Jak zrobić Virasana i jakie są jego zalety

Home » Review » Yoga Basic » Jak zrobić Virasana i jakie są jego zalety

Jak zrobić Virasana i jakie są jego zalety

Sanskryt: वीरासन; Vira – Hero, Asana – Pose; Wymowa As – Veer AHS-Anna

Virasana jest sanskrycie, które przekłada się na Hero Pose. Konwencjonalny bohater jest typem, który walczy dla świata. On chroni i zabezpiecza jego własne. Siedzi on nadal tylko raz pokonał swojego wroga. Jogicznej bohater ma na celu przezwyciężenie jego / jej własne wewnętrzne zamieszanie. Asana to właśnie to robi.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem asany

Ta asana jest medytacyjny pozy, więc najlepiej jeśli praktykować tę pozę w godzinach porannych. Ale można zrobić to w godzinach wieczornych, jak również.

Nie jest to obowiązkowe, że asany musi być wykonane na czczo. Ale jeśli poprzedzających lub następujących go z asan jogi, to najlepiej mieć swoje posiłki co najmniej cztery do sześciu godzin przed wykonaniem tej asany. Ponadto, upewnij się, że twoje wnętrzności są czyste.

Poziom: Podstawowy
Styl: Hatha Yoga
Czas trwania: 30 do 60 sekund
Powtarzanie: Brak
odcinkach: Kolana, ud, kostek
Wzmacnia: Łuki stóp

Jak zrobić Virasana

 1. Uklęknij na podłodze. Upewnij się, że kolana są umieszczone bezpośrednio pod biodrami. Niech wasze ręce spoczywają na kolanach.
 2. Doprowadzić kolana bliżej siebie tak, że różnica między stopami automatycznie rozszerza. Powinien on być szerszy niż szerokość bioder.
 3. Następnie mocno wcisnąć czubki twoich stóp na podłodze.
 4. Delikatnie opuść biodra tak, że twój znaleźć się siedzi na macie. Rzuć cieląt z dala. Zapewnić biodra rację między piętach.
 5. Musisz upewnić się, że gdy pojawi się w pozie, nie czujesz żadnych ostrych, sensacje skręcające w kolanach.
 6. Niech twoje palce skierowane na zewnątrz i do tyłu. Twoje wewnętrzne kostki muszą być sporządzone w celu ochrony kolan.
 7. Pociągnąć w pępku. Rozszerz swoją kość ogonową z koroną głowy do podłogi.
 8. Utrzymać pozycję przez około 30 sekund. Wydanie. Gdy pojawi się komfortowo w tej pozie, można też użyć go jako medytacyjnego postawy.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Oto kilka punktów z ostrożnością należy pamiętać przed wykonaniem tej asany.

 1. Unikaj tej asany, jeśli masz problemy z sercem.
 2. Jeśli masz bóle głowy, leżą na wałek kiedy ćwiczysz tej asany.
 3. Unikaj tej asany jeśli masz kontuzji kolana, chyba że są to ćwiczenia pod nadzorem certyfikowanego instruktora jogi.

Porady dla początkujących

Jako początkujący, może się okazać, że trudno jest zrównoważyć ciśnienie góry nogami na podłodze. widać, że wewnętrzna część szczytach nogi nacisnąć mocniej niż zewnętrzne części. Aby tego uniknąć, należy przesunąć podstawę dłońmi wzdłuż zewnętrznej krawędzi stopy i delikatnie naciskać małe palce każdej stopy na podłodze.

Zaawansowane Poza zmianą

Pogłębienie pozę, pochłonie kolana z dłońmi, i twoje ramiona proste. Teraz wyciągnąć na kolanach. Upewnij się, że łopatki są twarde na plecach. Unieś górną część mostka, i niech spadnie na podbródek do klatki piersiowej. Upewnij się, że z tyłu szyi nie jest napięte. Trzymając stanowią około 20 sekund. Następnie zwolnić kolana i unieś głowę w pozycji neutralnej, ale nadal trzymając windy w mostka.

Korzyści z Hero Pose

Są pewne niesamowite korzyści z Virasana.

 1. Daje kostkach, udach i kolanach dobry odcinek.
 2. Łuki nogi stają się mocne.
 3. Asana to działa jak pokarmowego, który nie tylko poprawia proces, ale również łagodzi gaz.
 4. Pomaga złagodzić objawy menopauzy.
 5. Pomaga złagodzić i zmniejszyć obrzęk nóg przez drugiego trymestru ciąży.
 6. Poprawia krążenie krwi w nogach i łagodzi zmęczone nogi.
 7. To pomaga poprawić postawę.
 8. Pomaga leczyć wysokie ciśnienie krwi, astmę i płaskostopie.

Nauka za Virasana

Może okazać się kłopotliwe, że większość jogini tracą poczucie ekspansywność, gdy są one praktykowanie Virasana. Chociaż ta asana wygląda niezwykle prosta, wymaga ud, kostek i zginacze biodrowe być elastyczny. Wymaga to również kolana mieć głęboki krotnie. Ponieważ nie są używane do siedzącej na podłodze, istnieje ogromna presja na szczytach stóp. Będziesz także czuć dolną kompres tułowia i swoje zmęczenie ud. Znajdziesz tu bardzo niewielu ludzi radośnie siedzieć w Virasana, o ile, oczywiście, są weterani.

Ale trzymaj się! Korzyści Virasana są niesamowite. Daje nogach dobrą rozciągliwość i pomaga w prostych codziennych czynności takich jak bieganie, chodzenie i jazda na rowerze. Daje siłę do łuków stóp. Twoje czworogłowego są wydłużone, a sacrum jest poszerzony. To jest dobre, bo kiedy siedzieć na krześle cały dzień, sacrum jest często przepełniona. Ta asana wspomaga również prawidłowe trawienie.

Kiedy zakładają Virasana, jego postawa wzbudza poczucie przestrzeni i spokoju, co sprawia, że ​​stanowią idealny do medytacji. Również stać się świadomy swojego stanu psychicznego bez zbytniego załączeniu. Postawa przypomina silny do pracy oraz stabilne myślących wojownika.

pozy przygotowawcze

Baddha Konasana
Bālāsana

Follow-up Poses

padmasana
Bakasana

Teraz, gdy wiesz, jak Virasana stanowią, co czekasz? Jest to piękny asany, które pomaga wniknąć głęboko w środku, tak aby zrozumieć istotę i stają się mocniejsze i bardziej świadomi siebie i świat wokół ciebie.