Jak zrobić padmasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić padmasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić padmasana i jakie są jego zalety

Sanskryt: पद्मासन; Padma – Lotus, Asana – Pose; Wymowa As – PAD–Anna Podmioty odpowiedzialne

Lotosu lub Padma, jest jednym z najsilniejszych symboli, które znane jest już przekroczone zarówno religii i czasu. W ciągu wieków, lotosu jest synonimem dystansem, odrodzenia, piękna, czystości, duchowości, oświecenie, bogactwa materialnego i odnowy kosmicznej. Już od Egiptu do Indii, lotosu jest częścią wielu sagach. W ikonografii hinduskiej, bogini Lakszmi bosko foteliki się na otwartej lotosu. Nawet Lord Ganesha i Wisznu są sporadycznie pokazany siedzi na lotosu. Gdy mówimy o buddyzmie mówi się, że wszędzie tam, gdzie Budda postawił stopę, Lotos kwitło.

Ta asana wyłania się z tych potężnych bajek z przeszłości.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Ta asana jest medytacyjny pozy, więc najlepiej jeśli praktykować tę pozę w godzinach porannych. Ale powiedział, że nie ma reguły, że nie można rozważać w godzinach wieczornych.

Nie jest to obowiązkowe, że asany musi być wykonane na czczo. Ale jeśli poprzedzających lub następujących go z asan jogi, to najlepiej mieć swoje posiłki co najmniej cztery do sześciu godzin przed wykonaniem tej asany. Ponadto, upewnij się, że twoje wnętrzności są czyste.

 

 

Poziom: Intermediate / Advanced
Style: Hatha Yoga
Czas trwania: 1 do 5 minut (dłużej, jeśli medytacji)
Powtórzenie: Gdy z każdą nogą na najlepszych
odcinkach: kolan, kostek
Wzmacnia: kręgosłupa, brzucha, miednicy, pęcherza moczowego

Jak to zrobić padmasana

 1. Siedzieć na płaskiej powierzchni na ziemi ze swoim wyprostowany kręgosłup i nogi wyciągnął.
 2. Delikatnie zegnij prawe kolano i używać rąk, aby umieścić go na lewym udzie. Twoje podeszwy musi wskazywać w górę, a obcasy muszą być blisko swojego brzucha.
 3. Zrób to samo z drugą nogą.
 4. Teraz, że obie nogi są skrzyżowane, a stopy są wygodnie umieszczone na przeciwległych udach, model ręce w mudra swojego wyboru i umieścić go w odpowiedniej pozycji. Zazwyczaj umieszcza ręce na kolanach.
 5. Pamiętaj, że Twój szef musi być prosta i kręgosłup wyprostowany przez cały czas.
 6. Oddychaj głęboko i długo. Utrzymać pozycję przez kilka minut. Wydanie.
 7. Powtórz pozę z drugą nogą na wierzchu.

Uwaga: mudry są znane do aktywacji przepływu energii, a ich skutki są mnożone gdy stosowana w połączeniu z Padmasana. Każdego Mudra różni, a więc są ich zalety. Są pewne mudry, które działają cuda z Padmasana – Chinmaya Mudra, Chin Mudra, Brahma Mudra i Adi mudra. Poczuć przepływ energii jak ćwiczyć tej asany z Mudra.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Są pewne punkty ostrożności, które należy pamiętać podczas uprawiania tej asany.

 • Unikać wykonywania tej asany jeśli masz kontuzji kolana lub kostki.
 • Ta asana należy ćwiczyć pod okiem doświadczonego nauczyciela, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem w tej pozie. To może wyglądać proste, ale tak nie jest.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, można nadmiernie kostkę, jak dostać się do ułożenia. Aby tego uniknąć, należy wcisnąć wewnętrzną stroną stopy na górnej części ramienia, tak że odcinek kostki jest zrównoważone. Również, kiedy wprowadzą nogę blisko przeciwległej pachwinie, upewnij się, że odcinek w wewnętrznej i zewnętrznej kostki pozostaje taka sama.

Zaawansowane Pose Variation

Matsyasana daje głębsze rozciąganie jeśli chcemy zintensyfikować padmasana. Gdy dojdziesz do Padmasana, trzymaj swoje nogi, unieś klatkę piersiową, i przechylić do tyłu, tak że korona z głowy dotyka podłogi. Oto krok po kroku z konta, jak można to zrobić asany.

 1. Leżeć płasko na plecach, upewniając się, że twoje nogi są razem, a ręce są umieszczone wygodnie obok ciała.
 2. Połóż dłonie pod biodra tak, że są one skierowane do ziemi. Teraz przynieść łokcie bliżej siebie, umieszczając je w pobliżu pasa.
 3. Skrzyżować nogi, tak że nogi krzyżują się wzajemnie na swojej połowie, a uda i kolana są umieszczone płasko na podłodze.
 4. Oddychać. Podnieś klatkę piersiową do góry tak, że głowa jest również zniesione, a korona dotyka podłogi.
 5. Upewnij się, że masa ciała jest na łokciach, a nie na głowie. Jak klatka piersiowa unosi się lekko ciśnienie łopatki.
 6. Utrzymać pozycję tylko dopóki nie są wygodne. Oddychać normalnie.
 7. Wydech i zwolnić stanowisko, podnosząc głowę, a potem spada klatki piersiowej do podłoża. Rozplątać nogi i odpocząć. Powtórzyć z drugą nogą na wierzchu.

Korzyści z pozycji lotosu

Są pewne niesamowite korzyści Padmasana.

 • Asana to odpręża umysł i uspokaja umysł.
 • Aktywuje kręgosłupa, miednicy, brzucha i pęcherza moczowego.
 • Kolana i kostki uzyskać dobry odcinek.
 • Miesiączkowe problemy i rwa kulszowa są rozpatrywane jeśli to asana jest regularnie praktykowane.
 • Jeśli ta asana jest praktykowane przez ciąży, to sprawia, że ​​łatwiej rodzenia.
 • Ta asana otwiera biodra, dzięki czemu są bardziej elastyczne.
 • Ta asana pomaga obudzić czakr, a także sprawia, że ​​bardziej świadomi rzeczy.
 • Twoja postawa z pewnością poprawi regularne praktyki Padmasana.
 • poziomy energetyczne są przywracane z praktyką tej asany.

Nauka za Padmasana

Gdy czujesz się niespokojny i niepewny, bez poczucia wahania dostać się do Padmasana. Jest to z pewnością cię uziemić. Mówią, że będzie można poczuć się ukorzenienie swoich ud i osiedlenia się w pachwinie. Poczujesz twoja energia idą w górę, a jak to się dzieje, poczujesz lekki przejść przez swoje środkowej, prawie cię uziemienie. Ta asana jest hip i serce otwieracz moc opakowaniach, z licznymi korzyściami fizycznych i duchowych. Jest to jeden z najlepszych medytacyjnych pozach.

W tej asany, układ nogi przypomina płatki pięknego lotosu. To metaforyczne, ponieważ podobnie jak kwiaty lotosu z błota, Twój przyziemne życie reprezentuje brud i błoto. Ale jak ćwiczyć jogę, a konkretnie tej asany, masz potencjał kwitnąć w piękny kwiat – żywy każdej chwili. Asana to działa pięknie na wiele czakr, pomagając im zrównoważyć i obudzić.

pozy przygotowawcze

Ardha Matsyendrasana
Baddha Konasana
Virasana
Janu Sirsasana

Follow-up Poses

Adho Mukha Svanasana
Supta Padangusthasana

Chociaż ta asana ma pewne niesamowite korzyści fizyczne, jest bardziej duchowego, medytacji stanowią, że kanały naszą siłę życiową. Gdy siła życiowa jest skanalizowany, jesteś zobowiązany do czuć się bardziej zakorzenione i pełne życia. Nie ma nic lepszego niż przy użyciu energii mądrze, i to asana pomaga nie tylko to.