Jak zrobić Sukhasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Sukhasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Sukhasana i jakie są jego zalety

Sukhasana Easy Pose, Godna Pose lub Pleasant Pose jest praktykowane asany w jodze. Sanskryt: सुखासन; Sukh – Przyjemność, Asana – Pose; Wymowa As – Soo-Kah-SAH-nah.

Ta poza jest najlepiej nadaje się do medytacji zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych praktyków. Sukhasana pochodzi od sanskryckiego słowa sukham co oznacza łatwe, przyjemność, komfort i przyjemność. Ludzie w każdym wieku może zrobić to asany.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Ta asana jest medytacyjny pozy, więc najlepiej jeśli praktykować tę pozę w godzinach porannych.

Nie jest to obowiązkowe, że asany musi być wykonane na czczo. Ale jeśli poprzedzających lub następujących go z asan jogi, to najlepiej mieć swoje posiłki co najmniej cztery do sześciu godzin przed wykonaniem tej asany. Ponadto, upewnij się, że twoje wnętrzności są czyste.

Poziom: Podstawowy
Styl: Vinyasa
Czas trwania: Tak długo, jak są wygodne
Powtórzenie: Brak
Rozciąga: Kolana, kostek
wzmacnia: Powrót

Jak to zrobić Sukhasana

 1. Usiądź wyprostowany, z nogi wyciągnął przed siebie.
 1. Teraz skrzyżować nogi tak, że kolana są szerokie, łydki są skrzyżowane, a każda stopa zostaje umieszczona pod kolanem. Kolana powinny być zgięte, a nogi powinny być wpuszczone tułowia.
 1. Twoje stopy powinny zostać złagodzone, a zewnętrzne krawędzie muszą spoczywać na podłodze podczas wewnętrznej łuku krawędzie muszą na goleniach. Jeśli spojrzeć w dół na nogi, trzeba zobaczyć trójkącie goleniach, które są skrzyżowane i obu ud.
 1. Zapewnić komfortową przestrzeń pomiędzy miednicy i nóg. Miednicy musi znajdować się w pozycji neutralnej.
 1. Plecy muszą być wyważone w taki sposób, że kości ogonowej i kości łonowej są w równej odległości od podłogi.
 1. Teraz, kiedy twoje stopy są na swoim miejscu, można umieścić dłonie ułożone na kolanach. Albo można też położyć je na kolanach dłonie w górę lub w dół, dłonie.
 1. Wydłużona kość ogonową i ujędrnić swoje ramiona. Ale upewnij się, że dolna część pleców nie jest łukowaty tak, że wyśmiewa dolne żebra do przodu.
 1. W jodze, mówią, że jeśli można usiąść w pozie przez dwie godziny i trzydzieści dwie minuty opanowaniu go. Można siedzieć w tej pozie tak długo, jak są wygodne.
 1. Wystarczy upewnić się, że na przemian przekraczania nóg. Możesz zachować swoją prawą nogę na lewą nawet dni, a pozostały po prawej stronie nieparzystych dni.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Są to niektóre punkty z ostrożnością należy pamiętać przed praktyki tej asany.

 1. Unikaj tej asany jeśli masz biodrowe i kolanowe obrażeń, lub jeśli są one zarówno stan zapalny.
 1. Praktykować ostrożność, jeśli masz problem, wypadnięcie dysku. Można użyć amortyzację aby stwarzać komfortowe.

Pose początkujących

Jako początkujący, to może być trudne do siedzieć wyprostowany na podłodze przez długi czas. Można użyć bloków i amortyzację, aby uzyskać prawo postawy. Można też oprzeć się o ścianę, aby utrzymać plecy wyprostowane.

Zaawansowane Poza zmianami

Asana to może wyglądać bardzo proste, ale nie jest to tak proste, jak to wygląda. Gdy pojawi się komfortowo w pozie, trzeba ustawić silną wolę i pochylić się w stan medytacyjny. W praktyce, będzie doświadczenie wielką radość i szczęście napełniania serca.

Korzyści z Sukhasana

Są pewne niesamowite korzyści z Sukhasana.

 1. Rozprzestrzenia się poczucie spokoju i pokoju przez twój umysł i ciało.
 1. Rozluźnia mózgu.
 1. Poczujesz wszystko wyczerpania, stresu, lęku i zostawić swój byt.
 1. Klatki piersiowej i kołnierz kości są poszerzone.
 1. Twój wyrównanie ciało ulega poprawie.
 1. Praktykowanie tej asany pomaga wydłużać kręgosłup.
 1. Twój powrót staje się silniejszy i stabilniejszy.
 1. Ta asana daje kolan i kostek dobry odcinek.

The Science Behind Easy Pose

Jeśli posiadasz prawo postawy, jak ćwiczyć Sukhasana, tworzyć miłą atmosferę dla ciała i umysłu. Musisz upewnić się, że ciężar ciała jest rozłożony równomiernie na swoje posiedzenia kości podczas zajmowania stanowiska. Zapewni to, że ramiona są w tej samej linii bioder i że głowica jest umieszczona w samym centrum swojego kręgosłupa. To może być nie lada wyzwaniem, aby rozluźnić nogi jak siedzieć w tej pozie. Ale po opanowaniu, że staniesz się profesjonalistą w tej asany. Za to wszystko, to wymaga podstawowej być silna. Kiedy to zrobić asany regularnie, cały tułów zostaje nastrojony. Kiedy to wszystko rozciąga kręgosłup, można przenieść swoją uwagę do swojego serca. Kiedy to nastąpi, będzie można uzyskać wygodny w pozie i zyskać zarówno równowagi fizycznej i psychicznej.

Gdy ciało jest zrównoważony, a oddech jest zsynchronizowany i rozszerzony, znajdziesz ekstremalnych radość. Potem okazuje się, że twój umysł, oddech i ciało są zjednoczeni, a twoje serce jest uwolniony od wszelkich obciążeń.

pozy przygotowawcze

Dandasana

Follow-up Poses

Anulom-Vilom
Kapalbhati
Vajrasana
Uttanasana
Balasana
Dhanurasana

Joga to wszystko o czym podłączony do siebie podczas oddawania w celu skorygowania asany. To przynosi pokój, radość i prostotę. Jeśli uda Ci się splot tej asany do swojego życia, będzie przechodzić przez niego bez strachu lub paniki.