Jaki jest Vinyasa Yoga?

Home » Review » Yoga Basic » Jaki jest Vinyasa Yoga?

Jaki jest Vinyasa Yoga?

Jakby praktyka jogi nie jest na tyle intrygująca, masz różne rodzaje jogi do wyboru – Ashtanga Iyengar, Bikram itp

Vinyasa Yoga oznacza po prostu ruch połączony z oddechem. Te postawy są nawleczone razem albo w krótkim lub dłuższym przepływie.

Styl Vinyasa jogi jest niezwykle dynamiczna. Oznacza to, że Twój umysł musi pozostać skoncentrowany i w teraźniejszości, aby móc nadążyć za przepływu praktyce. Również, gdy się skupić, można uniknąć oddalają. W ten sposób jesteś w tandemie ze swoim ciałem, zamiast tkwić w głowie.

Vinyasa Yoga 101

Jaki jest Vinyasa przepływu?

Vinyasa Yoga, podobnie jak inne formy jogi, wynika z Hatha Jogi. Winjasa odnosi się do dostosowania oddech ruchu. Ten okazuje się inaczej statycznych asan do bardziej dynamicznego przepływu.

Nowoczesne formy przepływu Vinyasa, zwana również Joga energii i przepływu, są powszechnie określane jako freestyle Ashtanga. Nie trzymać się sztywnej strukturze praktyce.

Zasady i filozofie leżące u podstaw praktyki

Jak stwierdził, Vinyasa jest idealnym koordynacji oddechu z ruchem. Biorąc pod uwagę, że są to filozofie i zasady praktyka ta następuje.

szczególne przepływy

Winjasa odnosi się do bardzo specyficznej serii ruchów częste się pomiędzy każdym Asana szeregowo. Jest to według uznania instruktora jogi, dlatego ważne jest, aby wybrać eksperta ostrożnie.

Oddech

Długość czasu wdychać lub wydech określa długość czasu spędzonego w przejściu między asan. Musisz zwrócić uwagę na swój oddech i przejazdu pomiędzy asan, zamiast tylko doskonalenie wyrównanie ciała. Musisz oddychać za pomocą zrelaksowany styl przeponowego podczas uprawiania tego stylu jogi. Powinien on wyglądać dźwiękach oceanu rezonans w gardle – Ujjayi stylu oddychania.

Skurcze mięśni

Vinyasa Yoga płaci również Uważajcie na Bandha lub zablokowanie mięśni, co daje możliwość, aby bezpiecznie i sprawnie przejścia do iz każdej asany. Istnieją trzy główne bandhy:

  1. Mula Bandha , które odbywa się poprzez dokręcenie mięśnie krocza i miednicy obszarach.
  1. Uddiyana Bandha , które odbywa się poprzez pociągnięcie pępka w kierunku kręgosłupa, a następnie przesuwając nieznacznie w górę. Pomaga to kurczyć mięśnie w dolnej części brzucha.
  1. Jalandhara Bandha , które odbywa się poprzez delikatne obniżenie podbródek, podczas podnieść mostek i przesunąć swój wzrok na czubku nosa.

Korzyści z Vinyasa Jogi

Są pewne niesamowite korzyści z uprawiania jogi Vinyasa.

1. wpaja poczucie spokoju

Jest to stały cykl tworzą jak wdech i wydech. To pomaga uspokoić zarówno umysł i ciało.

2. Detoxes całego ciała

Skoordynowane ruchy od jednej pozy do drugiej generowania wewnętrznego ciepła i działać jako treningu cardio. Dzięki temu można go pot, co pomaga w oczyszczaniu organizmu.

3. Pomaga zwiększają elastyczność i siłę mięśni

Czy praktyka jest powolne tempo lub szybkim tempie, to sprawia, że ​​wielki trening dla ciała.

4. pozwala na pozostanie w obecnym

Joga pomaga żyć w tej chwili, a to jest bramą do prawdy i szczęścia.

Vinyasa Praktyka Dziś

Jeśli zapisać się na zajęcia jogi Vinyasa, można zauważyć, że jest to zwykle dość dynamiczny. Vinyasa praktyka wymaga, aby skoncentrować się w chwili obecnej. Praktyka jest porównywalna do medytacji i często jest nazywany poruszająca medytacja.

Tempo może się różnić w zależności od instruktora, więc jeśli klasa jest zbyt duża lub zbyt mała dla swoich potrzeb, możesz zmienić instruktora.

Zwykły klasa Vinyasa rozpoczyna Surya Namaskaras. Istnieje kilka klas, które zawierają medytację przed i / lub po klasie.

Jaki jest Vinyasa Krama?

Vinyasa Krama jest progresja krok po kroku do pewnego celu. Cel ten może być złożony lub zaawansowanych asan.

Pozwól nam rozbić tę koncepcję dalej.

Vinyasa jest synchronizacja oddechu i ruchu.

Krama jest postęp krok po kroku.

Więc kiedy zobowiązują Vinyasa Krama joga, w zasadzie wzrastać w coś. W takim przypadku należy przejść od prostego do bardziej złożonego asany. Przygotować się zanim dojdziesz do zaawansowanego lub „szczyt pozy”.

Zazwyczaj sekwencja Vinyasa Krama byłaby oparta na indywidualnym tematu, na przykład, do przodu bend motyw lub back bend motyw. Ale twój instruktor będzie również pracować na uczynienie klasa zaokrąglony jeden, koncentrując się na każdej części, która wymaga pracy w miarę postępów w kierunku szczytu stwarzają.

Większość studentów okaże się, że dodanie Vinyasa Krama do Vinyasa przepływu sprawia dużo więcej sensu dla umysłu i ciała. Ciało wydaje się być przygotowane, jeśli chodzi o bardziej skomplikowanych asan i systematyczny przepływ trzyma spokojny i pobudzony.

Jak odkrywania głębi jogi, należy dodać Vinyasa przepływu / Krama do swojej praktyki. Jest to jeden z najbardziej skutecznych i systematycznych metod jogi. Jesteś pewny, aby go kochać!