Jak zrobić Compass stanowi (Parivrtta Surya Yantrasana) w jodze

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Compass stanowi (Parivrtta Surya Yantrasana) w jodze

 Jak zrobić Compass stanowi (Parivrtta Surya Yantrasana) w jodze
Znany również jako : obracała się zegar słoneczny stwarzają
Targets : ścięgna, biodra, ramiona i
Poziom: Zaawansowany

jogi są zwykle uważane zaawansowany gdy wymagają kombinacji „umiejętności” -flexibility, siły i równowagi, na przykład, że to wymaga czasu i doświadczenia, aby zbudować. Kompas stwarzają kwalifikuje się jako zaawansowany pozie z racji skrajnie otwartości ścięgna i ramion, które są niezbędne dla pełnego ekspresji ruchu. Jeśli nie jesteś tam jeszcze, nie ma obaw. Można ćwiczyć ułożenia z wygiętej nodze tak długo, jak zadbać, aby uniknąć toczenia masy ciała do tyłu Butt, który powoduje, że kręgosłup zaokrąglić do przodu.

Podobnie jak w przypadku większości jogi, kompas stanowią zazwyczaj wprowadza się serię pozycji, lub przepływu. Chociaż nie jest to specyficzny przepływ unikalny kompas stanowią ważne jest, że wybór pozach poprzednich kompas pomaga rozgrzewkę i przygotować organizm do skrajnego ścięgna odcinku. To zawsze dobry pomysł, aby dostać ciepłe z serii pozdrowienia słońca, a następnie włączyć ścięgno, biodro i ramię otwieracze, w tym pozach jak stojący półksiężyca, jaszczurka lonży, szeroko nogami stojąc przodu fałdy, kominkiem ułożenia, a brama ułożenia.

Korzyści

Kompas jest doskonałym pozy dla bardziej zaawansowanych praktyków jogi nadal pogłębiać biodro, ścięgno i elastyczność ramion. Utrzymanie i zwiększenie elastyczności poprzez ścięgna bioder i pomaga zwiększyć ogólną sprawność, dzięki czemu codzienne czynności, jak kucając, łatwiejsze do wykonania.

Ponadto, ponieważ pozy wymaga napowietrznych zasięg i rozciągnąć przez skośne (powszechnie określane jako „ciała” w bocznej jogi), stwarzają pomaga wzmocnić i wydłużyć mięśnie stabilizujące kręgosłup, przy zachowaniu mobilności kręgosłupa. Sporządzono regularnie, wydłużanie, wzmacnianie i rozciąganie, które odbywa się od ścięgna do ramion może spowodować lepszej ogólnej postawy i wyrównanie. Ostatecznie, dobra postawa i dobrze wyważone ustawienie może pomóc zapobiec urazom i ból, szczególnie w dolnej części pleców.

Krok-po-kroku

Inne niż matę do jogi, nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu do wykonywania kompas stwarzają.

  1. Siedzieć w wygodnej, skrzyżowanymi nogami pozycji.
  2. Oddychaj i zegnij prawe kolano, przytulając ją do swojej piersi. Możesz zostawić swój lewa noga zgięta lub wyprostować go przed sobą.
  3. Podnieś prawą nogę lewą ręką. Przełóż prawą rękę pod prawym kolanie, przynosząc odpowiednie palcami podłogi poza prawym biodrze. Oddychaj powoli i stopniowo, jak skupić się na siedzi wysoki, wydłużając kręgosłup i pozostanie w pozycji pionowej, jak poruszać się w tej pozycji.
  4. Używać lewej ręki do pozycji prawym kolanie jak wysoko na prawym ramieniu, jak to możliwe. Celem jest, aby uzyskać prawo do zrównania za kolano prawe ramię z prawą proste nogawki.
  5. Przynieś lewą rękę do zewnętrznej krawędzi prawej nogi. Zacząć wyprostować prawą nogę jak rozciągnąć swoją lewą rękę do tyłu za głowę.
  6. Spójrz w górę ku swoim lewym ramieniu, utrzymując kręgosłup w pozycji pionowej. Potrwać od trzech do pięciu głębokich oddechów tu trzymasz pozy.
  7. Zwolnij pozę ostrożnie, wydechu, jak poprowadzić swoją prawą nogę z powrotem na dół powoli lewą ręką przed powtórzeniem się na drugą stronę.

Częste błędy

Toczenia Waga wstecz do osiągnięcia Pose

Jest to częsty błąd, aby spróbować „zrobić miejsce” podkraść kolano za ramię przez walcowanie swoją wagę z powrotem na swoim tyłku, powodując kręgosłup zaokrąglić do przodu. To rzuca swoje ciało na niewłaściwym miejscu i przeciwdziała pozytywny wpływ Stanowią ma mieć na swojej postawy i wyrównanie. Błąd występuje, gdy nie rozwinęły wystarczającą elastyczność poprzez swoje ścięgno, bioder i ramion. Powrót off pozie i spróbować czegoś podobnego zaprojektowany, aby poprawić elastyczność stawu biodrowego i ścięgna podkolanowego, jak czapla stwarzają.

Zmuszając pozie

Dobrze jest wyzwanie siebie w czasie swojej praktyki jogi, ale nigdy nie jest dobry pomysł, aby przesunąć swoje ciało obok jego aktualnego poziomu umiejętności. Zmuszając pozy-pchającą obok poczucia odcinku do uczucia bólu lub dyskomfortu, jest to dobry sposób, aby skończyć rannych. Podczas próby pozę, zmuszać się do punktu lekkim rozciągnięciu, ale jeśli nie można trzymać na odcinku wygodnie, idziesz za daleko. Zginać kolano lub chwycić pasek jogi skutecznie modyfikować pozę.

Modyfikacje i zmiany

Potrzebujesz modyfikacja?

Ciasne ścięgna może być głównym powodem, że nie może poruszać się w kompas stwarzają. Spróbuj Czapla stwarzają jako sposób rozwijania elastyczności ścięgna udowego, który jest podobny do tego, co jest wymagane dla kompas stwarzają. Wysoki siedzieć w wygodnej pozycji ze skrzyżowanymi nogami. Przynieś swoje lewe kolano do klatki piersiowej i chwyć lewą stopę obiema rękami. Utrzymanie dobrej postawy, pochylić się lekko do tyłu siedzieć wysoki jak ty jednocześnie rozpocząć przedłużenia lewe kolano, wskazując swoją stopę w kierunku sufitu. Celem jest, aby w pełni rozwinąć swoje kolano, ale tylko iść tak daleko, jak to możliwe, aż poczujesz napięcie pośrednictwem ścięgno. Utrzymać pozycję przez 20 do 30 sekund i powtórz.

Się na wyzwanie?

Spróbuj stoi kompas pozować jako jeszcze bardziej zaawansowanej ścięgna i hip otwieracz. Zacznij stojąc w górach stwarzają. Narysuj swoje prawe kolano do klatki piersiowej. Złapać poza prawą nogę prawą ręką, aby pomóc prawe kolano pod i za prawe ramię. Utrzymanie dobrej postawy, chwyć prawą nogę lewą ręką i uwolnić prawą rękę. Powoli rozszerzyć swoje prawe kolano, pochylając się lekko w prawo, aby otworzyć lewą boczną ciało i utrzymać równowagę. Przytrzymaj przez pięć oddycha, a następnie zwolnić i powtórzyć po przeciwnej stronie.

Bezpieczeństwo i środki ostrożności

Najważniejsze, aby pamiętać o zaawansowanej jogi stwarzają jak kompas jest to, że wymaga czasu i praktyki, aby osiągnąć sukces. Postępy powoli i dać czas organizmowi rozwijania elastyczności niezbędnej do osiągnięcia pełnej ekspresji pozy. Zmuszając swoje ciało przeszłość obecnego poziomu zdolności jest murowany sposób, aby skończyć rannych. Jeśli nie może posiadać odcinek dłużej niż sekundę lub tak bez niego powodując ból, jesteś naciska zbyt daleko. Cofnij się i korzystać z modyfikacji niezbędnych do pracy na swój sposób do starannie pozie.