Jaki jest Anusara Joga i jakie są jego zalety?

Home » Review » Yoga Basic » Jaki jest Anusara Joga i jakie są jego zalety?

Jaki jest Anusara Joga i jakie są jego zalety?

Joga jest praktykowane w naszym kraju od wieków. Pochodzącej z Indii, joga w zasadzie oznacza „duchowej dyscypliny”. Każda forma jogi ma swój własny zestaw korzyści i istnieją różne sposoby ich uprawiania. Ludzie praktykują różne rodzaje jogi według ich potrzeb i wymagań. Praktykuje jogę regularnie, utrzymuje się zmieścić i porządku w całym swoim życiu. To pomaga w osiągnięciu stabilności umysłowej i fizycznej wytrzymałości.

Czy chcesz nauczyć się jogi i doświadczenie wiecznego spokoju? Oto jak to zrobić z Anusara jogi.

Styl Anusara joga został rozpoczęty przez amerykański urodzony nauczyciel jogi, John Friend w roku 1997. Wśród innych form jogi, Anusara joga jest idealne połączenie asan jogi , ćwiczenia oddechowe i filozofii. Ta forma jogi najlepiej można opisać jako nowoczesną formę jogi. Istnieje około 260 asany, które są częścią Anusara jogi. Nie zawsze jest to możliwe dla nas, aby ćwiczyć wszystkie te asany. W związku z tym, te asanas został podzielony na podstawowe ciepłych okienka, wygięcia do tyłu, stałych pozycjach, inwersje pochyla, etc.

Jeśli chcesz dowiedzieć się Anusara jogi, wykonaj niżej wymienionych prostych i łatwych asan i zacząć:

1. Ardha Chandrasana:

Stań w pozycji wyprostowanej. Rozkłada nogi szeroko rozstawione. Przejdźmy teraz prawą nogę na zewnątrz w pozycji 90 stopni. Spróbuj dotknąć rąk (palmy) na ziemię w prostej linii z nogami. Teraz podnieś lewą nogę i spróbować naciągnąć go w powietrzu jak najwięcej jak można. Nie rozciągaj poza swojej pojemności. Teraz podnieś prawą rękę i naciągnąć go w powietrze. Pozostają stabilne w ciągu 30 sekund i uwalnianie.

2. Bhujangasana:

Jak zrobić Bhujangasana i jakie są jego zalety

W tym, trzeba ustawić się w zakrzywionej pozie przypominającej węża. Położyć się na ziemi w taki sposób, że czoło dotyka ziemi. Teraz połóż dłonie pod ramiona w taki sposób, że się schowany blisko ciała. Rozprostować nogi w taki sposób, że górna część nogi naciska na matę. Teraz wdech i powoli nacisnąć ręce rozciągnąć ramiona, przesuwając klatki piersiowej w górę. Ta poza wygląda jak wąż, a co za tym idzie, jest on nazywany kobra stwarzają lub wąż stwarzają.

3. Ardha mukha Shvanasana:

Jak zrobić adho mukha Svanasana i jakie są jego zalety

Jest to 8 th  krok Surjanamaskar. Tu trzeba rozłożyć ręce i nogi trochę szeroko rozstawione. Teraz, zgięcie i połóż dłonie na ziemi w taki sposób, że Twoje dłonie i stopy dotykają podłogi. Spróbuj rozciągnąć swoje ciało tak bardzo jak to tylko możliwe. Stanowisko tutaj jest, że jak pies. Podnieś dolną część pleców i rozciągnąć go w pozycji „V”.

4. Vakrasana:

Usiądź na podłodze z nogami prostymi. Złożyć prawą nogę i połóż prawą stopę na prawej stronie lewego kolana. Twoje ręce powinny być po obu stronach ze swoimi dłońmi skierowanymi do ziemi. Teraz przekręcić górną część ciała do tyłu, patrząc na prawe ramię, podczas gdy lewa ręka pozostaje umieszczony po prawej stronie prawej nogi. Bądź na 15 sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

Spróbuj zrobić to w drugą stronę też.

5. Virabhadrasana:

Jak zrobić Virabhadrasana 1 i jakie są jego zalety

Ta poza jest również znany jako wojownik stwarzają. Stań prosto, a następnie przenieść swoje nogi rozstawione, około 4 cali od siebie. Unieś ramiona w górę i rozciągnąć je. Przejdźmy teraz prawą nogę do 90 stopni po prawej stronie i odpowiednio skręcić w lewą nogę w tym samym kierunku i naciągnąć go. Nie garb się. Spójrz w górę w kierunku rąk z widokiem na niebo.

6. Uttitha Hasta Padangustana:

Stań prosto w pozycji Tadasana. Teraz starają się podnieść lewą nogę w kierunku do góry. Spróbuj dotknąć kostkę lewej nogi lewą ręką. Spróbuj to w drugą stronę. Nie rozciągaj poza swojej pojemności. Asana to daje dobry masaż kręgosłupa, do dolnej części pleców, bioder, nóg i rąk.

7. garudasana:

Jak zrobić garudasana i jakie są jego zalety

Stań prosto w pozycji Tadasana. Zegnij kolana trochę. Teraz starają się podnieść lewą nogę i owinąć go wokół swojej prawej nodze. Zrób to samo z rąk. Teraz spróbuj równoważenia w tej pozycji. Pozostają stabilne przez 10-15 sekund i zwolnij.

8. Vasisthasana:

Stań w pozycji Ardha mukha Shvanasana. Teraz starają się podnieść prawą nogę w powietrzu. Spróbuj dotknąć prawą nogę prawą ręką. Lewa ręka i lewa noga powinna pozostać nadal. Przechylić głowę w kierunku do góry, z widokiem na niebo.

Oto niektóre proste Anusara jogi można spróbować ćwiczeń w domu. Joga na pewno pomaga w przeżywaniu życia wolny od napięć, spokojny i zdrowy!