Jak zrobić Shavasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Shavasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Shavasana i jakie są jego zalety

Shavasana, Savasana lub zwłok Poza jest Asana gdzie Shava – zwłok; Asana – Pose; i noszący – Shuh-vah-sana; Sanskryt:  शवासन

Ta poza przypomina postawę martwego ciała i dlatego, nazwany po nim. Shava  (शव Sava), co oznacza „ciało” i  Asana  (आसन, Asana) czyli „postawy” lub „posadzić” .Ta sytuacja wydaje się dość łatwe, ale może być również jednym z najtrudniejszych, ponieważ trzeba się całkowicie zrelaksować swoje ciało i umysł. Ta poza jest zazwyczaj praktykowane po aktywnej sesji jogi. To wzbudza głębokie uzdrowienie i całkowicie odpręża ciało. Można też ćwiczyć to stwarzać gdy jesteś bardzo zmęczony i trzeba szybko wrócić do pracy. To odświeżające i odmładzające.

Co należy wiedzieć przed wykonywaniem Asana

Shavasana promuje wypoczynek i relaks. Jednak trzeba powstrzymać się przed zaśnięciem, jak praktykować. Jeśli czujesz się senny, wszystko co musisz zrobić, to jest do podjęcia głębszych i szybszych oddechów. Koncentracja ma kluczowe znaczenie dla tej asany.

Poziom: Podstawowy
Styl: Ashtanga Yoga
Czas trwania: 10 – 12 minut
Powtórki: Brak
Mocne strony: Przywraca ciało

Jak to zrobić Shavasana (Gnijąca Pose)

  1. Leżeć płasko na podłodze, zapewniając, że nie będzie zakłóceń w czasie trwania pozie. Upewnij się, że są wygodne, ale nie używać żadnych poduch lub poduszek. To będzie najlepiej, jeśli leżeć na twardej powierzchni.
  2. Zamknij oczy.
  3. Umieść swoje nogi tak, że są one wygodnie siebie. Upewnij się, że twoje nogi całkowicie odpocząć i palce są skierowane na boki.
  4. Twoje ramiona muszą być umieszczone wzdłuż ciała i lekko rozstawione, pozostawiając dłonie otwarte i skierowane do góry.
  5. Teraz powoli zwrócić uwagę na każdym obszarze ciała, zaczynając od stóp. Jak to zrobić, oddychać powoli, ale głęboko, ustanawiając swoje ciało w stan głębokiego relaksu. Nie zasypiaj w procesie.
  6. Oddychaj powoli, ale głęboko. Pozwoli to nadać pełny relaks. Jak oddychać, twoje ciało będzie pobudzony, a jak wydech, twoje ciało będzie uspokoić. Skupić się na siebie i swojego ciała, zapominając o wszystkich innych zadań. Puścić i poddać! Ale upewnij się, że nie zasnąć.
  7. W około 10 do 12 minut , kiedy organizm czuje się zrelaksowany i odświeżony, zwój na bok, trzymając oczy zamknięte. Pozostać w pozycji przez chwilę, dopóki nie siedzieć w Sukhasana.
  8. Weź kilka głębokich oddechów i zyskać świadomość swojego otoczenia zanim znowu otworzyć oczy.

Środki ostrożności ani przeciwwskazania Shavasana

Ta asana jest absolutnie bezpieczny i może być stosowany przez każdego. Chyba że lekarz zalecił nie leżeć na plecach, można praktykować tej asany.

Jeśli jesteś w ciąży, to może być dobry pomysł, aby odpocząć głowę i klatkę piersiową na poprzecznicy dla wygody.

Porady dla początkujących

W naszym zabieganym życiu, stresujące, może to być dość zadanie całkowicie puścić i relaks. Najtrudniej o Shavasana jest uwolnienie głowy kości udowej w pachwinie tak, że mięknie. Jeśli pachwina nie miękną, to może ograniczyć prawidłowe oddychanie, a zatem stworzyć napięcie w całym ciele. Aby temu zapobiec, można umieścić pięć kilo wagi na udach, na gniecenie pachwiny, a następnie wyobrazić sobie głowy kości udowej wciśnięty ze względu na wagę.

Zaawansowane Poza zmianami

  1. Jeśli wystąpi ucisk w klatce piersiowej, ramionach czy plecach, ramiona nie spocznie na podłodze, a to szczep szyi. W tym przypadku, jest to dobry pomysł, aby lekko podnieść głowę i doprowadzić go do takiego samego poziomu jak szyi. Pomoże to złagodzić karku. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić złożony koc pod głową tak, że kończy się w górnej części ramion.
  2. Jeśli mięśnie dolnej części pleców lub ścięgna są szczelne, to może być dobry pomysł, aby podnieść nogi, ćwiczyć ciało lub Savasana stwarzają. Działa to dobrze, nawet gdy masz ból i dyskomfort w dolnej części pleców i bioder. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić poprzecznicy tuż pod kolanami. Jeśli nie masz pod ręką wzmocnienia, można stos koce i umieścić je pod kolanami.

Korzyści z Shavasana (Gnijąca Pose)

Ta postawa jest jednym z najważniejszych pozycjach jogi i ma wiele korzyści.

1. doprowadza organizm do medytacyjnego państwa

Ciało relaksuje i przechodzi w głęboki stan medytacyjny, co z kolei pomaga naprawy komórek i tkanek i uwalnia od stresu.

2. relaksuje i uspokaja ciało

Shavasana uzupełnia i odmładza organizm. Jest to wspaniałe zakończenie treningu, zwłaszcza jeśli został on intensywny jeden. Savasana daje również przestrzeń i czas treningu do tonąć w. Jest to doskonały bufor między ćwiczeń i codziennych obowiązków.

3. Obniża ciśnienie krwi i niepokój

Jak twoje ciało relaksuje i uspokaja, ciśnienie krwi spada również, i to pomaga zrelaksować swoje serce. W rezultacie, lęk jest pod kontrolą.

4. Poprawia koncentrację i pamięć

Bezpośrednim efektem medytacji jest skupienie i koncentracja. Natomiast skupić się na każdym obszarze ciała, gdy jesteś w Shavasana, twój umysł automatycznie poprawia koncentrację i pamięć.

5. zwiększa poziom energii

Savasana jest najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem, aby uzyskać natychmiastowy energii. Przerwa 10 minut daje organizmowi zastrzyk energii, a tym samym zwiększa wydajność.

The Science Behind Shavasana (Gnijąca Pose)

Shavasana umożliwia odprężenie ciała i umysłu, który jest tak samo ważne, jak ćwiczenia i zrównoważona dieta jest.

Po wyczerpującym treningu, który polega na rozciągania, skręcania, zawieranie umów oraz odwracanie mięśni, Shavasana pozwala organizmowi na odpoczynek i przegrupować. Nawet najbardziej zaniedbane mięśnie będą trochę czasu, aby puścić ich stresu w tak krótkim czasie.

Joga dostarcza układ nerwowy z całym mnóstwem informacji nerwowo-mięśniowego. Shavasana pomaga system nerwowy zintegrować te informacje zanim twój umysł tłoczno z regularnych stresu dnia.

Shavasana nadaje głęboką świadomość swojego ciała i umysłu. Stajesz się bardzo świadomy każdym oddechem podjąć. Dlatego jest to świetny wstęp do głębokiej medytacji dla tych, którzy są zainteresowani.

Joga jest rytuał. Jest ona przeznaczona na początek rozgrzewka, a następnie przez samą praktykę, a skończyć z jakimś etapie integracji na efekty ćwiczeń, aby wniknąć do umysłu i ciała. Shavasana pomaga osiągnąć. Jest to idealne zakończenie udany trening.

pozy przygotowawcze

Ta asana powinna nastąpić po zakończeniu wszystkich aktywnych asan i pranajamy.

Follow-up Poses

Kontynuacja z Shavasana z Sukhasana lub łatwego ułożenia.

To odpręża umysł i uzdrawia ciało. Najlepsze jest to, że zajmuje żadnego wysiłku, aby zrobić to asany, a to daje możliwość puścić i naprawdę odpoczynek ci. Dodaj tę zasadniczą asany do systemu jogi czerpać wszystkie jego zalety.