Jak zrobić Malasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Malasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Malasana i jakie są jego zalety

Malasana znany również jako girlanda ułożenia, przysiad jest asana pozy. Mala – Garland, naszyjnik, Asana – Pose; Wymowa As – maa-Laa-sa-na

Malasana jest również nazywany Upavesasana lub Garland Pose. Jest to, po prostu, przysadzisty. Kucki przychodzi naturalnie do dzieci i ludzi, którzy pracują na polach. Jednak ci, którzy mają pracę biurko straciły praktyki i znaleźć to bolesne i niewygodne, aby to zrobić. Ale to nie powinno zniechęcać cię od wykonywania tej asany, ponieważ jest w rzeczywistości najbardziej korzystne dla tych, którzy mają siedzący tryb życia.

Co należy wiedzieć przed wykonać Malasana

Musisz upewnić się, aby zachować swój żołądek i jelita pusty zanim praktyki tej asany. Mają swoje posiłki przynajmniej cztery do sześciu godzin przed wykonać asany tak, że żywność dostaje trawione i nie ma wystarczająco dużo energii, aby wydać w czasie praktyki.

Najlepiej jest ćwiczyć jogę pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Ale w przypadku nie można pracować w godzinach porannych, to jest w porządku, aby ćwiczyć w godzinach wieczornych.

Poziom: Podstawowy
Styl: Hatha Yoga
Czas trwania: 60 sekund
Powtarzanie: Brak
odcinkach: ud, ścięgna, pachwiny, Dolna powrotem
wzmacnia: dolnej części pleców, bioder, przewodu systemu

Jak zrobić Malasana

 1. Zacznij od kucki. Jak to zrobić, zachować swoje nogi blisko siebie, z pięty na podłodze lub na ziemi obsługiwane.
 2. Rozłożone uda, umieszczając je nieco szerzej niż tułów.
 3. Wydech i pochylić się do przodu tak, że tułów zmieści się między swoimi udami.
 4. Przynieś swoje dłonie w Anjali Mudra i naciśnij łokcie na wewnętrznych ud. Rozwiązanie to pomoże przedłużyć przednią część tułowia.
 5. Naciśnij wewnętrzne ud na boku tułowia. Następnie rozciągnąć ramiona i odchylić je w poprzek tak, że pasuje do Twoich golenie pach. Trzymaj kostek.
 6. Trzymając pozować do kilku sekund. Wdech i uwolnienie.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Najlepiej jest unikać tej asany jeśli masz uraz w dolnej części pleców lub kolan.

Porady dla początkujących

Jeśli okaże się, że trudno jest początkowo kucać, siedzieć na krawędzi krzesła, niech uda i tułów tworzą kąt 90 stopni. Umieść swoje pięty na podłodze tak, że są one trochę przed kolana. Pochylić się do przodu tak, że tułów jest między kolanami. Spowoduje to warunek, który powoli się do przysiadu.

Zaawansowane Poza zmianami

Zintensyfikować odcinek w swoim pachwinach umieszczając jedną rękę na ziemi, na wewnętrznych nogę i wyciągnij drugą ręką w kierunku nieba. Przekręcić i przytrzymać. Następnie powtórz ułożenia na drugiej stronie.

Korzyści z Malasana (Garland Pose)

Oto niektóre korzyści zdrowotne wianka pozie.

 • Daje dolnej części pleców, kości krzyżowej, w pachwinę, a biodra dobry stretch.
 • To inicjuje przemianę materii.
 • To aktywuje układ trawienny.
 • To tonizuje brzuch.
 • Poprawia postawę.
 • Zwiększa elastyczność kostek i kolan.

Nauka za Garland Pose

Malasana jest do przodu bend że zmiękcza plecy i uwalnia stres, który jest uwięziony od stóp do głów w nogach Flex. Obcasy zapewniają, że biodra są zakorzenione w plecy wydłuża kręgosłup. Stopy są rozciągnięte i wzmocniona, a to zwiększa mobilność w biodrach. Mięśnie pleców rozszerzyć. Jest to również jedna z tych asan, które zapewniają rytmiczny przepływ świadomości w organizmie. Wszystkie działania są koordynowane, aby upewnić się, że żadna część nie jest przepracowany. Wydaje się, że każda część ciała jest wyrażanie siebie.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić wianek stanowią, co czekasz? Cofnąć się w czasie i znaleźć swoje korzenie z Malasana. To pokazuje, co masz brakowało jako ludzka rasa rozwinęła.