Jaka jest różnica między Bikram i gorąca joga?

Home » Review » Yoga Basic » Jaka jest różnica między Bikram i gorąca joga?

Jaka jest różnica między Bikram i gorąca joga?
Hot joga może odnosić się do jakiejkolwiek klasy jogi wykonanej w ogrzewanym pomieszczeniu. Choć istnieje kilka stylów klas hot jogi Bikram joga jest oryginalna gorąca joga i wśród najbardziej znanych. Nawet jeśli niektórzy ludzie mogą używać „na gorąco” i „Bikram” zamiennie, prawda jest taka, że ​​wszyscy Bikram joga jest gorąco, ale nie wszystko jest gorąca joga Bikram.

Hot Yoga

Hot joga często bywa płynących Vinyasa styl praktyki, w której nauczyciel instruuje studentów w szeregu połączonych pozach. W klasie, pomieszczenie jest zwykle utrzymywana w temperaturze od 95 do 105 F. Jak można sobie wyobrazić, energiczne sesji joga w wysokiej temperaturze sprawia, że ​​organizm bardzo ciepło i powoduje obfite pocenie się. Chodzi o to, że ciepło rozluźnia mięśnie i pot pomaga oczyścić organizm.

Bikram joga jest tylko jeden styl gorącej jogi. Inne popularne opcje hot jogi obejmują kanadyjskiego importu Moksza jogi (znany jako Modo jogi w Stanach Zjednoczonych) oraz CorePower jogi, szybko rozwijającej łańcuch. Wiele lokalnie własnością i jest niezależne studio jogi oferują własny styl ogrzewanych klasach, jak również.

Wskazówki i środki ostrożności

Hot joga będzie musiał przygotowanie i sprzęt, który poradzi sobie ciepło:

  • Istotne jest, aby mieć swój własny jogi maty, gdy robi hot jogi ponieważ będziesz pocenie się dużo. Yogitoes Skidless ręczniki mata (lub innych podobnych produktów) są popularne akcesoria hot jogi. Te ręczniki są umieszczone nad matą do pochłaniania potu i poprawić trakcję.
  • Pocenie się zrobić w gorącej jogi oznacza również, będziemy chcieli, aby wybrać odpowiednią odzież jogi. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety i mężczyźni uważają, że obcisłe topy i capris lub długie spodnie są najlepsze, aby zapobiec ślizganiu podczas pozach.
  • Rzeczywista temperatura w gorącej jogi będzie zależeć od stylu i studio. Niektóre mogą być tak gorące jak 108 F, co sprawia, że ​​pokoje 75 F wydają się niemal chłodno.
  • W „pocenie się toksyn” hasłem jest popularny wśród studentów hot jogi. Prawdą jest, że pocenie się nie jest tak naprawdę częścią systemu detoksykacji naszego ciała, choć może to sprawi, że poczujesz się lepiej w końcu.
  • Upewnij się przed pić dużo wody, w trakcie i po zajęciach, więc nie dostać odwodnione. Nie jest wskazane, aby zjeść w ciągu dwóch godzin, zanim podejmie klasę.
  • Hot joga nie jest zalecane dla kobiet w ciąży, ponieważ może podnieść temperaturę rdzenia.

Bikram Yoga

Bikram Choudhury jest gorąca joga innowator i twórca systemu jogi Bikram. Jego metoda jest oryginalny styl należy ustawić w ciepłym pomieszczeniu. Jest to zestaw seria 26 pozycjach, w tym dwóch ćwiczeń pranajamy, z których każdy jest wykonywane dwukrotnie w jednej klasie 90 minut.

Choudhury urodził się w Kalkucie, w Indiach, w 1946 roku był mistrzem jogi w młodości, jak jego żona Rajashree. W 1974 roku założył Choudhury Yoga College of India w Beverly Hills w Kalifornii, aby uczyć swoje metody. Wkrótce stał się jednym z najbardziej popularnych stylów jogi asany praktykowane na Zachodzie.

Jak zajęcia jogi Bikram zaczął rysować członków elity Hollywood, wyruszył na coraz ostentacyjnym stylu życia. Stał się znany ze swojej floty samochodów sportowych i do noszenia drogiej biżuterii. Udana guru jogi byłoby jednak, wikłać się w postępowaniach sądowych i zarzutów napaści seksualnej.

Bikram i prawa autorskie

W 2002 Choudhury prawami autorskimi swoją serię 26 pozach sporządzona w gorącym pomieszczeniu. Od tego czasu był zaangażowany w szereg sporów prawnych, zarówno przez nieuprawnionego korzystania z jego nazwiskiem i wykorzystania jego metody pod inną nazwą.

Choudhury skutecznie pozwał studio jogi w Los Angeles w 2003 roku za naruszenia praw autorskich i znaków towarowych. Został oskarżony w 2004 roku, kiedy został pozwany przez kolektyw San Francisco na bazie gorących nauczycieli jogi. Grupa ta otrzymała litery przestają-and-zaniechania nad ich nielicencjonowanym użyciu metody Bikram. Powodowie twierdzili, że joga nie mogą być chronione prawami autorskimi. Strony osiągnęły porozumienie w 2005 roku, w którym Choudhury nie zgodził się na ich pozwać i zgodzili się, aby nie używać nazwy Bikram.

Choudhury złożył inny garnitur wysokim profilu w roku 2011. Tym razem było przeciw nowojorskiego studio jogi Ludu, która oferuje zajęcia jogi darowizna w kilku miastach USA. Sprawa ta została rozliczona w 2012 roku, kiedy Joga dla ludzi właściciel Greg Gumucio zgodził się zaprzestać używania nazwy i serii Bikram użytkownika. Choć sprawa nie iść do sądu, to było istotne, ponieważ US Copyright Office ogłosił, że jego poprzednio wydane autorskich do serii Bikram był błąd i że asan jogi nie mogą być chronione prawami autorskimi.

Bikram i wykorzystywania seksualnego

W 2015 roku, w centrum kłopotów prawnych Bikram przesunął się od ochrony swojej metody jogi. Stał się przedmiotem co najmniej sześć pozwów cywilnych opartych na przemocy seksualnej lub gwałtu sięgającą wiele lat.

Choć dane różnią się one wskazywać na wzór Choudhury żerujących na młodych studentek i nauczycieli jogi, często tych, uczestniczących w jego intensywny program szkolenia nauczycieli. Na początku 2016 roku, sąd Los Angles orzekł na korzyść byłego doradcy prawnego w Choudhury, który powiedział, że była molestowana seksualnie i zwolniony ze swojego stanowiska do badania roszczeń molestowania innych kobiet.

W tym samym czasie, Rajashree Choudhury złożyła pozew o rozwód. Bikram uciekli też Stany Zjednoczone. W maju 2017 roku, nakaz aresztowania został wydany na niego w Kalifornii i listopadzie on i jego firma złożyła wniosek o upadłość.

Implikacje

Upadek Choudhury może działać jako Przestroga we wspólnocie jogi. Charakter praktyce często tworzy bliskie relacje i niektórzy ludzie mogą zdecydować się skorzystać z tego.

Studia Bikram pozostają otwarte i są obsługiwane przez wiele niezależnych instruktorów. Z tego powodu ważne jest, aby pamiętać, że tylko założyciel został zamieszany w wykroczenia w tych przypadkach.

Końcowa myśl

Hot joga jest realną opcją dla wielu studentów jogi, choć jest znacznie bardziej intensywny niż zajęciach oferowanych w chłodniejszych pomieszczeń. Przed podjęciem lekcje, rozważyć wszelkie schorzenia mogą mieć i porozmawiać z lekarzem o tym, czy to jest właśnie dla Ciebie.