Jak zrobić adho mukha Svanasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić adho mukha Svanasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić adho mukha Svanasana i jakie są jego zalety

W dół pies stoi lub stwarzają Adho Mukha Shvanasana jest asana, które jest wymawiane jako A-DOH MOO-Kah shvah-NAS-Anna. Sanskryt:  अधोमुखश्वानासन; Adho – Forward; Mukha – Face; Svanå – Dog; Asana – Pose;

Nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa  adhas  (अधस्) oznacza „w dół”,  mukha  (मुख) oznacza „twarz”,  Svanå  (श्वान), co oznacza „pies”, a  asana  (आसन) oznacza „postawę”. Adho Mukha Svanasana wygląda podobnie do jak pies wygląda, kiedy pochyla się do przodu. Ta asana ma liczne niesamowite korzyści, które sprawiają, że niezwykle istotne, aby ćwiczyć codziennie. Najlepsze jest to, nawet początkujący mogą się zawiesić tej asany z wielką łatwością.

Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem pracy to Asana

Jest niezwykle istotne, aby upewnić się, że jelita i żołądek są puste przed wykonaniem tej asany. To może być dobry pomysł, aby dać odstęp między kilku godzin od ostatniego posiłku i ćwiczenia. Pozwoli to wystarczająco dużo czasu na jedzenie dobrze strawić. Asana to działa najlepiej, gdy jest praktykowane rano.

Poziom: Początkujący
Styl: Ashtanga Yoga
Czas trwania: 1 do 3 minut
powtórzeń: Brak
Wzmacnia: nóg, rąk, pleców
Rozciąga: Łopatki, łydek, ścięgna, ręce, plecy, i łuki stóp

Jak to zrobić Skierowane w dół Dog Pose (Adho Mukha Svanasana)

 1. Stań na czterech kończynach, tak, że organizm tworzy strukturę tabeli podobny.
 2. Wydech i delikatnie unieś biodra i wyprostuj łokcie i kolana. Trzeba zapewnić formularzy ciała odwróconego „V”.
 3. Twoje ręce powinny znajdować się w jednej linii z ramionami i nogami w kolejce ze swoimi biodrami. Upewnij się, że Twoje palce skierowane na zewnątrz.
 4. Teraz naciśnij ręce do ziemi i wydłużyć szyję. Uszy powinny dotykać swoje wewnętrzne ramiona i należy obrócić wzrok do pępka.
 5. Przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie zegnij kolana i powrócić do pozycji tabeli.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Jest to najlepiej skonsultować się z profesjonalnym trenerem lub lekarzem przed wykonaniem tej asany. Unikaj uprawiania tej asany jeśli u pacjenta

 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Odłączony siatkówki
 • Przemieszczony ramię
 • Słabe naczynia włosowate oczu
 • Biegunka.

Kobiety w ciąży powinny praktykować tej asany z ostrożnością. Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem przed zatrzymajcie się w praktyce.

Adho Mukha Svanasana Porady dla początkujących

Jeśli jesteś w pierwszych dniach praktykuje jogę, oto kilka wskazówek, aby zachować w umyśle.

 1. Łatwo jest wiedzieć, czy robisz to prawo asan. Jeśli czujesz, że stawy są podkreślił, albo są niestabilne, należy sprawdzić ustawienie. Zacząć od nowa, i upewnić się, że kolana są tuż pod swoimi biodrami, a ręce są pod ramiona. Ponadto, upewnij się, że zmarszczki na nadgarstki i łokcie są wyrównane z maty.
 2. Początkowo może to być trudne, aby uzyskać prawo zwalniania ramię. Można ćwiczyć w ścianę, aby uzyskać to prawo. Stojak około trzech stóp od ściany z nogami od siebie (odległość biodro). Upewnij się twarzą do ściany. Następnie połóż dłonie na ścianie, i chodzić je w dół, aż do osiągnięcia poziomu tułowia. Ramiona powinny być równoległe do podłogi.

Zaawansowane Poza zmianami

Oto w jaki sposób można zintensyfikować swoją praktykę i uczynić go bardziej skutecznym raz są wygodne z podstawami.

1. Zwiększenie odcinek podnosząc swoje ciało przez kule nogi i ciągnąc biodrami tak, że są one wyższe. Nie zapomnij wyciągnąć wewnątrz miednicy. Rzućcie pięty z powrotem na podłogę i utrzymać intensywność.

2. Jeśli chcesz skupić się na swoich ramionach, pętla pas wokół nich, a następnie naciśnij przeciwko paska taśmy w celu zwiększenia intensywności. Skupić się na nogach, umieść pasek powyżej kolana na górnej części nogi, a następnie działać na aktywnym nodze rysując ud zewnątrz.

Korzyści z Skierowane w dół Dog Pose (Adho Mukha Svanasana)

Adho Mukha Svanasana, jak już powstała, jest jednym z najlepszych pozycjach jogi, i ma wiele korzyści. Spójrz na niektóre z korzyści płynących z tym tej asany w swojej praktyce.

1. wzmacniający mięśnie brzucha

Odwrócenie spadkowej psa elewacyjnej ułożenia jest łódź stwarzają. Wszyscy wiemy, że Navasana korzyści mięśnie brzucha, które również Wesprzyj kręgosłup. To ćwiczenie ma podobny wpływ na mięśnie brzucha. To pomaga rozciągnąć i wzmocnić te mięśnie.

2. Poprawia krążenie

To nie mogło dojść do wypowiedzenia, ale pies skierowaną w dół jest rzeczywiście inwersja. Biodra są podnoszone, a głowa spadła poniżej serca. Jest to odwrócenie w grawitacji, więc świeże przepływy krwi, a tym samym promowanie krążenie.

3. poprawia trawienie

Asana to nie jest w pełni składany, ale nadal pozwala na mięśnie brzucha skompresować narządy układu pokarmowego, w tym w wątrobie, nerkach i śledzionie.

4. Dźwięki rąk i stóp

Masa ciała jest na rękach i nogach, kiedy zrobić adho mukha Svanasana. Dlatego też tonizuje kończyny i przygotowuje je do lepszej równowagi.

5. Zmniejsza lęk

Ta poza pomaga się odprężyć i uspokaja umysł, co zmniejsza niepokój. Jak szyja i kręgosłup szyjny są rozciągnięte, stres jest zwolniony.

The Science Behind Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana wiadomo do zwiotczenia mięśni. Próba wyciągnąć swoje ręce podczas robienia w tej pozie eskaluje napięcie w ścięgnami, aw odpowiedzi na naprężenia, rdzeń kręgowy daje sygnał do mięśni na relaks. Rozciąganie poprzez uwalnia endorfiny, które pomagają pozy zrelaksować ciało i umysł ( 1 ).

pozy przygotowawcze

 • Phalakasana
 • Uttanasana

Follow-up Poses

 • sirsasana
 • Uttanasana

Jest to kolejny ważny asan. Jest to część powitanie słońca lub Surya Namaskar. Rozciąga się te części ciała, które nie mogą być rozciągane w inny sposób, dlatego daje szereg korzyści zdrowotnych.