Jak zrobić Parsvottanasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Parsvottanasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Parsvottanasana i jakie są jego zalety

Parsva – Side, Uttana – Intense stretch, Asana – Pose; Wymowa As – parsh-VOH-Tahn-AHS-Anna

Będąc częściowo do przodu bend a częściowo wyważanie poza, to asana jest w połowie drogi między Parivrtta Trikonasana pozy i Utthita Trikonasana. Ta asana jest nazywany Intense Stretch Side w języku angielskim. Jest również nazywany popularnie Pyramid Pose ponieważ przypomina piramidę.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Podobnie jak inne asany jogi, istotne jest, że twój żołądek i jelita są puste podczas wykonywania asan. Upewnij się, że istnieje luka co najmniej cztery do sześciu godzin od posiłku i praktyki. To daje wystarczająco dużo czasu, aby przetrawić swoje jedzenie i generować energię dla praktyki.

Ponadto, poranki są idealne do uprawiania jogi. Ale w przypadku nie można praktykować jogę rano, wieczory to dobry czas też.

Poziom: Podstawowy
Styl: Vinyasa przepływu
Czas trwania: 30 sekund
Powtarzanie: Raz na każdej stronie
odcinkach: kręgosłup, biodra, ścięgna, ramion, nadgarstków
wzmacnia: Legs

Jak zrobić Parsvottanasana (piramida Pose)

 1. Aby rozpocząć tej asany, trzeba przyjąć Virabhadrasana I. W tym celu upewnij się umieścić jedną nogę do przodu, a drugi za tobą. Połóż ręce na biodrach i wyprostuj nogę, która jest przed wami. Kwadratu biodrami tak, że kości biodrowe są równoległe do przodu maty.
 2. Wdech i wydłużyć tułów. Następnie wydech, i złożyć swój tors przed tobą, zaczynając od bioder. Pamiętaj, że twoje biodra nadal muszą być kwadratowe. Kiedy twój tułów jest równoległa do podłogi, stop zginanie. W tej pozycji, po prawej stronie hip będą miały tendencję do ciągnięcia do przodu. Upewnij się, że jest zasysane z powrotem i jest zawsze zgodny z lewym biodrze.
 3. Nadal wydłużać kręgosłup. Następnie przytrzymaj pozować do kilku sekund. Jeśli robi to regularnie pozy i znaleźć się na tyle elastyczny, można złożyć głęboko pod nogi umieszczone przodu i dotknąć palcami na podłogę.
 4. Release delikatnie unosząc w górę i umieszczając ręce na biodrach ponownie podczas wdechu. Powtórz pozę z drugą nogą z przodu.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Oto kilka punktów z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

 • Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub urazu pleców, trzeba zrobić ardha Parsvottanasana.
 • Unikać wykonywania tej asany, jeśli jesteś w ciąży, lub jeśli masz uraz w swoim ścięgno.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, nie może być na tyle elastyczne, aby zabrać swoje ręce do ziemi; może nie być w stanie wcisnąć je do tyłu, jak również. Aby rozwiązać ten problem, można skrzyżować ramiona do tyłu, upewniając się, że są umieszczone równolegle do pasa. Następnie można trzymać każdy łokieć z przeciwnej strony. Wystarczy pamiętać, że gdy prawa noga jest z przodu, po prawej stronie znajduje się około ramię z tyłu, a gdy lewa stopa znajduje się z przodu, lewa ręka jest umieszczony wokół tylnej pierwszy.

Zaawansowane Poza zmianami

Aby zintensyfikować pozę, trzeba skręcać tułowia i przynieść linii środkowej tułowia na linii środkowej przedniej uda.

Korzyści piramidy stanowi (Parsvottanasana)

Są pewne niesamowite korzyści Parsvottanasana.

 • To odpręża i uspokaja umysł.
 • Daje barków, kręgosłupa, nadgarstków, ścięgna, biodra i dobrą rozciągliwość.
 • Nogi stają się mocne.
 • Masaże IT narządów jamy brzusznej.
 • To pomaga poprawić postawę ciała, a także utrzymuje poczucie równowagi w organizmie.
 • Poprawia trawienie.
 • Stymuluje również narządy rozrodcze i zmniejsza objawy menstruacji i menopauzy.

Nauka za Parsvottanasana

Kiedy budować dobrą podstawę podczas wyrównać w Parsvottanasana dowiesz się rozwijać poczucie wolności. Kiedy praktykujesz tej asany i odchylić do przodu w kierunku niskiej wartości początkowej, znajome uczucie jest strach przed upadkiem. Ale to jest ten strach, który sprawi, że straci wyrównanie zewnętrznej ciała i budować napięcie w wewnętrznej ciała. Granice i struktura tego wyrównania i mięśniowy działanie, które można zakładać za pośrednictwem tej asany będzie można wpaść w pozie głęboko i bezpiecznie, co pozwala na większą swobodę ruchów. Ironią jest, że podczas tworzenia określonych granic w tej pozie, będziesz wolny.

pozy przygotowawcze

Adho Mukha Svanasana
Anjali Mudra
Baddha Konasana
Gomukhasana
Prasarita Padottanasana
Supta Baddha Konasana
Uttanasana
utthita Parsvakonasana
utthita Trikonasana
vrikshasana

Follow-up Poses

Dandasana
Pincha Mayurasana
Prasarita Padottanasana
Salabhasana
Salamba Sarvangasana
Salamba Sirsasana
Utkatasana
Virabhadrasana I

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić piramidy stanowią, co czekasz? Zanurz się w dobroci tej asany i poczuć ożywił i odmłodzony. Wystarczy skok wiary!