Jak zrobić Salamba Sarvangasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Salamba Sarvangasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Salamba Sarvangasana i jakie są jego zalety

Sanskryt: सर्वाङ्गासन; Salamba – Obsługiwane, Sarva – Wszystkie ANGA – kończyn, Asana – Pose; Wymowa As – SAHR-Vahn-Gah-sah-nah

Ta asana jest nazywana „matką” albo „królowa” wszystkich asan. To przekłada się na dosłownie wszystkie kończyny stwarzają. Ale to nazywa się stać ramię, tylko ponieważ ciężar ciała spoczywa na kostnej części ramion. Ta asana jest potężny, a to jest inwersja, który pomaga łagodzić do bardziej złożonych inwersji. Ten ważny jogi Asana jest jednym z pierwszych, będziesz ćwiczyć i będzie nadal ćwiczyć, nawet po opanowaniu go.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem tej asany

Ta asana powinna być praktykowana zarówno pierwszą rzeczą, w godzinach porannych lub co najmniej cztery do sześciu godzin po posiłku. Żołądek i jelita muszą być puste, gdy ćwiczysz tej asany. Jedzenie spożywane muszą być strawione tak, że nie ma wystarczająco dużo energii, aby wydać w czasie praktyki.

Poziom: Intermediate / Advanced
Style: Hatha Yoga
Czas trwania: 30 do 60 sekund
Powtarzanie: Brak
Rozciąga: barku, szyi
Wzmacnia: kręgosłupa, pleców, ramion

Jak zrobić Salamba Sarvangasana

 1. Zacznij od pozycji leżącej na plecach, trzymając nogi razem i ramiona po twojej stronie.
 2. Z jednym szybkim ruchem, podnieś swoje nogi, pośladki i plecy, tak że łokcie wsparcia dolnej części ciała, i stoisz wysoko na swoje barki. Używać rąk do wsparcia pleców.
 3. Jak osiedlić się w pozie, upewnij się przesunąć łokcie bliżej siebie. Wyprostuj kręgosłup i nogi. Masy ciała powinien spoczywać na barkach i ramionach. Nie obsługują swoje ciało na szyi lub głowy.
 4. Ujędrnić swoje nogi i wskazywać palcami na zewnątrz. Trzymaj postawę na około 30 do 60 sekund. Oddychaj głęboko, podczas gdy to zrobić. Jeśli czujesz żadnego napięcia w szyi, niezwłocznie zwolnić.
 5. Aby zwolnić, opuść kolana i doprowadzić rąk na podłogę. Następnie leżą płasko i odpocząć.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

 1. Są pewne punkty ostrożności, które należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

1. Unikaj uprawiania tej asany, jeśli masz następujące warunki.
za. Biegunka
b. Bóle
C. Wysokie ciśnienie krwi
d. Miesiączka
e. uraz szyi

 1. Jeśli opanujesz tę pozę, można nadal praktykować aż do późnej ciąży. Jednak nie powinno się rozpocząć praktykowanie Sarvangasana po tym, jak zajść w ciążę.
 1. Ponieważ jest to skomplikowane asany, to najlepiej jeśli jest to praktykowane pod okiem eksperta.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, łokcie mógł przesuwać od siebie, co powoduje, że ramiona toczyć wewnątrz. Może to z kolei powoduje, że tułów zatopić się na górnej tylnej zatem zwijania ułożenia, a także powodując szyi szczepu. Użyj koc, aby wspierać swoje ramiona. Zwijać lepki matę i ustawić ją na tym zbiorcze, tak że jego oś wzdłużna jest równoległa do krawędzi przeciwległej do krawędzi barku. Teraz, jak dostać się do ułożenia, pozwalają łokcie zostać zniesione i zabezpieczone na lepkiej matę.

Zaawansowane Pose Wariacje

Aby zintensyfikować rozciągnięcie w łopatkami, to co należy zrobić. Po pierwsze, upewnij się, że obie dłonie rozłożone szeroko i umieścić je na tylnej części tułowia. Następnie wciśnij i przeciw żebra z tyłu z małym i serdecznym palcem. Raz na jakiś czas, należy wyjąć ręce z tyłu, naciśnij w łopatki i połóż dłonie z powrotem, za każdym razem bliżej głowy, niż były wcześniej.

Korzyści z obsługiwanych stać ramię

Są niesamowite korzyści barku Stand jogi stwarzają.

 • Pomaga uspokoić umysł, leczy łagodnej depresji i łagodzi stres.
 • Pomaga pobudzać gruczoły prostaty, tarczycy i narządów jamy brzusznej.
 • Szyja i ramiona uzyskać dobry odcinek.
 • Pośladki i nogi dostać stonowana.
 • Trawienie poprawiona i metabolizm są regulowane.
 • Asana łagodzi objawy menopauzy.
 • Zmęczenie i bezsenność są zmniejszone.
 • Ta asana pomaga leczyć zapalenie zatok, astma, i niepłodności.

Nauka za Salamba Sarvangasana

Ta asana jest jednym z najbardziej terapeutycznych i najstarszych asan. Według starożytnej jogi tekstu, to rozwiązuje każdy narząd i czakry w organizmie. Pomaga leczyć choroby i poprawić funkcjonowanie gruczołu, narządu lub układu. Asana to wymaga nie tylko skupić, ale przywołuje też. Nic dziwnego, że nazywany jest matką wszystkich asan.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić stojak na ramię, co wiesz czeka? Czasem trzeba stanąć na ramionach zamiast ich stóp, aby uzyskać lepsze perspektywy na życie. można zobaczyć siebie w różowym zdrowia jeśli praktyka ramię stoją regularnie.