Jak zrobić trzyczęściowy oddech (Dirga pranayama) w jodze

Home » Review » Meditation » Jak zrobić trzyczęściowy oddech (Dirga pranayama) w jodze

 Jak zrobić trzyczęściowy oddech (Dirga pranayama) w jodze
Cele: Oddychanie, ostrość

Poziom: Beginner

Trzyczęściowa Breath (Dirga Pranajama) jest jednym z najbardziej uspokajających, uziemienie ćwiczenia oddechowe można zrobić. To naprawdę działa, aby pomóc skoncentrować się na chwili obecnej i uzyskać w zgodzie z odczuciami ciała fizycznego. Z tych powodów, często uczy się na początku zajęć jogi jako sposób przejściowym studentów z ich praktyczne pożytki płynące z życia w momencie ich uchylenie jogi. Jeśli ćwiczysz w domu, to może działać w ten sam sposób. Czy ten pranayamę gdy najpierw dostać się na matę otrząsnąć swój dzień i przygotować się do praktyki.

Korzyści

Głębokie oddychanie pomoże natleniania krwi, odżywia całe ciało. Kiedy jesteś pod wpływem stresu, twój oddech może być szybkie i płytkie. Zamierzone oddech jak w tej praktyki pomogą uspokoić Cię. Większy przepływ tlenu do mózgu pomoże Ci stać się bardziej skoncentrowany i czujny. Ta technika jest nauczana na stres, a nawet zająć ataki paniki. Można go używać w ciągu dnia, gdy jesteś uczucie napięcia.

Krok-po-kroku

Trzeba będzie obszar, na którym można rozłożyć matę. Chociaż ten oddech jest często wykonywana w pozycji siedzącej w wygodnym położeniu skrzyżowanymi nogami, jest również bardzo miło zrobić to leżąc na plecach, szczególnie na początku swojej praktyki. Gdy jesteś w pozycji leżącej, naprawdę można poczuć oddech ruchu poprzez swoje ciało, gdyż styka się z podłogą.

 1. Przyjdź leżeć na plecach z zamkniętymi oczami, relaks twarzy i ciała. Można trzymać nogi outstretched lub ugnij kolana i doprowadzić podeszwy stóp do maty, czy to bardziej wygodne. Jeśli ugnij kolana, niech odpocząć przed sobą.
 2. Rozpocząć obserwując naturalny wdech i wydech swojego oddechu bez zmieniania czegokolwiek. Jeśli znajdziesz się rozproszony przez aktywność w głowie, staram się nie angażować się w myślach. Wystarczy zauważyć je i pozwól im odejść, przynosząc swoją uwagę z powrotem do wdycha i wydycha.
 3. Zacząć wdychać głęboko i wydech przez nos.
 4. Na każdym wdechu, napełnić brzuch ze swoim oddechem. Rozwiń brzuch powietrzu jak balon.
 5. Na każdy wydech, wyrzucić całe powietrze z brzucha przez nos. Draw pępka z powrotem w kierunku kręgosłupa, aby upewnić się, że brzuch jest pusty powietrza.
 6. Powtórz ten głęboki brzucha oddech na około pięć oddechów. To jest część pierwsza.
 7. Na następnym wdechu, napełnić brzuch powietrzem. A następnie, gdy jest pełna brzucha, nabrać nieco więcej oddechu i pozwolić, aby powietrze rozszerzyć do klatki piersiowej, powodując rozszerzenie żeber siebie.
 8. Na wydechu, niech powietrze iść pierwszy z klatki piersiowej, pozwalając żebra przesunąć bliżej siebie, a następnie z brzucha, rysunek pępka z powrotem w kierunku kręgosłupa.
 9. Powtórz ten głęboki oddech w brzuch i klatkę piersiową przez około pięć oddechów. Jest to część druga.
 10. W następnym wdechu napełnić brzucha i klatki piersiowej w górę z powietrzem. Wtedy sączyć się tylko trochę więcej powietrza i niech wypełnić górną część klatki piersiowej, przez całą drogę aż do obojczyka, powodując obszar wokół serca (które nazywa się centrum serca w jodze), poszerzyć i rosnąć.
 11. Na wydechu, niech pierwszy oddech przejść z górnej części klatki piersiowej, pozwalając centrum serce do zlewu z powrotem w dół, a następnie z klatki piersiowej, pozwalając żebra przesunąć bliżej siebie. Wreszcie niech powietrze iść z brzucha, rysunek pępka z powrotem w kierunku kręgosłupa.
 12. Kontynuować w swoim własnym tempie, w końcu zbliża się do niech trzy części oddechu stało się płynnie, bez przerw.
 13. Kontynuować przez około 10 oddechów.

Częste błędy

Aby w pełni korzystać z tej praktyki, uniknąć tych błędów.

Oddycha zbyt głęboko

Nie zmuszaj się do płuc do nadwyżki zdolności produkcyjnych. Twoje płuca powinni czuć się komfortowo pełny, a nie jak mają zamiar wybuchnąć.

Oddychanie napięte

Twój oddech powinien przyjść i wyjść gładko.

Modyfikacje i zmiany

Można ćwiczyć tę pozę na kilka różnych sposobów.

Potrzebujesz modyfikacja?

Można zrobić trzyczęściowy oddech z dowolnego wygodne pozycji siedzącej lub leżącej stwarzają. Spróbuj Gnijąca Pose Easy Pose lub Kąt Związane Pose. Jeśli nie jesteś pewien, czy oddycha prawidłowo, połóż rękę na brzuchu delikatnie, żeber i obojczyka, aby upewnić się rozwijają każdy z nich po kolei.

Się na wyzwanie?

Gdy jesteś w stanie zrobić, trzyczęściowy oddech bez problemu można zmieniać wzór. Spróbuj wydłużyć swoje wydechy.

Bezpieczeństwo i środki ostrożności

Ta technika powinna być bezpieczna dla większości ludzi, ale może to być trudne, jeśli masz astmę lub inne przyczyny trudności z oddychaniem. Jeśli czujesz żadnych zawrotów głowy, powrót do normalnego wzorca oddechowego.