Jak to udělat Viparita Karani a jaké jsou jeho výhody

Home » Review » Yoga Basic » Jak to udělat Viparita Karani a jaké jsou jeho výhody

Jak to udělat Viparita Karani a jaké jsou jeho výhody

Sanskrt: विपरीतकरणी; Viparita – Inverted, Karani – Dělat; Prohlásil As – vip-par-ee-TAH car-Ahn-ee.

Viparita Karani je mírné inverze a je také nazýván Lake Inverted Pose nebo nohy po zdi představovat. Má anti-aging účinky na tělo, na rozdíl od řady dalších zdravotních výhod. Některé hindské bible říkají, že Viparita Karani nejen redukuje vrásky, ale také udržuje i stáří a smrt na uzdě. To asana, že posilující póze, dovoluje krvi proudit do všech částí těla. Proto pomáhá zmírnit jen o nějaké onemocnění.

Co byste měli vědět, než tak učiníte Viparita Karani

Musíte se ujistit, aby váš žaludek a střeva prázdná, než budete cvičit tento ásany. Mají jídlo alespoň čtyři až šest hodin předtím, než uděláte ásany, aby vaše jídlo dostane stravitelné a je dostatek energie pro vás vynaložit během tréninku.
To je nejlepší cvičit jógu jako první věc po ránu. Ale v případě, že nemůže pracovat v dopoledních hodinách, je to v pořádku, aby ji vykonávat ve večerních hodinách.

Úroveň: Basic
Style: Hatha jóga
Délka: 5 až 15 minut
Opakování: Žádný
roztáhne: Přední část trupu, zadní část krku, zad nohou

Jak to udělat Viparita Karani

Být regenerační póze, mnoho lidí si pomocí rekvizit jako podhlavníky, polštáře a deky skládané přitom tento ásany. Udržovat vrtuli dle vlastního výběru vedle vás, zatímco dělá tuto ásany. Potom postupujte podle následujících kroků.

 1. Najít otevřený prostor u zdi a sedí vedle ní tak, že vaše nohy jsou na zemi, šíří před vámi a na levé straně vašeho těla se dotýká zdi.
 2. Vydechněte. Lehněte si na záda, ujistěte se, že zadní nohy tisku proti zdi, a že chodidla nohou směřovat vzhůru. To bude trvat trochu pohybu, aby si pohodlně v této poloze.
 3. Položte hýždě trochu od stěny nebo stiskněte je proti zdi.
 4. Ujistěte se, že vaše záda a hlava spočívají na podlaze. Zjistíte, že vaše tělo tvoří úhel 90 stupňů.
 5. Zvedněte boky nahoru a zasuňte podpěru pod nimi. Dalo by se také použít své ruce k podpoře své boky a tvoří tuto křivku ve své spodní části těla.
 6. Držet hlavu a krk v neutrální poloze a změkčit do krku a obličeji.
 7. Zavřete oči a dýchat. Zastávat funkci po dobu nejméně pěti minut. Release and roll na jednom boku. Dýchat, než budete sedět.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

To jsou některé body opatrnosti je třeba mít na paměti, než to budete dělat ásany.

 • Tento asana je mírné inverze, a proto je třeba se vyhnout v průběhu menstruace.
 • Vyhnout tento ásany, pokud máte vážné problémy s očima, jako je glaukom.
 • Máte-li vážné problémy zad a šíje, ujistěte se, že tento ásany pod vedením certifikovaného jógy instruktora.
 • Pokud zaznamenáte brnění v nohou, když budete cvičit tento ásany, pokrčte kolena a dotýkat chodidla, čímž paty blízko pánve.

Začátečníka Tip

Jako začátečník, možná zjistíte, že je těžké získat právo zarovnání v této pozici. Za tímto účelem je třeba dýchat tak, že představitelé vašich stehenních kostí jsou pevně přitlačen ke zdi. To pomůže uvolnit páteř, břicho a slabiny. Musíte si představit, že vdechování sestoupit přes trup a tlačí hlavy stehenní kosti v blízkosti stěny. Při výdechu pokaždé, ať vaše stehenní kosti stiskněte těžší na zeď a váš trup odtáhnout od zdi.

představovat Variation

Máte-li dostatek místa, můžete roztáhnout nohy v širokém ‚V‘, když jsou proti zdi. Tím dojde ke zvýšení napětí v rozkroku a stehen. Alternativně ke zvýšení úsek, ohýbat kolena a dotýkat chodidla k sobě. Poté posuňte vnější okraje nohy dolů a přinést paty blíže k pánvi. Tlačit ruce proti horní vnitřní straně stehen ke zvýšení napětí v rozkroku.

Výhody obráceného Lake Pose

To jsou některé úžasné výhody Viparita Karani.

 1. To pomáhá uvolnit unavené, ztuhlé nohy a nohy.
 2. Dává přední část trupu, zadní nohy, a na zadní straně krku dobrým roztáhnout.
 3. To zmírňuje mírné bolesti zad.
 4. To je asana, která pomáhá uklidnit a zklidnění mysli.
 5. To asana má léčebný přínos pro následující:
  a. Úzkost
  b. Artritida
  c. Zažívací problémy
  d. Bolesti hlavy
  e. Vysoký a nízký krevní tlak
  f. Nespavost
  g. Migrény
  h. Mírné deprese
  i. Respirační onemocnění
  j. Močových cest
  k. Křečové žíly
  ř. Menstruační křeče
  m. Premenstruační syndrom
  n. Menopauza

The Science Behind The Viparita Karani

Tento asana je budicí inverze, která zmírňuje páteře, nohy, nohy, a nervový systém. Jemně přivádí tělo do stavu naprostého uvolnění. Bez ohledu na úroveň zkušeností, jakýkoliv jóga student může udělat tento ásany. Říká se, že když budete mít volno v den zvrátit dopředu pohyby herectví, dělat, a dosažení, vaše tělo a mozek přejít do stavu čirého bytí. To umožňuje mysl jít do stavu hluboké meditace. To také uklidňuje mozek a dělá to více sebevědomý.

Je to proto, že z těchto uklidňujících výhod, které tento asana se obvykle provádí na konci jógy režimu, těsně předtím, než vaše tělo přejde do Shavasana. Ale to asana může také být vykonáván nezávisle, a nikoli jako součást rutiny.

Přidáte-li tento ásany ke svému pravidelnému cvičení rutiny, vaše mysl, tělo a duch jsou jisti, že se uvolnil a obnovena. To asana okamžitě zvedne náladu po dlouhém únavném dni, a to zejména pokud jste byli na nohou celý den. Vše, co potřebujete, je pět minut – budete překvapeni, jak to bude jednoduché ásany vás povzbudit!