Jak zrobić Chakrasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Chakrasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Chakrasana i jakie są jego zalety

Chakrasana, zwany także Urdva Dhanurasana jest asana. Sanskryt: ऊर्ध्वधनुरासन; Urdhva – w górę, Dhanur – Bow, Asana – Pose; Wymowa As – Oord-vah Don-your-AHS-Anna

Urdhva Dhanurasana jest backbend a także Asana który tworzy część wzdłużnych przy ćwiczeniach w schemacie Yoga Asztańga. Nazywana jest również Chakrasana lub Koło Pose, oprócz miano skierowanego ku górze Bow Pose. Kiedy zakłada się pozą, przypomina koło lub w górę łuk zachodu. Ta asana jest znany dać kręgosłupa dużą elastyczność. Gdy skończysz jako część akrobatyczne lub gimnastycznego rutynowych, to się nazywa powrót most.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Ta asana powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy twój żołądek i jelita są puste. Najlepiej jest zjeść posiłek co najmniej cztery do sześciu godzin przed praktyce tak, że żywność jest trawiona wystarczająco dobrze i są pod napięciem do treningu.

Najlepiej jest ćwiczyć jogę w godzinach porannych. Ale w przypadku nie uda się wykupić czas w godzinach porannych, można to zrobić w godzinach wieczornych, jak również.

Poziom: Podstawowy
Styl: Ashtanga Yoga
Czas trwania: 1 do 5 minut
Powtarzanie: Brak
odcinkach: brzuch, klatka piersiowa, Lung
wzmacnia: plecy, nogi, ramiona, kręgosłup, brzuch, pośladki, nadgarstków

Jak zrobić Urdhva Dhanurasana (Chakrasana)

 1. Leżeć płasko na plecach na podłodze. można zginać kolana tak, że podeszwy stóp są na podłodze i bliżej swoich pośladków. Upewnij się, że Twoje nogi są hip-szerokość barków.
 2. Twoje ręce muszą być umieszczone za ramiona, zapewniając palce otwierają się i wskazał na swoje barki.
 3. Raz czujesz się komfortowo w tej postawie, zrównoważyć ciężar na swoich kończyn. Następnie naciśnij stopy i dłonie i podnieść całe ciało poza matę. Niech twoja głowa powiesić delikatnie. Twoja szyja powinna być długa.
 4. Upewnij się oddychać komfortowo. Wziąć wolne, głębokie oddechy.
 5. Trzymając pozę przez minutę lub tak długo, jak są wygodne. Następnie zwolnić przez zginanie rąk i nóg i delikatnie obniżyć z powrotem na ziemi. Leżeć w Shavasana przez kilka minut, zanim wznowi normalne działanie lub kontynuować trening.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Są to niektóre punkty z ostrożnością należy pamiętać przed podjęciem tej asany.

 1. Najlepiej jest unikać tej asany jeśli masz ścięgna w nadgarstku lub zespołu cieśni nadgarstka.
 2. Jeśli dolną część pleców zaczyna boleć z powodu rozszerzenia, natychmiast wyjdzie z pozy.
 3. Musisz omijać tej asany jeśli masz uderzenie na ramię.
 4. Nie rób tej asany jeśli cierpią z powodu bólów głowy i wysokie ciśnienie krwi.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, gdy robisz to stanowić znajdziesz swoje nogi i kolana ukosowania jak podnieść swoje ciało, aby przyjąć tę pozę. To tendencję do kompresji dolną część pleców. Tak, można użyć paska na udach, aby utrzymać je hip-szerokość od siebie na całym asany.

Jeśli potrzebujesz, aby utrzymać swoje stopy w miejscu, użyj bloku między nimi tak, że boki dużych palcach naciśnij krawędzie bloku.

Zaawansowane Poza zmianami

Aby zintensyfikować pozę, można zrobić Eka Pada Urdhva Dhanurasana. Do tego, gdy pojawi się w Kole Pose, przenieś ciężar ciała na jednej nodze. Potem, gdy robisz wydech, zegnij drugą nogę w kolanie i pociągnąć go do tułowia. Wydech i rozciągać się w górę. Trzymając pozę przez kilka sekund, a następnie doprowadzić kolano do podłogi podczas wydechu. Powtórzyć stosując drugą nogę.

Korzyści z skierowanego ku górze Bow Pose

Są pewne niesamowite korzyści z czakr asany.

 • Daje płuca i klatki piersiowej dobry stretch. Rozszerza również ramiona i klatkę piersiową.
 • Asana to również daje siłę do swoich nóg, brzucha, pośladków, kręgosłupa, łopatki, pośladków, mięśni ud, dolnej części pleców, nadgarstków i ramion.
 • Znany jest sposób stymulowania przysadki i tarczycy.
 • Praktykowanie tej asany również daje dobre rozciągnięcie do zginaczy stawu biodrowego, swoim rdzeniu, a twoja zginaczy nadgarstka.
 • Wiadomym jest, aby dać ulgę niektórych niższych bóle pleców.
 • Leczy niepłodność, astmę i osteoporozę.
 • łagodzi również stres i zmniejsza depresję i sprawia, że ​​czujesz się energiczny i pełen życia.

Nauka za Chakrasana (Urdhva Dhanurasana)

Podobnie jak większość innych asan jogi, ten działa także na nasz umysł, ciało i emocje. Ta asana oddaje całą istotę tyłu gięcia i przenosi nas ku radości i lęku.

Wiadomym jest, aby wzmocnić siłę życiową, która otacza swoje serce i dystrybucyjnych siłę, która jest na całym ciele (Pran i vyana), dlatego pomaga stać się bardziej świadomi rzeczy, a także budowanie odwagę walczyć każdemu wyzwaniu, które jest na swój sposób.

Ta asana skupia się na wyginanie przedniej części ciała, które obejmuje ramiona, mięśnie międzyżebrowe, nadgarstków, zginacze bioder, a czworogłowego. nadaje się również wytrzymałość ramion, sacrum, nadgarstków i ramion, i sprawia, że ​​są bardziej stabilne. Jeśli wykonane prawidłowo, ale również pomaga obracać ud i ramion, a także angażować ścięgna.

Ta asana, choć uznany za podstawową, jest niezwykle trudne. Ale jeśli wykonano prawidłowo i regularnie, to może nie tylko sprawi, że silniejszy, ale również bardziej współczujący, nieustraszony i szczęśliwy