Jak zrobić Supta Matsyendrasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Supta Matsyendrasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Supta Matsyendrasana i jakie są jego zalety

Supta – Odchylane, Matsyendra – Lord Of The Fish, Asana – Pose; Wymowa As – SOOP-Tah MAHT-See-en-DRAHS-uh-nuh

Supta Matsyendrasana, zwany także leżącej Twist, Twist Odchylane, Leżącego Lord Of The Fish Pose, a Jathara Parivartanasana, to stanowić dla początkujących Restorative za. Mówi się zrelaksować umysł i ciało. Ta asana jest nazwany na cześć Pana ryb, Matsyendra, który był joginem i student Sziwy.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem tej asany

Musisz upewnić się, aby zachować swój żołądek i jelita pusty zanim praktyki tej asany. Mają swoje posiłki przynajmniej cztery do sześciu godzin przed wykonać asany tak, że żywność dostaje trawione i nie ma wystarczająco dużo energii, aby wydać w czasie praktyki.

Najlepiej jest ćwiczyć jogę pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Ale w przypadku nie można pracować w godzinach porannych, to jest w porządku, aby ćwiczyć w godzinach wieczornych.

Poziom: Podstawowy
Styl: Hatha Yoga
Czas trwania: 30 do 60 sekund
Powtarzanie: Raz na każdej stronie
odcinkach: brzucha, klatki piersiowej, ramion, dolnej części pleców, Biodra, Bliski kręgosłup, Górna tylna
Wzmacnia: narządy wewnętrzne, Spine

Jak zrobić Supta Matsyendrasana (wznak Twist)

 1. Aby rozpocząć tej asany, musisz leżeć płasko i prosto na plecach. Wydech i delikatnie nacisnąć dolną część pleców na podłodze.
 2. Kurczyć mięśnie brzucha. Następnie wdech i ugnij kolana, jak podnieść stopy z podłogi.
 3. Wydech i rozciągnąć swoje ramiona tak, że tworzą one jedną prostą z ramion. Połóż dłonie skierowane w dół tak, że daje to dodatkowe wsparcie. Wykorzystaj swoje mięśnie tułowia wspierać kręgosłup. Podczas gdy to zrobisz, wprowadzają swoje kolana i stopy razem.
 4. Wdech i unieś nogi nieco wyżej niż kolana.
 5. Wydech i opuść nogi na lewo od podłogi, upewniając się, kolana i stopy są ułożone. Należy również upewnić się, że Twoje kolana powinny być na swoim poziomie biodra i pięty powinny opierać stopy z dala od swoich pośladków.
 6. Oddech powoli i głęboko, jak delikatnie obrócić głowę w prawo. Wykorzenić swój prawe ramię tak, że jesteś w stanie utrzymać skręt w górnej części kręgosłupa. Jeśli trzymać ręce na wysokości barków, to pomoże wykorzenić ramion. Trzymając stanowią około 30 do 60 sekund.
 7. Aby zwolnić pozę, naciśnij swoje ręce na podłodze i kurczyć mięśnie brzucha. Wdech i unieś klatkę piersiową i kolana na klatce piersiowej. Trzymaj kolana.
 8. Wydychać. Ciągnąć uda do klatki piersiowej i unieś głowę i klatkę piersiową do ud. Upewnij się, że nie podnieść ramiona jak twoja głowa jest podniesiony.
 9. Obniż ramiona i głowę do podłogi, i kurczyć mięśnie brzucha. Następnie wyciągnij ramiona ponownie i powtórzyć skręcają na drugiej stronie.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Są to niektóre punkty z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

 • Unikaj uprawiania tej asany, jeśli masz poważne problemy w dolnej części pleców.
 • Jeśli jesteś w ciąży, to ćwiczyć asany tylko pod okiem eksperta. Również może być wygodne uprawiania tej asany z poduszką między kolanami.
 • Unikaj tej asany jeśli miał operację narządu wewnętrznego.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, może to być trudne do układania nóg w tej asany. Więc upewnij się rozciągnąć górny kolana tylko tyle, ile możesz. Nie należy naciskać zbyt dużo. Można użyć ożywienia lub poduszkę do odpoczynku swoją górną kolano. Pomoże to zmniejszyć zakres ruchu.

Zaawansowane Pose Variation

Aby zwiększyć napięcie w biodrach, możesz spróbować tej odmiany.

Przekroczenia przez prawe kolano w lewo, a następnie, jeśli są wystarczająco elastyczne, owinąć wokół prawą nogę lewą mięśni łydki, prawie naśladując pozycję nóg w garudasana. Przenieś swoje biodra lekko w prawo i upuść kolana w lewo. Następnie przynieść swoje nogi z powrotem do centrum i powtórzyć asan po przeciwnej stronie.

Korzyści z leżącej Twist

Są pewne niesamowite korzyści w pozycji leżącej Twist.

 • Zapewnia kręgosłup i kręgi uzyskać wystarczająco dużo ruchu, a tym samym stać się bardziej elastyczne.
 • Stymuluje i tonizuje narządów wewnętrznych.
 • Oferuje on pełną detox do swoich narządów wewnętrznych.
 • Ta asana zapewnia lepsze trawienie.
 • Daje ramion, klatki piersiowej, kręgosłupa środkowy, bioder, pleców i górnej części pleców dobry odcinek.
 • Jeśli masz sztywność stawów lub ból kręgosłupa, bioder lub dolnej części pleców, to asana odreagować to.
 • To uwalnia od stresu i niepokoju.

Nauka za Supta Matsyendrasana

Prawie każdy skręt joga służy jako balsamu, aby pomóc złagodzić zduszony oddech, powolne trawienie, lub niską energię, oprócz różnych bóle. To daje zastrzyk odświeżającej energii. Twist daje możliwość poczuć moc załamując się ciało od jego rdzenia ci. poczujesz oddech poprawić, a napięcie w szyi i plecach łatwość zewnątrz. Twist łagodzi również frazzled nerwy. Kiedy przyjmować pozycji leżącej, to utrzymywał się wokół w spirale i krzywe postawy, a zatem pozwalają na skręt przeniknąć głęboko do kręgosłupa. Na koniec, na pewno czuć czysty, odmłodzony i odświeżony.

Teraz, gdy wiesz  , jak to zrobić w pozycji siedzącej twist jogi ułożenia, co czekasz? Twist jest wygodne i pocieszające, a to twist, z dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi, jest całkowicie warto spróbować.