Jak zrobić Bhujapidasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Bhujapidasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Bhujapidasana i jakie są jego zalety

Sanskryt: भुजपीडासन; Bhuja – Arm / ramię, Pida – Ciśnienie, Asana – Pose; Wymowa As – bhuja-Pee-Dah-sa-nah

Barku Naciśnięcie Pose znany jest proste, ale jest to tylko z praktyką, że można się przyzwyczaić ciśnienie wywiera na ramionach. Cierpliwość i wytrwałość daje wytrzymałość, siłę, równowagę i siłę woli do opanowania tej asany.

Co należy wiedzieć przed wykonać Halasana

Najlepiej jest ćwiczyć jogę wcześnie rano. W przypadku, gdy nie może się obudzić wcześnie, albo mają mnóstwo sprawunki do uruchomienia gdy jesteś w górę, można praktykować tej asany w godzinach wieczornych. Wystarczy upewnić się, że twój żołądek i jelita są puste. Jest to dobry pomysł, aby zachować odstęp co najmniej cztery do sześciu godzin od posiłku i praktyki.

Poziom: Intermediate / Advanced
Style: Ashtanga Yoga
Czas trwania: od 1 do 3 minut
Powtórzenie: Brak
Rozciąga: brzucha, ud, ramion, barku
Wzmacnia: Arms, nadgarstki

Jak zrobić Bhujapidasana

 1. Rozpoczęciem tej asany przez kucki. Umieść stopy na odległość, która jest nieco mniejsza niż odległość pomiędzy swoimi ramionami. Zachować szeroko kolana.
 2. Kąt tułów tak, że zwrócony do przodu, i umieścić go między wewnętrznymi ud. Jak obniżyć tułów, biodra muszą być podniesione tak, że pochodzą one zgodne z podłogą.
 3. Umieścić górną lewe ramię jak najbliżej tylnej powierzchni lewego uda, trochę powyżej kolan. Gdy już to zrobisz, umieść lewą rękę na ziemi obok zewnętrznej części lewej stopy. Zrobić to samo po prawej stronie, jak również.
 4. To sprawi, górnej części pleców zaokrąglić w górę.
 5. Teraz, gdy obie dłonie mocno wcisnąć w ziemię, podnieś swoje ciało, umieszczając swój ciężar na rękach. Podnoszenie się dzieje z powodu przesunięcia środka ciężkości.
 6. Naciśnij zewnętrzną część twoich ramionach wraz z wewnętrznej stronie ud jak umieścić prawą kostkę na lewej kostce. Patrzeć do przodu. Trzymając pozy. Następnie zegnij łokcie i zwolnić pozy podczas wydechu.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Są to niektóre punkty z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

 1. Należy unikać tej asany, jeśli masz w swojej urazy nadgarstka, łokcia, dolnej części pleców lub ramion.
 2. Unikaj tej asany nawet jeśli cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi lub kręgosłupa szyjnego.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, może to być trudne do uzyskania w tej pozie. Jeśli próbujesz tej asany ale trudno nadążyć równowagę, należy wybić lub wałek do obsługi siedzących kości.

Zaawansowane Pose Variation

Jako praktyk i postęp w tej pozie, można próbować pełną ekspresji pozy. Wszystko, co musisz zrobić, to pochylić się do przodu tak, że podbródek porusza się w kierunku ziemi. Zawsze należy pamiętać, że nigdy nie należy spieszyć się z awansu. Będziesz wiedzieć, kiedy jesteś gotowy, a następnie postęp staje się łatwe.

Korzyści barku tłoczenie Pose

Są pewne niesamowite korzyści Bhujapidasana.

 • Ta asana pomaga zwiększyć poczucie równowagi i koncentracji.
 • To sprawia, że ​​nadgarstki, ramiona, ręce i tułów silny.
 • Brzuch dostaje dobrą rozciągliwość, a zatem poprawia trawienie.
 • Ta asana odżywia tarczycę. W związku z tym, tętno jest sterowany układ nerwowy jest zrównoważona i metabolizm są regulowane.
 • Krążenie krwi jest lepsza.
 • Ta asana odreagować stres i ból głowy.

Nauka za Bhujapidasana

Ta asana jest równowaga ramię, a co za tym idzie, wymaga wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Podczas pracy w kierunku asany, takie jak ten, nie jest łatwo czuć się osaczony i utracone. Ale jeśli dasz nacisk na technikę i strategię i starannie przygotować się do tej pozie, znajdziesz energię powoli i przekroczyć granice zostały wyznaczone dla siebie. Ale to musi być zrobione jeden oddech na raz.

Za każdym razem, gdy czujesz, że nie można przesunąć dalej, należy zadać sobie pytanie, jeśli są zatrzymane psychicznie lub fizycznie. Jeśli czujesz, że twoje ciało może wypchnąć, ale twój umysł jest zatrzymanie cię przekonać, aby zatrzymać się na jeden więcej oddechu. Ale jeśli okaże fizyczne ograniczenia, wycofać natychmiast, a skupić się na pozach przygotowawczych.

pozy przygotowawcze

Bakasana
Baddha Konasana
Malasana
garudasana

Śledź – Up Poses

Adho Mukha Svanasana
Uttanasana
Urdhva mukha Svanasana

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić Bhujapidasana, co czekasz? Niech wiązanie prasowej ramię swoje uwięzione emocje i zahamowań i was wyzwoli.