Jak to udělat Tolasana a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Tolasana a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Tolasana a jaké jsou jeho výhody

Tulasana (sanskrt: तुलासन), Balance Pose, Dolasana (Swing), Tolasana (Scale Pose), nebo Utthita Padmasana (Raised Lotus Pose) je asana. Tola – Balance, Asana – Pose; Prohlásil As – toeLAHS-anna

To asana dostane jeho jméno z Tola (význam stupnice), protože se podobá měřítka nebo vyvážení. V angličtině, to je nazýváno Scale Pose nebo Balance Pose. To je také známý jako Zvýšené Lotus Pose nebo zvednuté Yoga Pose. Je známo, že rozvoj kostí a svalů v těle. 

Co byste měli vědět, než tak učiníte Asana

Musíte se ujistit, aby váš žaludek a střeva prázdná, než budete cvičit tento ásany. Mají jídlo alespoň čtyři až šest hodin předtím, než uděláte ásany, aby vaše jídlo dostane stravitelné a je dostatek energie pro vás vynaložit během tréninku.

To je nejlepší cvičit jógu jako první věc po ránu. Ale v případě, že nemůže pracovat v dopoledních hodinách, je to v pořádku, aby ji vykonávat ve večerních hodinách.

Úroveň: Intermediate
Style: Hatha jóga
Délka: 30 až 60 sekund
Opakování: Žádný
táhne: paží, stehna, hamstringy
posiluje: paže, ramena, břicho, boky, záda, zápěstí

Jak to udělat Tolasana (Scale Pose)

 1. Začněte tento ásany tím, že sedí na podložce a za předpokladu, že se zkříženýma nohama držení těla. Ujistěte se, že vaše boky jsou vyšší než vaše kolena, takže můžete snadno proklouznout do Lotus Pose.
 2. Za tímto účelem je třeba přejít na úpatí jedné noze po stehnech straně druhé tak, aby pata nohy je nastaven do brankoviště kyčelního kloubu. Musíte se obrátit na podrážku a prodlužují nohy přes kotník. Nyní přinést druhou nohu na druhé stehno, takže pata dotkne kyčelní kloub. Ale ujistěte se, že podrážka otočil vzhůru.
 3. Ohnout nohy, a když to uděláte, ujistěte se, že kotníky obou nohou jsou tlačeny dolů na stehna.
 4. Položte ruce vedle boků, a ujistěte se, že vaše dlaně jsou stlačeny pevně dolů. Až budete připraveni, zvedněte zadek ze země.
 5. Držet pózu po dobu asi 30 až 60 sekund. Potom sestoupil a jemně uvolněte pózu. I když si nemusí nutně opakovat pózu s druhou nohou v Lotus Pose, ujistěte se, že se střídají nohy pokaždé, když praktikují ásany.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To jsou některé body opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 • Je třeba se vyhnout této ásany, pokud máte na zápěstí nebo zranění ramene.
 • Je třeba se také vyhnout tento ásany, pokud máte kotník nebo zranění kolena.
 • Vyhýbat tohoto ásany, pokud máte těsné stehna nebo boky.

Začátečníka Tip

Jako začátečník na jógu, pokud zjistíte, že je těžké přijít do plného Padmasana, můžete získat pocit z Tolasana s Ardha Padmasana také. V tomto případě se vaše hýždě zvednout z podlahy, ale vaše spodní nohou a vnější lýtkové svaly nebude.

Advanced Pose změny

Zintenzivnit úsek, je třeba vypracovat vnitřní třísla až tak, že jsou do jádra trupu, spolu s přední části páteře.

Výhody stupnice Pose (Tolasana)

To jsou některé úžasné výhody stupnice Pose.

 • Váš vnější kyčelní a svaly na nohou si protáhl.
 • Pomáhá zapojit své břišní svaly a tonizuje jim stejně.
 • To pomáhá, aby se vaše ruce a svaly horní rameno silný.
 • Funkce jádra dostane impuls.
 • To asana vytváří smysl pro rovnováhu a povědomí v těle.
 • Mysl je osvobozen od stresu a úzkosti.

The Science Behind The Tolasana

Tento asana je klidný, silný póza, která vyžaduje jak trpělivost a vytrvalost, aby si to pravé. Musíte se ujistit, že se vaše mysl klidná a bez myšlenek. Dech musí být konstantní taky. To by mělo být provedeno při práci na houpající se jako měřítko. Potom, jak se dostanete sílu zvednout sami, budete také získat rovnováhu mezi vaší mysli, těla a ducha.

Nyní, když víte, jak to udělat Utthita Padmasana, co ještě čekáte? Život je o nalezení správné rovnováhy. Až se dostanete toto právo použít Tolasana najít rovnováhu mezi vaší ducha, mysli a těla.