Jak zrobić Pasasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Pasasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Pasasana i jakie są jego zalety

Sanskryt: पाशासन; Pasa – Pętla, Asana – Pose; Wymowa As – posh-AHS-Anna

Pętlę Pose, jak Pasasana popularnie nazywany, to tornado. Jest to jeden z tych asan, które podważają naszą wiarę, i ciągle pytanie, co nasz organizm może zrobić i co powinno być w stanie to zrobić. Daje górnej części ciała dobrą rozciągliwość, i za to, że wymaga silnego, stabilnego fundamentu. Ta asana dostaje swoją nazwę, ponieważ ramiona przypominają pętlę.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Musisz upewnić się, aby zachować swój żołądek i jelita pusty zanim praktyki tej asany. Mają swoje posiłki przynajmniej cztery do sześciu godzin przed wykonać asany tak, że żywność dostaje trawione i nie ma wystarczająco dużo energii, aby wydać w czasie praktyki.

Najlepiej jest ćwiczyć jogę pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Ale w przypadku nie można pracować w godzinach porannych, to jest w porządku, aby ćwiczyć w godzinach wieczornych.

Etap: Związek pośredni
Styl Ashtanga Joga
czas trwania: 30 sekund
powtórzeń: Po każdej stronie
Rozciąga: ud, kręgosłupa, kostek, pachwiny
Wzmacnia: kostek

Jak zrobić Pasasana (Pętla Pose)

 1. Aby rozpocząć, stanąć w Tadasana.
 2. Delikatnie ugnij kolana takie, które są w kucki na podłodze, a twoje kości siedzi zbliżyć się do pietach jak tułów spoczywa na udach. Jeśli okaże się to trudne do przysiadu ze stopami płasko na ziemi, należy użyć złożony koc pod pietach aby kucki łatwiejsze.
 3. Zaczynając na brzuchu, skręcić w prawo, i rozszerzyć swoją lewą rękę, aby przynieść jej górną część na zewnątrz prawe kolano.
 4. Następnie obrócić dłoń w dół, jak zginać łokieć owinąć wokół przedramion prawej goleni.
 5. Wyciągnij prawą rękę i zamiatać go do tyłu. Przytrzymaj lewy nadgarstek prawej ręki. Można też po prostu zaczepić palce jeśli twoje ręce nie mogą przejść całą drogę.
 6. Skręć głowę w prawo i pociągnąć łopatki do tyłu tak, że są one do siebie. Jak oddychać, podnieść i wydłużyć swój mostek przez czubku głowy.
 7. Skręcać swoje ciało dodatkowo podczas wydechu, posuwają się do przodu z lewej żebra.
 8. Trzymając pozować do kilku sekund i zwolnij. Powtórzyć asany przez skręcanie w lewo.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Oto kilka punktów z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

 • Najlepiej jest unikać głęboki przysiad, jeśli masz uraz kolana.
 • Nie praktykować tej asany jeśli masz przepuklina dysku lub urazu w dolnej części pleców.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, to może być trudne, aby uzyskać kucki i ruchy prawej stronie. Więc kiedy ćwiczyć asany po raz pierwszy, usiąść na krześle i to zrobić.

 1. Siedzieć na krawędzi fotela.
 2. Naciśnij lewą rękę na zewnętrznej stronie prawego kolana, jak skręcać ciało w prawo.
 3. Aby uzyskać lepszy skręt, naciśnij prawą rękę na oparcie fotela i unieś kręgosłup.
 4. Wdech i wydech kilka razy, jak utrzymać swoje stanowisko. Następnie lekko pochylić się do przodu, a następnie nacisnąć swoje lewe przedramię na prawym kolanie. Trzymając pozy.
 5. Delikatnie położył lewą tułowia bliżej swoich ud.
 6. Nacisnąć dłonie mocno do siebie.
 7. Rozkręcić swoje ciało podczas wydechu i powtórzyć asany na drugiej stronie.
 8. Jeśli czujesz się komfortowo, rozpocząć praktykowanie asan z przysiadu z wykorzystaniem ściany do wsparcia aż do złagodzenia asany.

Zaawansowane Pose Wariacje

Aby zwiększyć skręt Pasasana, należy użyć ramię, który jest owinięty wokół nóg ciągnąć w dół górną rękę. Pomoże to zwiększyć intensywność pozie.

Korzyści z Pętli stanowi (Pasasana)

Są pewne niesamowite korzyści Pętli stwarzają.

  • Pomaga terapeutycznie w następujących warunkach:
   a. Astma
   b. Niestrawność
   C. Wzdęcia
   d. Dolegliwości menstruacyjne
   e. Rwa kulszowa
   C. Łagodny stres w szyi, pleców, ramion i
 • tonizuje to kostek i sprawia, że ​​są silne.
 • Daje kręgosłupa, groins i ud dobry odcinek.
 • Klatka piersiowa i ramiona otwierają się z tej asany.
 • Narządy jamy brzusznej dostać dobry masaż, a zatem poprawia trawienie.
 • Postawa ciała jest wzbogacony o regularnej praktyki tej asany.

Nauka za Pasasana

Kiedy skręcać, przysadzisty i trzymać ręce za plecami, to na pewno wzbudzi mnóstwo emocji. Aż analizując te uczucia są ważne, trzeba uważać, aby nie polować na sensacje. Należy zauważyć, gdzie można pchać lub ciągnąć się aż staje się trudno oddychać jak wprowadzą swoje ramiona razem, aby zakończyć pętlę. Pamiętaj, że jeśli walka w asany, jesteś zobowiązany do zranienia. Cała idea jogi jest bardziej wrażliwy na subtelności.

Mimo, że Pasasana jest asana, że ​​potrzebuje zarówno cierpliwości i wytrwałości. Jeśli jesteś zbyt pasywny, będziesz tęsknił wibrującą energię potrzebną do wzmocnienia mięśni i kości, a także pozwala się skupić. W prostych słowach, jeśli nie umieścić w wymaganej energii, nie będzie w stanie dotknąć ręce na plecach.

Zawsze trzeba znaleźć kompromis między wprowadzenie większego wysiłku lub powstrzymując w tej asany. Aby znaleźć tę środkową ścieżkę, trzeba słuchać swojego ciała i być wrażliwy na to. Engage i dowiedzieć się, co dzieje się w organizmie. Znajdować się w tej chwili, jak to zrobić asana i poczuć oddech, twist i wysiłku.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić Pasasana, co czekasz? Pętlę często ma taki negatywny wydźwięk. Ale to Asana przynosi tylko pozytywne w swoim umyśle i ciele. Embrace to!