Jak zrobić ardha Chandrasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić ardha Chandrasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić ardha Chandrasana i jakie są jego zalety

Ardha Chandrasana lub Half Moon Pose jest asana. Sanskryt: अर्धचन्द्रासन; Ardha – Połowa, Chandra – Księżyc, Asana – Pose; Wymawiane podobnie jak-Dah Chan-DRAHS-Anna

Joga mitologia posiada księżyc w wielką symbolikę. Słońce i księżyc są reprezentatywne polarnych energii ludzkiej anatomii. W rzeczywistości, kiedy zwracamy Hatha Jogi, sylaba „ha” mówi się oznaczać energię słoneczną i „tha” oznacza księżycowy energie. Ta asana jest jednym spośród asan jogi Hatha, a mówi się, że channelize swoich księżycowych energie.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Ta asana należy ćwiczyć na czczo. Musisz uczynić z niego punkt pory posiłków cztery do sześciu godzin przed praktyce tak, że żywność jest trawiona, a energia jest gotowy zostać rozszerzony. Ponadto, upewnij się, że jelita są puste przed ćwiczyć.

Joga musi być praktykowane o świcie lub zmierzchu do najlepszych wyników.

Jak to zrobić Half Moon Pose (Ardha Chandrasana)

 1. Start z Trikonasana po prawej stronie. Umieść lewą dłoń na lewym biodrze. Potem, jak wdech, zegnij prawe kolano, i przesunąć samą stopę około 12 cali do przodu. Podczas gdy to zrobić, przesuń prawą rękę do przodu i umieścić je poza palce u prawej nogi.
 2. Wydech i przesuń prawą rękę do podłogi. Nacisnąć go w dół. Następnie wyprostuj prawą nogę. Jak to zrobić, podnieś lewą nogę z podłogi. Upewnić się, że równolegle do podłogi. Znajdź równowagę i trzymać lewą nogę mocne. Tylko pamiętaj, aby nie zablokować prawe kolano. Rzepkę muszą być proste i nie wyrównane wewnątrz.
 3. Skręć górną część tułowia ku lewej stronie, a następnie przesuń lewą biodra lekko do przodu. Umieść lewą dłoń na lewym biodrze. Umieścić swoją głowę w pozycji neutralnej, jak patrzeć do przodu.
 4. Umieść swoją masę ciała na nogę, że stoisz na. Twój niższa ręka musi być wciśnięty do podłogi tak, że pomaga utrzymać równowagę. Upewnij się, że mocno naciskać łopatek i sacrum w stosunku do tylnej części tułowia.
 5. Trzymając pozować do kilku sekund. Zwolnić i powtórzyć po drugiej stronie.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Są to niektóre punkty z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

 1. Osoby z problemami szyi musi nadal patrząc prosto, zachowując swój kark długo. Nie patrz w górę.
 1. Unikać wykonywania tej asany, jeśli mają następujące problemy.

za. Migreny i bóle głowy
b. Niskie ciśnienie krwi
C. Biegunka
d. Bezsenność

Porady dla początkujących

Jako początkujący, może się okazać, że trudno dotykać podłogi z dolnej strony. Można używać blokady, aby ci pomóc. Start z najwyższego bloku i zmniejszyć rozmiar jak zacząć, aby zrównoważyć swoje ciało i uzyskać komfortowe.

Zaawansowane Pose Wariacje

Po opanowaniu tej asany, można spróbować pogłębić pozy. Wystarczy podnieść rękę na górze, upewniając się, że jest prostopadła do podłogi. Teraz wyobraźmy sobie ścianę naprzeciwko. Wciśnij górną rękę do tej wyimaginowanej ściany. Po znalezieniu równowagi, obróć głowę i spojrzeć na uniesionej dłoni.

Można również umieścić dolną rękę na udzie stałego nogę, aby ta asana większym wyzwaniem. Zrównoważyć siebie jako trzymasz pozować do kilku sekund. Wydanie.

Korzyści z Half Moon Pose

Są pewne niesamowite korzyści z ardha Chakrasana.

 • Praktykowanie tej asany pomaga uczynić udach, kostkach, pośladki, brzuch i kręgosłup silniejsza.
 • Asana to daje również ścięgna, łydek, ramion, klatki piersiowej, kręgosłupa i krocze dobry odcinek.
 • Asana to również pomaga zrównoważyć i ostrość i daje poczucie lepszej koordynacji.
 • To działa jak lek stres.
 • Mówi się, poprawia trawienie, jak również.
 • łagodzi również zaburzenia miesiączkowania i ból w nogach.
 • Stanowią pomaga złagodzić mniejsze problemy z kręgosłupem.

Nauka za ardha Chandrasana

Chandra oznacza księżyc w sanskrycie, a to słowo jest również konotacja dla blasku księżyca. Ta poza przypomina płaską krawędź półksiężyca jako tułowia i podnoszone ramię narysować linię. Energia w nogę stojącej i przedłużonym ramieniem mówi się promieniować jak jasny księżyc.

Ta asana jest dezorientujące, ale praktykuje to pomoże Ci uświadomić sobie i pielęgnować równowagę. Trudno jest „promieniować” w pozie, która również potrzebuje zrównoważenia. Ale jeśli skupić się na asany, a skupić się na tworzeniu stabilność dzięki swojej stojącej nogi, kości ogonowej i łopatkami, twoja fundacja będzie silna, a będzie można przedłużyć i rozszerzyć.

pozy przygotowawcze

Baddha Konasana
Prasarita Padottanasana
Supta Virasana
Supta Baddha Konasana
Supta Padangusthasana
Uttanasana
utthita Parsvottanasana
utthita Parsvakonasana
utthita Trikonasana
Virasana
Vriksasana

Follow-up Poses

Parivrtta Trikonasana
Parsvottanasana
Prasarita Padottanasana

Znajdź równowagę i blask z ardha Chandrasana.