Jak zrobić Astavakrasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Astavakrasana i jakie są jego zalety

Astavakrasana lub osiem kąt ułożenia jest Asana. Ashta – Osiem, Vakra – Curve / Bend, Asana – Pose; Wymowa As – ahsh-Tah-Wag-krahs-anna

Ta asana jest poświęcenie dla mędrca Ashtavakra. Legenda głosi, że Ashtavakra był rozwścieczony ojca, gdy był jeszcze w łonie matki, więc został przeklęty i urodziła krzywy w ośmiu miejscach.

Ta asana jest zaawansowanym bilans ramię, ale ma niespodzianką. Kiedy patrzysz na niego, to może wydawać się Eight-Angle Pose jest zupełnie niemożliwe i krzywy sposób umieścić swoje ciało, a wszystko to przy zrównoważyć siebie na swoich ramionach.

Ashtavakra mądrze mówi, „Jeśli ktoś myśli o sobie jako wolny, jeden jest wolny, a jeśli ktoś myśli o sobie jako granica, jeden jest związany.” Więc kiedy spróbujesz tej asany, należy pamiętać, aby puścić swoich słabości i ograniczeń, zarówno fizyczne i psychiczne. To pozwoli Ci znaleźć przestrzeń i swobodę rosnąć i równowagi, gdy jesteś w tej pozie.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Podobnie jak inne asany jogi, istotne jest, że twój żołądek i jelita są puste, gdy ćwiczysz tej asany. Upewnij się, że istnieje luka co najmniej cztery do sześciu godzin od posiłku i praktyki. To daje wystarczająco dużo czasu, aby przetrawić swoje jedzenie i generować energię dla praktyki.

Ponadto, poranki są idealne do uprawiania jogi. Ale w przypadku nie można praktykować jogę rano, wieczory to dobry czas też.

Poziom: Zaawansowany
Styl: Ashtanga Yoga
Czas trwania: 60 sekund
Powtarzanie: Raz na każdej stronie
odcinkach: nóg, rąk
wzmacnia: Arms, nadgarstki

Jak zrobić Astavakrasana

  1. Rozpocznij z Dandasana. Następnie przytulić swoje prawe kolano, co na pewno jest blisko do klatki piersiowej. Oddychać i umożliwiają oddychanie, aby pomóc otworzyć swoje biodra. Twoja lewa noga musi pozostać proste i rozszerzone, z nogą zgięte.
  2. Z prawe kolano nadal wciągnięty do tułowia, naciśnij mocno dłonie na ziemi. W tym momencie Twoja prawa noga musi być umieszczony za prawe ramię, tak że tylna część prawego uda spoczywa na właściwych triceps. Wyciągnąć ramiona do tyłu tak, że tylna część ciała jest zaangażowany.
  3. Wdech i wcisnąć swoje ręce podnieść nogi i biodra z ziemi. Zatrzask lewą kostkę nad prawym. Wydech i przynieść swoje ramiona do przodu, aby tworzyć kąt 90 stopni w łokciach jak nogi huśtawka na prawej stronie. Niech wasze wewnętrzne ud wycisnąć swoje prawe ramię tak, że nogi są twarde.
  4. W tym momencie Twój rdzeń musi być włączony. Można zablokować swój wzrok w dowolnym punkcie na podłodze przed sobą, aby pomóc Ci utrzymać równowagę. Trzymając stanowią około 30 do 60 sekund i powoli uwalniają. Reszta przez kilka sekund, jak zachować swoją stałą oddychania. Powtórzyć asany prawą nogę wyciągnął składany i lewa noga.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Ta poza należy unikać, jeśli masz obrażenia w ramionach, nadgarstkach lub łokciach.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, może się okazać, że trudno zrównoważyć w tej pozie. W takich przypadkach można użyć poduszki do odpoczynku dno bioder i swoich zewnętrznych nogach.

Zaawansowane Poza zmianą

Ta asana w zaawansowanym pozy, a zatem nie ma dalszy postęp.

Korzyści z ośmiu Angle Pose

Oto niektóre korzyści z Astavakrasana.

  • To sprawia, że ​​ramiona i nadgarstki mocne.
  • To uelastycznia i wzmacnia mięśnie brzucha, poprawiając tym samym trawienie.
  • Pomaga budować koncentracji i równowagi.
  • To łagodzi swoje ciało stresu i niepokoju.
  • Zaburzenia miesiączkowania i objawy menopauzy są zaspokojony.
  • Wyzwaniem pozy pomaga ciało i umysł, aby zbudować wspaniałą connect.

Nauka za Astavakrasana

To może wydawać się dość trudne pozy gdy po raz pierwszy go zobaczyć. Twoje ramiona unieś biodra, tułów jest obniżony w rodzaju pozycji push-up, a twoje nogi są owinięte wokół ramion. Równoważenie całe ciało podczas zachować spokój, spokój, i łaskę może być dość zastraszające. Jeśli pozy wydaje się niemożliwe do osiągnięcia, nie poddawaj się jeszcze. Musisz pracować na swoim ramieniu i wytrzymałości rdzenia pierwszy, a wraz z upływem czasu i doświadczenia, będziesz w stanie osiągnąć doskonałość w tej asany, które daje poczucie radości, jak również wzmocnienia.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić Astavakrasana stanowią, co czekasz? To jest tylko wtedy, gdy wyzwanie siebie na co dzień, że będzie rosnąć. Asana to daje okazję do pchania siebie i nauczyć się czegoś nowego o swoim ciele i umyśle, jak wziąć na siebie zadanie opanowanie go wam.