři oči.
  3. Umístit své nohy tak, aby byly pohodlně od sebe. Ujistěte se, že vaše nohy dokonale odpočinout a vaše prsty směřují do stran.
  4. Ruce musí být umístěna podél těla a mírně od sebe, takže dlaně otevřené a směrem nahoru.
  5. Nyní se pomalu upozornit na každou oblast vašeho těla, počínaje prsty u nohou. Jak jste to, dýchat pomalu, ale hluboko, nastavení své tělo ve stavu hluboké relaxace. Nenechte usnout v tomto procesu.
  6. Dýchejte pomalu, ale hluboko. To povede k dalšímu zlepšení kompletní relaxaci. Jak dýcháte, vaše tělo bude pod napětím, a jak si vydechnout, bude vaše tělo uklidnit. Zaměřit se na sebe a své tělo, zapomíná všechny ostatní úkoly. Pustit a vzdát! Ale ujistěte se, že není zdřímnout.
  7. Asi 10 až 12 minut , když vaše tělo cítí uvolněně a svěží, válec na jedné straně, aby vaše oči zavřené. Zůstat v poloze na minutu, dokud se posadit v Sukhasana.
  8. Trvat několik hlubokých nádechů a získat povědomí o své okolí před otevřít oči znovu.

Opatření nebo kontraindikace Shavasana

Tento asana je naprosto bezpečný a může být praktikována každý a každý. Není-li Vám lékař doporučit, aby ležet na zádech, můžete cvičit tento ásany.

Pokud jste těhotná, mohlo by to být dobrý nápad odpočinout si hlavu a hrudník o kolébku pro pohodlí.

Začátečníka Tip

V našich rušných, stresující život, to může být docela úkol zcela pustit a relaxovat. Nejtěžší část o Shavasana je uvolnit hlavy stehenních kostí, takže tříslech změkne. V případě, že tříslo nezměkne, mohlo by to omezit správné dýchání, a proto vytvářejí napětí v celém těle. To bojuje s tímto, můžete umístit pět kilo váhy na stehnech, v tříselné rýze, a pak si představit hlavy stehenní kosti přitlačí kvůli hmotnosti.

Advanced Pose změny

  1. Setkáte-li se těsnost v ramenou, hrudníku nebo zad, bude vaše ramena nebude ležet na podlaze, a to bude namáhat krk. V takovém případě je dobré mírně zvýšit svou hlavu a přivést ji na stejné úrovni jako na krku. To pomůže zjemnit na zadní straně krku. Vše, co musíte udělat, je dát složenou deku pod hlavu tak, že končí v horní části ramen.
  2. Jsou-li těsné svaly dolní části zad nebo hamstringy, mohlo by to být dobrý nápad, povýšit své nohy, zatímco cvičíte tělo nebo savasana pozice. To funguje dobře, i když máte bolesti a nepohodlí ve své dolní části zad a boků. Vše, co musíte udělat, je umístit kolébku přímo pod kolena. Pokud nemáte kolébky po ruce, můžete vyrovnat deky a umístit je pod kolena.

Výhody Shavasana (Corpse Pose)

Tento postoj je jedním z nejdůležitějších pozic jógy, a to má mnoho výhod.

1. přináší tělo do stavu meditace

Tělo se uvolní a přejde do hlubokého meditativního stavu, což pomáhá opravovat buňky a tkáně a uvolňuje stres.

2. uvolňuje a uklidňuje tělo

Shavasana doplní a omlazuje tělo. Je to skvělý konec tréninku, zvláště pokud to bylo intenzivní jeden. Savasana také dává prostor a čas pro trénink potopit dovnitř. Je to ideální nárazníkem mezi výkonem a svými každodenními povinnostmi.

3. Snižuje krevní tlak a úzkosti

Jak se vaše tělo uvolňuje a uklidňuje, krevní tlak poklesne také, a to pomáhá uvolnit své srdce. Výsledkem je, že úzkost je pod kontrolou.

4. zlepšuje koncentraci a paměť

Přímý účinek meditace je soustředění a koncentrace. I když se vám soustředit se na každou oblast vašeho těla, když se v Shavasana, vaše mysl automaticky zlepšuje koncentraci a paměť.

5. zvyšuje hladinu energie

Savasana je nejrychlejší a nejbezpečnější způsob, jak získat okamžitou energii. Přestávka 10 minut dává vaše tělo energetickou podporu, a tím zvyšuje produktivitu.

Věda za Shavasana (mrtvola Pose)

Shavasana umožňuje dokonalou relaxaci těla a mysli, což je stejně důležité jako cvičení a vyvážená strava jsou.

Po usilovném tréninku, který zahrnuje strečink, kroucení, uzavírání smluv a obrácením svalů, Shavasana umožňuje vaše tělo odpočinout a přeskupit. Dokonce i ty zanedbané svaly budou mít nějaký čas pustit jejich napětí v tak krátkém čase.

Jóga vybaví nervový systém s spoustu nervosvalového informací. Shavasana pomáhá váš nervový systém tyto informace integrovat, než vaše mysl dostane zaneprázdněn pravidelného stresu během dne.

Shavasana dodává hluboké povědomí o své mysli a těla. Stanete se velmi vědomi každé nadechnutí. Z tohoto důvodu, to je skvělý úvod do hluboké meditaci pro ty, kteří mají zájem v něm.

Jóga je rituál. To je chtěl začít s warm up, následuje samotná praxe a skončit s jakýmsi fáze integrace pro tyto účinky výkonu prosakovat do mysli a těla. Shavasana pomáhá dosáhnout. Je to perfektní konec uspokojení tréninku.

Přípravné Poses

To asana by mělo být provedeno poté, co jste udělal se všemi aktivními ásan a pránájáma.

Navazující Poses

Navazují na Shavasana s Sukhasana nebo snadnou pozici.

To uvolňuje mysl, a léčí tělo. Nejlepší na tom je, že to trvá žádné úsilí k tomu tento ásany, a to vám dává možnost nechat jít a opravdu odpočinout. Přidat tento základní ásany do jógy režim sklidit všechny jeho výhody.