Jak zrobić Vajrasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Vajrasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Vajrasana i jakie są jego zalety

Sanskryt: वज्रासन; Vajra – Diament lub Thunderbolt, Asana – Pose; Wymawiane jako vahj-RAH-SAH-na

Vajrasana jest klęczącej pozy, a jego nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa Vajra (वज्), co oznacza diament lub piorun. Asana (आसन), oczywiście, środki stwarzają. Ten diament ułożenia jest również nazywany Adamintine Pose. Zwykle, ćwiczenia oddechowe, takie jak pranayama Kapalabhati i Anulon Vilom zakończeniu posiedzenia w tej pozycji, a mówi się, że w ten sposób ciało staje się tak silna, jak diament.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Joga ma być praktykowane na czczo, ale to asana jest jednym z nielicznych wyjątków. można bezpiecznie wykonać tę asan po posiłku. W rzeczywistości jest to bardziej skuteczne, jeśli wykonywane bezpośrednio po posiłku. Ta poza promuje prawidłowe trawienie.

 • Poziom: początkujący
 • Styl: Vinyasa
 • Czas trwania: 5 do 10 minut
 • Powtórzenie: Brak
 • Rozciąga: kostek, ud, kolan, bioder
 • Wzmacnia: nóg, pleców 

Jak zrobić Vajrasana 

 1. Uklęknij, rozciąganie dolnej nogi do tyłu i trzymając je razem. Twoje wielkie palce powinny krzyżować się ze sobą.
 2. Delikatnie obniżyć swoje ciało tak, że twoje pośladki spoczywają na piętach i ud na mięśnie łydek.
 3. Połóż ręce na kolanach, i ustawić swój wzrok do przodu z głową absolutnie proste.
 4. Zwrócić uwagę na swój oddech. Być w pełni świadomi tego, jak oddychać i uważnie obserwować, jak wdech i wydech.
 5. Można zamknąć oczy, aby skupić się na oddychaniu i uspokoić umysł.
 6. Staraj się trzymać w tej pozycji przez co najmniej 5 do 10 minut.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Ta asana jest bardzo bezpieczny. Są to jednak kilka rzeczy, które należy zachować ostrożność podczas uruchamiania uprawiania tej asany.

 • Najlepiej jest unikać tej asany, jeśli masz wątpliwości lub kolanowego przeszły operację kolana w ostatnim czasie.
 • Kobiety w ciąży powinny zachować swoje kolana lekko od siebie, gdy ćwiczą tej asany, tak aby uniknąć nacisku na swoim brzuchu.
 • Jeśli cierpisz z wszelkich dolegliwości kręgosłupa kolumnowej na dolnej kręgów, to najlepiej, aby uniknąć tej pozy.
 • Osób cierpiących na wrzody jelita, przepukliny, lub jakichkolwiek innych problemów związanych z dużym lub jelicie cienkim powinien praktykować tę pozę pod kierunkiem instruktora jogi.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, jeśli przyjąć tę pozycję, jest prawdopodobne, że nogi mogą zacząć bólu w żadnym momencie. Jeśli tak się stanie, wszystko co musisz zrobić, to cofnąć asany i rozprostowanie nóg do przodu. Daj kostek, kolan i łydek dobry masaż. W czasie, w praktyce, powinny być w stanie przejść do 30 minut wygodnie w tej asany.

Również początkujący powinien działać powoli i stopniowo na poprawiając siłę mięśni w dolnej części pleców przed starają się iść głębiej w pozie lub zwiększając czas trwania. Po dolnej części pleców jest wzmocniona, szczep na oddechu zmniejsza się. Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli wcisnąć się bardziej niż organizm może przyjąć, korzyści z pozy są zminimalizowane.

Zaawansowane Poza zmianami

Zaawansowana odmiana Vajrasana jest Supta Vajrasana. W tym wariancie, gdy siedzisz w Vajrasana, trzeba zgiąć do tyłu i umieścić oba przedramiona jak łokcie na podłodze. Następnie łuk kręgosłupa i szyi, aż korona z głowy dotyka podłogi. Asana to wzmacnia mięśnie szyi, pleców, klatki piersiowej i regiony. Rozszerza także klatkę piersiową i łagodzi problemy z płucami. Jednak ważne jest, aby opanować Vajrasana zanim spróbujesz tej pozy. Jest to również najlepiej ćwiczyć Supta Vajrasana pod kierunkiem instruktora jogi.

Korzyści z Vajrasana

Oto kilka niesamowitych korzyści z Vajrasana.

 • Ta asana poprawia trawienie i regularne praktyki, eliminuje zaparcia.
 • Lepsze trawienie zapobiega wrzody i kwasowości.
 • Asana to wzmacnia plecy i łagodzi pacjentów cierpiących na dolną część pleców problemów i rwa kulszowa.
 • Asana to wzmacnia mięśnie miednicy też.
 • Pomaga złagodzić się bóle porodowe, a także zmniejsza bóle menstruacyjne.
 • Ta asana jest jednym z najlepszych z nich przyjąć, gdy chcesz przejść w stan medytacyjny, ponieważ jest pionowo pozy.

The Science Behind Vajrasana

Vajrasana jest zrównoważony, firma pozą, i tych, którzy je zakładają nie może być wstrząśnięte łatwo. Jest to medytacyjna pozy, ale siedzi w tej pozie może być dość trudne. Trzeba pokonać ból w nogach i niepokojów w umyśle opanowania pozę i wejść w stan medytacyjny. Trzeba szkolić się siedzieć spokojnie i być skłonny zainwestować swoje zdanie w nim.

Vajrasana reguluje krążenie krwi w dolnej części miednicy. Siedząc na nogach zmniejsza przepływ krwi w nogach i podnosi go w obszarze przewodu pokarmowego, co zwiększa sprawność układu trawiennego.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić Vajrasana doskonale, co czekasz? Ta asana jest idealnym połączeniem wzmocnienie organizmu i skupiając umysł. To może być jeden z najprostszych asan w jodze, ale jest to dość trudne, aby upewnić ciało i umysł są całkowicie nieruchome.