Jak to udělat Supta matsyendrasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Supta matsyendrasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Supta matsyendrasana a jaké jsou jeho výhody

Supta – Ležící, Matsyendra – Lord Of The Fish, Asana – Pose; Prohlásil As – Soop-TAH Maht-vidět-en-DRAHS-UH-mina

Supta matsyendrasana, také volal na zádech Twist, ležícího Twist, ležícího Lord Of The Fish Pose a Jathara Parivartanasana, je posilující začátečníka póza. Říká se, uvolnit mysl i tělo. Tento asana je pojmenován po pán ryby, Matsyendra, kdo byl Yogi a student Šivy.

Co byste měli vědět, než to uděláte, Asana

Musíte se ujistit, aby váš žaludek a střeva prázdná, než budete cvičit tento ásany. Mají jídlo alespoň čtyři až šest hodin předtím, než uděláte ásany, aby vaše jídlo dostane stravitelné a je dostatek energie pro vás vynaložit během tréninku.

To je nejlepší cvičit jógu jako první věc po ránu. Ale v případě, že nemůže pracovat v dopoledních hodinách, je to v pořádku, aby ji vykonávat ve večerních hodinách.

Úroveň: Basic
Style: Hatha jóga
Délka: 30 až 60 sekund
Opakování: Jakmile se na obou stranách
se táhne: Břicho, hrudníku, ramena, dolní části zad, boky, Middle páteře, Horní část zad
Posiluje: vnitřních orgánů, Spine

Jak to udělat Supta matsyendrasana (Supinovaný Twist)

 1. Chcete-li začít tento ásany, musíte ležet rovně a rovně na zádech. Vydechněte a jemně zatlačte dolní části zad na zem.
 2. Smlouvu vaše břišní svaly. Pak se nadechnout a pokrčte kolena, jak si zvednout nohy z podlahy.
 3. Vydechněte a protáhnout paže tak, že vytvoří jednu rovnou linii s rameny. Položte dlaně směřují dolů tak, aby se vám, že extra podporu. Použijte své svaly podporovat páteř. I když to budete dělat, aby vaše kolena a nohy k sobě.
 4. Nadechněte se a zvednout vaše nohy o něco výše než kolena.
 5. Výdech a nižší nohy na levé straně podlahy, ujistěte se, jsou naskládány kolena a chodidla. Musíte se také ujistit, že vaše kolena by měla být na vaší úrovni kyčle a paty by měla spočívat na stopu od hýždí.
 6. Dech pomalu a zhluboka, jak si lehce otočit hlavu na pravé straně. Kořen se vaše pravé rameno tak, že jste schopni udržet zvrat v horní části páteře. Pokud se budete držet ruce na úrovni ramen, bude to pomůže vykořenit ramena. Držet pózu pro asi 30 až 60 sekund.
 7. Chcete-li uvolnit pózy, stiskněte ruce do podlahy a kontrakci svalů v břiše. Nadechněte se a zvedněte hrudníku a kolena přes hrudník. Držte kolena.
 8. Vydechněte. Vytáhněte vaše stehna k hrudníku, a zvedněte hlavu a hrudník ke stehnům. Ujistěte se, nezvedejte ramena, jak se zvýší vaše hlava.
 9. Snižte ramena a hlavu k zemi, a zkrátit vaše břišní svaly. Poté natáhnout ruce znovu a opakujte twist na druhé straně.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To jsou některé body opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 • Vyhněte se provádění tohoto ásany, pokud máte vážné problémy v dolní části zad.
 • Pokud jste těhotná, praktikovat tento ásany pouze pod vedením odborníka. Také by mohlo být pohodlné provádění tohoto ásany s polštářem mezi koleny.
 • Vyhnout tento ásany, pokud jste měli operaci vnitřního orgánu.

Začátečníka Tip

Jako začátečník, to by mohlo být obtížné stack nohy v této ásan. Takže ujistěte se, protáhnout své horní koleno jen tolik, kolik můžete. Netlačte příliš mnoho. Dalo by se použít kolébku nebo polštář k odpočinku svůj horní koleno. To pomůže snížit rozsah pohybu.

Advanced Pose Variation

Ke zvýšení napětí v kyčlích, můžete zkusit tuto variantu.

Kříž pravé koleno nad levou a pak, pokud jste dostatečně flexibilní, zabalit pravou nohu kolem levé lýtkové svaly, téměř napodobovat postavení nohou v Garudasana. Přesunout své boky mírně vpravo a přetažení kolena doleva. Potom, aby vaše nohy zpět do centra a opakujte ásany na opačné straně.

Výhody na zádech Twist

To jsou některé úžasné výhody vleže Twist.

 • To zajišťuje, že vaše páteř a obratle dostatek pohybu, a proto pružnější.
 • Stimuluje a tonizuje své vnitřní orgány.
 • Nabízí kompletní detox do vnitřních orgánů.
 • Tento asana zajišťuje lepší trávení.
 • Dává vaše ramena, hrudník, střední páteře, kyčlí, dolní části zad a horní části zad dobrý úsek.
 • Máte-li, ztuhlost kloubů nebo bolesti páteře, kyčle, nebo spodní část zad, tato asana pomáhá zmírnit jej.
 • Uvolňuje stres a úzkost.

The Science Behind The Supta matsyendrasana

Jen asi každý jóga zvrat slouží jako balzám pomoci zmírnit potlačil dýchání, stagnující trávení nebo nízkou energii, na rozdíl od různých bolesti. To vám dává nový impuls osvěžující energie. Twist vám dává možnost cítit sílu zbavuje tělo od jeho jádra. Budete se cítit dýchání zlepšit, a napětí v oblasti krku a zad doběh. Twist také uklidňuje frazzled nervy. Když se předpokládat, vleže, budete zdržovat kolem spirál a křivek držení těla, a proto, aby Twist proniknout hluboko do páteře. Na jejím konci, jste si jisti, cítit čistá, omlazená a svěží.

Nyní, když víte  , jak to udělat sedícího kroucení pózu z jógy, co ještě čekáte? Twist je pohodlná a uklidňující, a to kroucení, s přidanými zdravotních výhod, je naprosto stojí za vyzkoušení.