Jóga management of Hypertension

Home » Review » Health » Jóga management of Hypertension

Jóga management of Hypertension

Vedení jóga hypertenze se stala populární v poslední době. Hypertenze je většinou onemocnění životní styl, který se plíží tiše a pomalu nahlodává daleko kvalitu života, zvýšit svou citlivost na fatální zdravotní podmínky, jako je srdeční infarkt, ateroskleróza, a mrtvice.Zatímco anti-hypertenzní léky jsou široce používány pro udržení krevní tlak pod kontrolou, terapeuti doporučí vyváženou stravu a pravidelnou praxi jógy jako non-invazivní, silné metody regulace tuto podmínku. Hrstka pozicích spolu s mudras, Pranayama a meditace může zabránit krevní tlak z stouply.

Zde je jednoduchý jóga sekvence navržena tak, aby vám pomůže spravovat svůj vysoký krevní tlak. Řada se skládá ze šesti pozic, a dýchací techniky trvá asi 30 minut. Přečtěte si o to vědět víc.

Jednoduché představuje pro jógy řízení hypertenze

Uttanasana – Stálý předklonu

Cílem je, aby uvolnit své tělo a mysl a zlepšují krevní oběh. Vyhýbat se dělat celý přední záhyb jak je kontraindikováno. Neváhejte a bloky pro podporu své dlaně.

Postavit na podložku, nohy mírně odděleny. Vytáhněte vaše kolena čepice a zapojit své stehna. Roll ramena dozadu a zatáhněte za pupek blíže k páteři. Upravte si krk a hlavu, aby je v souladu s vaší páteře. Jak jste inhalovat, zvedněte ruce nahoru, prsty směřující ke stropu.

Zatímco vydechování, směrem dopředu, držet jemný ohýbal na kolenou. Směrem dopředu z boků, takže vaše břicho k odpočinku na svých stehnech. Zůstaň tady, takže dlaně k odpočinku na holeň. Pokud jsou vaše dlaně jsou na podlaze, použijte blok pro podporu vaši hlavu tak, že není volně viset. Držet pózu pro sedm hlubokých nádechů.

S každým vdechování, tlačit vaše boky dozadu. S každým z dechu a prohloubit své vpřed násobně. Aby vaše tělo dokonale odpočinout.

Adho Mukha Svanasana – dolů směřující Dog Pose

Držení těla by mohla zlepšit oběh, trávení boost a nižší krevní tlak o uvolnění napětí. Použijte bloky na podporu své dlaně.

Po dokončení sedm dechů v přední záhybu, umístit své dlaně pevně na podlaze. Chodit nohy dozadu, dokud budete vypadat jako obráceného V. Oddělte vaše nohy tak široká jako boky. Upravte dlaně od sebe oddělit rameno vzdálenost, zápěstí přichází přímo pod ramena. Neblokují lokty ve snaze udržet ruce rovně. Tlačit vaše boky až ke stropu a stiskněte paty do rohože. Aby vaše hlava k odpočinku mezi lokty.

Pokud je to možné, dívat se na pupku. Prodlužovat páteř, jak si vydechnout a uvolnit své tělo. Podržte po dobu sedmi hlubokých nádechů.

Na konci sedmého výdechu, pokrčte kolena mírně a těším. Položte nohy mezi dlaněmi k návratu do uttanasana.

Paschimottanasana – Sedící předklonu

Sedící verze uttanasana, držení těla by mohla zmírnit stres a zvýšit oběh. Také zklidňuje zažívací potíže a pomáhá udržovat krevní tlak pod kontrolou.

Od uttanasana, jemně sednout na zem. Točit nohy dopředu, aby se do Sedící štábu Pose (Dandasana). Pomocí rukou, zvedněte tělo od hýždí, aby vaše sit kosti k odpočinku na podložce. Nadechněte se, prodloužit páteř, a zvedněte ruce nad hlavu.

Při výdechu, složit dopředu z boků, odpočívá břicho na svých stehnech. Cílem je prodloužení páteře. Takže se zabránilo zaokrouhlování ramena ve snaze držet nohy. dlaně na holení nebo po obou stranách vaší nohy si můžete odpočinout.

Držte pozici, díval se na konečky prstů po dobu sedmi hlubokých nádechů.

Dalo by se umístit složenou deku nebo polštář pod boky, pokud vaše hamstringy jsou napjaté. Případně lehce pokrčte kolena, aby se zabránilo hyperextenzi v kolena a záda.

Baddha Konasana – Bound Angle Pose

Použijte tento jednoduchý sedící pozici uklidnit své tělo a mysl. Udržet si napětí pod kontrolou, je nezbytné, aby se zabránilo krevního tlaku z spirále nahoru. Použijte složené deky nebo kolébky pro podporu kolena, pokud zůstávají suspendovány ve vzduchu.

Po sedmém výdechu v Sedící vpřed sklopné, inhalovat a jemně vrátit sedět rovně. Pokrčte kolena do stran, aby chodidla nohou přijít do styku. Stiskněte je do sebe. Zbytek dlaně na kolena a tlačit je blíže k podlaze. Nadechněte se a prodloužit páteř.

Můžete zde zůstat, pokud narazíte na úsek ve vašich boků, třísel a vnitřní straně stehen. Chcete-li zažít hlubší úsek, složit dopředu z boků, jak si vydechnout, jehož cílem je přinést bradu mimo nohy. Vyberte si pohodlnou polohu a držet ho za sedm hlubokých nádechů.

Supta Padangusthasana – Ležící Ruku na palci u nohy Pose

Jak bylo uvedeno výše, relaxace je klíčem k efektivnímu řízení hypertenze. Tato pozice dělá tuto práci skvěle. Že uvolňuje napětí z páteře a dává vám možnost pustit co vám neslouží.

Natáhnout si nohy po dokončení baddha Konasana. Pokud jste předklonil v Bound Angle, inhalovat a pomalu sedět rovně. Jemně sklopit na zádech, jak si vydechnout, dokud vaše záda spočívá výhradně na podložce.

Nadechněte se a jak si vydechnout, zatáčky a aby vaše pravé koleno do hrudníku. Zabalit pravým palcem, index a střední prsty kolem palci u nohy, palec odpočívá na vrcholu palce. Nadechněte se a jemně natáhnout nohu rovně, dokud se vaše noha hledí na strop.

Držte pozici po dobu sedmi hlubokých nádechů. Vydechněte a jemně uvolnit nohu. Opakujte totéž s levou nohou.

Dalo by se smyčka popruh kolem delší nohy a držet ho rukama, pokud si nejste schopni udržet prsty a natáhnout nohu.

Shavasana – Corpse Pose

Savasana je konečný způsob, jak relaxovat, odpočinout si a obnovit. Pomocí tohoto představují pro uvolnění napětí a stresu vaše tělo a mysl se drží, takže váš krevní tlak se stal zdravé.

Po dokončení předchozího pózu, narovnat nohy. Oddělit nohy širší než boky. Odpočinku ruce pryč od trupu, takže dostatek prostoru pro podpaží dýchat. Uvolnit páteř a hlavu. Zavřete oči a dýchat přirozeně. Lehněte si na držení těla, dokud neucítíte omlazená.

Jakmile jste připraveni, jemně pohybujte prsty a prsty. Otočit hlavu ze strany na stranu. Nadechněte se, natáhnout ruce nad hlavu, proplétat prsty a dát celé vaše tělo dobře, hluboký úsek. Valit své právo jemně a posadit v každém pohodlné sedící poloze.

Hluboké dýchání jógy řízení hypertenze

Hluboké dýchání by mohlo uklidnit svůj sympatický nervový systém. To současně stimuluje oběh srdečních tkání, což pomáhá předcházet poškození způsobené vysokým krevním tlakem.

Podle jisté studie, přičemž šest hlubokých nádechů za 30 sekund snižuje systolický krevní tlak o 3,4 jednotek.

Hluboké dýchání také usnadňuje stres. Čím nižší úroveň stresu, budou lépe spravovat své vysoké hladiny krevního tlaku mít.

Sedí v pohodlném ásan [vhodnější Sukhasana nebo Vajrasana], narovnat a prodloužení páteře. Zbytek dlaně na kolena, čímž se index a palec prsty do styku. Zavřete oči a dýchat přirozeně. Pozorovat svůj dech.

Vědomě zpomalit tempo dechu. Jakmile se dýchání zpomalí na pohodlné tempo, zhluboka se vdechování na počet 3. výdech zcela na napočítám do tří. Nadechněte se a výdech přes nosní dírky, takže břicho rozšířit, jak budete dýchat a zhroutí, jak si vydechnout. Opakujte 15krát.

Jakmile budete spokojeni, můžete prodloužit dobu trvání svých inhalacím a exhalací.

Kontraindikace Při cvičení jógy s vysokým krevním tlakem

Obecně platí, že jóga je prospěšný pro hypertenzi. Ale stejně jako u jiných podmínek, existují zde také kontraindikace. Vyloučilo, a všechny inverzí, tedy jakékoliv pozici, kde se vaše nohy zbytek nad celým svým srdcem a / nebo vašeho srdce spočívá nad hlavou. Některé z póz, že osoba s hypertenzí by se měly vyhnout, jsou:

  • Sarvangasana
  • Halasana
  • Sirshasana
  • Adho Mukha Vrkshasana a jeho variace
  • Poorna uttanasana (Je-li cvičení, použijte blok pro podporu své dlaně tak, aby opěrky hlavy na úrovni srdce)
  • Padahastasana (Je-li cvičení, použijte blok pro podporu své dlaně tak, aby opěrky hlavy na úrovni srdce)
  • Adho Mukha Svanasana (Je-li cvičení, použijte blok pro podporu své dlaně tak, aby opěrky hlavy na úrovni srdce)

Využití Jóga hypertenze je nejvýhodnější, když provádí jako prvek s více terapeutický přístup. Nicméně, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete jógy.