Jak zrobić Parivrtta Trikonasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Parivrtta Trikonasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Parivrtta Trikonasana i jakie są jego zalety

Parivrtta Trikonasana znany również jako Revolved Triangle Pose jest asana. Parivrtta – Revolved, Trikona – Trójkąt, Asana – Pose; Wyraźny jak – par ee vrit-ta trik stożka AhS Anna

Ta asana jest w zasadzie licznik stanowić dla Utthita Trikonasana i jest zdecydowanie bardziej złożona. Asana jest połączenie z przodu zakręcie i głębokim skręcie. To wymaga dobrego poczucia równowagi i poczucie otwartości w celu osiągnięcia stabilności w pozie. Jest to jeden z pierwszych stojących, które będą uczyć się, kiedy zapisać się na kurs jogi. Uczy, jak pracować każdą część swojego ciała w zgodzie ze sobą.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Podobnie jak w przypadku wszystkich asan w jodze, ważne jest, aby zachować swoje jelit i żołądka czyste. Upewnij się, że masz swoje posiłki co najmniej cztery do sześciu godzin przed treningiem, tak aby dać swój system wystarczająco dużo czasu, aby strawić jedzenie i rozdawać wymaganej energii na treningu.

Najlepszy czas, aby praktykować jogę jest zwykle o świcie lub zmierzchu.

Poziom: Podstawowy
Styl: Hatha Yoga
Czas trwania: 30 sekund
Powtarzanie: Raz na każdej stronie
Rozciąga: kolana, biodra, ramiona, uda, kręgosłup, klatka piersiowa, kostki, ścięgna, łydki, pachwiny
wzmacnia: kolana, uda, Kostki

Jak zrobić Parivrtta Trikonasana (Revolved Triangle Pose)

 1. Stanąć wyprostowany na maty, najlepiej w Tadasana.
 2. Następnie, wziąć trzy stopy krok do tyłu z prawej nogi, i obrócić go w temperaturze około 25 stopni do boku. Lewą palce muszą być skierowane do przodu. Na tym etapie punkt hip musi zmierzyć się z boku na matę. Również szybko sprawdzić ułożenie stóp. Muszą być biodrowego szerokości od siebie, z obu korku wyrównane ze sobą. Piętą i łuk powinien być wyrównane.
 3. Umieść lewą dłoń na talii, a wdech i podnieść prawą rękę nad głową jak wydłużać kręgosłup.
 4. Mocno zakorzenić na zewnątrz z tyłu stopy i ciągnąć w dolnej części brzucha, tak aby dolna część pleców jest obsługiwany. Wydechu i zawias do przodu na pasie. Upewnij się, że kręgosłup jest rozciągnięta, jak dotrzeć z prawego ramienia.
 5. W zależności od elastyczności i zakresu ruchu, pozwalają prawą ręką, aby dotrzeć do podudzia lub na podłodze na zewnątrz stopy. Wdech i dalej przechodzące przez czubku głowy, upewniając się, że kręgosłup jest długa.
 6. Szybko sprawdzić, czy na zewnątrz prawej stopy jest mocno zakorzenione w ziemi. Następnie wydech i obrócić w lewo. Rozciągnąć lewą rękę ku niebu, jak patrzeć na niego.
 7. Oddychaj powoli i głęboko, jak trzymasz pozować do kilku sekund.
 8. Aby wyjść z pozy, spojrzeć na lewą stopę i pociągnąć w brzuch. Następnie wdech i delikatnie rosnąć. Połóż ręce na talii i wprowadzą swoje nogi razem. Powtórzyć asan po przeciwnej stronie.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Oto kilka punktów z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany:

 1. Jeśli masz plecy lub urazu kręgosłupa, trzeba to zrobić asany tylko pod nadzorem specjalisty. Jeśli nie, to najlepiej unikać uprawiania tej asany.
 1. Należy również unikać tej asany, jeśli mają następujące warunki:

za. Niskie ciśnienie krwi
b. Migrena
C. Biegunka
d. Bóle
e. Bezsenność

Porady dla początkujących

Jeśli zakładamy wąską postawę, to asana staje się łatwiejsze. Dlatego też, jako początkujący, sprawiają, że praktyka przynieść ręka bliżej wewnętrznej stopy.

Zaawansowane Pose Wariacje

Pogłębienie pozę, doprowadzić dolną rękę na zewnątrz nogi umieszczone z przodu, a następnie mocno nacisnąć przedramiona na zewnętrznej goleni. Ciśnienie w ramię na nodze pogłębi rotację tułowia.

Korzyści z obracał Triangle Pose

Są pewne niesamowite korzyści Parivrtta Trikonasana.

 • Daje nogach dobrą rozciągliwość i sprawia, że ​​są silne.
 • Biodra i kręgosłup uzyskać dobry odcinek.
 • Praktykowanie tej asany otwiera klatkę piersiową, a zatem poprawia oddychanie.
 • Ból pleców jest zwolniony.
 • Narządy jamy brzusznej są stymulowane, a zatem poprawia trawienie.
 • Równowaga, skupienie i koncentracja są lepsze.

Nauka za Parivrtta Trikonasana

Istnieją dwa różne dynamiczne energie związane z Stanowią Revolved trójkąta. Pierwszym z nich jest zakorzenienie nogi na ziemię, a drugi wysyła energię w górę przez wydłużonych ramionach. Ta asana jest doskonałą jednością sthira i Sukha lub wysiłku i swobodnie. W ten sposób, jak inne przeciwieństwa miękkiej i twardej, kurczenia i rozszerzania, malejącym i rosnącym i Księżyca słonecznego i są adresowane również w tej asany.

Chociaż ta asana wydaje się niespodzianką, kiedy dojdziesz do podłogi, zdasz sobie sprawę, że bardziej chodzi o zrównoważenie. Ale poczujesz stabilne i wygodne, jeśli wiesz, jak korzystać z podstawowych mięśni nóg i wspierać siebie. Po otrzymaniu prawo wyrównania, można osiągnąć elastyczność i wytrzymałość, jak równoważyć się z energią, jak również fizycznie. Praktykowanie tej asany nie tylko sprawia, że ​​umysł zrównoważony ale również daje poczucie bycia wolnym. Potem, gdy jedna ręka osiągnie ziemię, a drugi wznosi ku niebu, znajdziesz stabilność, która pozwoli Ci poddać się teraźniejszości i przyszłości.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić obracał trójkąta stanowią, co czekasz? Ta asana jest o równoważeniu przeciwieństw. Ma wspaniałe lekcje do zaoferowania, najważniejszą istotę czynienia ze sprzecznymi energiami. Zanurz się w wielkości tej prostej, a zarazem trudne asany, aby znaleźć się naprawdę wolny.