Jaký je rozdíl mezi Bikram a Hot jógy?

Home » Review » Yoga Basic » Jaký je rozdíl mezi Bikram a Hot jógy?

Jaký je rozdíl mezi Bikram a Hot jógy?
Hot jóga může odkazovat se na nějakou jógy provedené ve vytápěné místnosti. I když existuje několik stylů horkých tříd jógy, Bikram jóga je originální horká jóga a mezi nejznámější. I přesto, že někteří lidé mohou používat „horké“ a „Bikram“ zaměnitelně, pravdou je, že všechny Bikram jóga je horký, ale ne všichni hot jóga je Bikram.

Hot Yoga

Hot jógy často bývá tekoucí vinyasa styl praxe, ve kterých učitel učí studenty v řadě propojených póz. Během výuky je místnost je obvykle udržována při teplotě 95 až 105 F. Jak si dokážete představit, energické cvičení jógy při vysokých teplotách dělá tělo velmi teplé a vyvolává pocení. Záměrem je, aby se teplo uvolňuje svaly a pot pomáhá očistit své tělo.

Bikram jóga je jen jeden styl horké jógy. Další zajímavá možnosti hot jógy patří kanadský import Moksha jógu (známý jako Modo jógy ve Spojených státech) a CorePower jógu, rychle se rozšiřující řetězec. Mnoho místně vlastnil a nezávislá jógy studia mají svůj vlastní styl vyhřívaných tříd stejně.

Tipy a upozornění

Hot jógy bude vyžadovat přípravu a zařízení, které zvládne teplo:

  • Je velmi důležité mít svůj vlastní jógu, když dělá horké jógy, protože budete potit hodně. Yogitoes Skidless rohože ručníky (nebo jiné podobné výrobky) jsou populární horké jógy příslušenství. Tyto ručníky jsou umístěny nad podložku absorbovat pot a zlepšení trakce.
  • Pocení děláte v horké jógy také znamená, že budete chtít vybrat ten správný oblečení jógy. Obecně platí, že ženy a muži zjistili, že těsně přiléhající topy a Capris nebo dlouhé kalhoty jsou nejlepší, aby se zabránilo uklouznutí během pózách.
  • Skutečná teplota v horké jógy se bude lišit v závislosti na stylu a studio. Některé mohou být tak horké, jak 108 F, což činí 75 F místnosti se zdají téměř chladno.
  • Dále jen „pocení se toxinů“ catchphrase je populární mezi horkými studenty jógy. Pravdou je, že pocení ve skutečnosti není součástí detoxikační systém našeho těla, i když to může cítit lépe, do konce roku.
  • Ujistěte se, že pít hodně vody před, během a po hodině, takže nemusíte dostat dehydrataci. Není vhodné k jídlu během dvou hodin předtím, než začnete třídu.
  • Hot jógy se nedoporučuje pro těhotné ženy, protože může zvýšit základní tělesnou teplotu.

Bikram Yoga

Bikram Choudhury je horká jóga inovátor a zakladatel Bikram jógy systému. Jeho metoda je originální styl, které mají být nastaveny v horké místnosti. Jedná se o soubor série 26 pozic, včetně dvou Pranayama cvičení, z nichž každý se provádí dvakrát v jedné třídě 90 minut.

Choudhury se narodil v Kalkatě, Indii, v roce 1946. Byl to jóga mistr v mládí, stejně jako jeho žena Rajashree. V roce 1974 založil Choudhury Yoga College of India v Beverly Hills, Kalifornie, učit své metody. To brzy se stal jedním z nejpopulárnějších stylů jógy asana cvičil na Západě.

Jako jógy Bikram začal kreslit členy hollywoodské elity, pustil stále okázalým životním stylem. Stal se známým pro svou flotilu sportovních vozů a na sobě drahé šperky. Úspěšný jóga guru by se však stal se zapletený do soudních sporů a sexuálního napadení obvinění.

Bikram a autorská práva

V roce 2002 Choudhury vztahují autorská práva jeho sérii 26 póz provedené v horké místnosti. Od té doby se podílel na celé řadě soudních sporů, a to jak přes neoprávněné použití svého jména a využití jeho metodu pod jiným názvem.

Choudhury úspěšně žaloval studio jógy Los Angeles v roce 2003 pro autorské právo a porušení obchodní známky. Stal se žalovaná v roce 2004, kdy byl žalován San Francisco-založil kolektiv horkých učitelů jógy a. Tato skupina obdržela cease-a-ustat dopisy přes jejich neoprávněným použitím Bikram metodě. Žalobci tvrdili, že jóga nemůže být chráněny autorskými právy. Strany se nedohodl v roce 2005, ve kterém Choudhury dohodly, že nebudou žalovat, a oni souhlasili nepoužívat název Bikram.

Choudhury podal další high-profil oblek v roce 2011. Tentokrát to bylo proti New York-založené studio jógy se k lidem, které nabízí kurzy jógy darováním v několika amerických městech. Tento případ byl urovnán v roce 2012, kdy Yoga na People majitel Greg Gumucio souhlasil, že přestane používat Bikram své jméno a sérií. I když tomu tak nešel před soud, to byl významný, protože US Copyright Office oznámila, že její vydané dříve copyright série Bikram byla chyba a že jóga držení těla nemohla být chráněny autorskými právy.

Bikram a sexuální Assault

V roce 2015, ohnisko právní problémy Bikram je přesunula od ochrany své metody jógy. Stal se předmětem nejméně šest civilních žalob vycházejících sexuální napadení nebo znásilnění sahající několik let.

Ačkoli detaily se liší, oni ukazují vzor Choudhury lovení na mladé ženské jógy studentů a učitelů, často ti se zapsal do jeho intenzivní vzdělávání učitelů programu. Na počátku roku 2016, je Los Angeles soud rozhodl ve prospěch Choudhury bývalého právního poradce, který řekl, že byla sexuálně obtěžována a vypálil ze své polohy pro vyšetřování tvrzení obtěžování ostatních žen.

Přibližně ve stejnou dobu, Rajashree Choudhury podala žádost o rozvod. Bikram také uprchl do Spojených států. V květnu 2017, zatýkací rozkaz byl vydán za něj v Kalifornii a v listopadu on a jeho firma podala návrh na konkurz.

Důsledky

Pád Choudhury může působit jako odstrašující příklad v rámci jógy komunity. Povaha praxi často tvoří úzké vztahy a někteří lidé se mohou rozhodnout využít tohoto.

Bikram studia zůstávají otevřené a mnohé jsou provozovány nezávislými instruktory. Z tohoto důvodu je důležité mít na paměti, že pouze zakladatelem byl zapletený do provinění v těchto případech.

Final Thought

Hot jóga je možnou alternativou pro mnoho jógy studenty, ačkoli to je mnohem intenzivnější než tříd nabízeny v chladnějších místnostech. Před přijetím třídu uvažovat nějaké zdravotní podmínky, které mohou mít, a poraďte se se svým lékařem o tom, zda je to pro vás to pravé.