Joga Porady i zasady Pierwsze kroki

Home » Review » Fitness » Joga Porady i zasady Pierwsze kroki

Yoga Tips And Rules To Get Started

Joga, jak w każdym ćwiczeniu, ma swój własny zestaw zasad i środków ostrożności, które należy przestrzegać, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji. Nie lekceważ poziomy trudności asan albo przeceniają to, co można zrobić. Jako początkujący poznają fundamentalne lub podstawowe pozy, które stanowią podstawę jogi przed przejściem do bardziej skomplikowanych asan. I pamiętaj, że ból nie jest normalne w jodze, więc jeśli to boli, zatrzymać. Odmiany asan jogi i rekwizytów, takich jak bloki, pasy i poduszki mogą pozy bardziej osiągalne i mniej bolesne.

Joga może pomóc zwiększyć odporność systemu zdrowia, złagodzić stres i daje pełne rozciągnięcie ciała i treningu. Tylko jeden 30 minut sesji hatha jogi, bardziej aktywna forma jogi, może spalić prawie 150 kalorii, jeśli ważą około 155 funtów – to jest podobne do tego, co można dostać z aerobik w wodzie! Czy twoim celem jest utrata wagi, fitness, zastrzyk energii, odpoczynek po długim dniu, lub po prostu czyni organizm bardziej elastyczna, joga może dostać się tam. Pod warunkiem, że robią to dobrze.

Poniższe porady / Środki ostrożności dla bezpiecznego i wydajnego sesji

Praktykowanie jogi może zwiększyć ogólną wytrzymałość, elastyczność i wytrzymałość mięśni. To może nawet pomóc radzić sobie ze stresem umysłowego i emocjonalnego lepiej, prawdopodobnie ze względu na ostrość, relaksujące i uspokajające odcinków, techniki oddechowe, które są stosowane niemal medytacyjny. Jednak, aby móc w pełni wykorzystać swoich sesjach jogi, trzeba mieć dobre zrozumienie jego niuanse. Na przykład, jeśli jesteś świadomy niektórych urządzeń, które mogą pracować jako pomoc w pozie, będziesz mógł pogłębić rozciąganie i zakończyć asany poprawnie.

Zwracając uwagę na tych nakazów i zakazów przed rozpoczęciem, można zaoszczędzić cenną energię i wysiłek, a nawet pomóc uniknąć kontuzji lub pain.These wskaźniki są koniecznością dla początkujących i powinien być drugą naturą wytrawny entuzjasta jogi.

1. Czy Get Wytyczne Professional Aby jogę bezpiecznie i prawidłowo

Joga jest prawdopodobnie jednym z najbardziej kontrolowanych form ćwiczeń. Został on uznany za bezpieczny i porównywalne do innych opieki terapeutycznej i ćwiczenia. Ale podczas gdy joga może wydawać się nieszkodliwe i bardzo łagodnej formie ćwiczeń, w przeciwieństwie na przykład z systemem, który jest notorycznie powodując obrażenia, nie lekceważ go! Większość urazów jogi, kiedy one występują, są dla kręgów lędźwiowych, szyi, ramion, kolan i kostek. Na szczęście, niektóre opieki i wgląd mogą pomóc uniknąć kontuzji w ogóle. Zapisz się na dobrej klasy jogi z przeszkolonego lekarza lub postępować zgodnie z instrukcjami z wiarygodnego trener, instrukcji lub książki online lub offline. Znać swoje granice i podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby nie skończyć obrażeń.

2. Do zera w regularnej lokalizacja lub miejsce przeznaczone do jogi

Wspaniałą rzeczą jest joga nie trzeba zbyt wiele urządzeń lub fantazyjny członkostwa siłowni. W rzeczywistości, wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to jasne, obszar wewnątrz lub na otwartej przestrzeni, gdzie można zrobić joga nieprzerwany. Wystarczy spróbować i trzymać się z tym samym miejscu co dzień tak, że rutyna, w tym gdzie można zrobić swoje asany, staje się drugą naturą dla Ciebie. To nie jest dużo zabawy konieczności zakres nowych miejsc każdego dnia – o ile oczywiście to jest coś lubisz robić!

3. Czy ma odpowiedni sprzęt przydatny do Nakręć Sesja Wygodne

asany jogi może być łatwiej zrobić za pomocą jakiegoś urządzenia podstawowego i niedrogie.

Materac jogi : Jest powód, joga jest synonimem matę do jogi. Pomaga chronić organizm przed wpływem podłodze amortyzuje stawy i sprawia, że Twój trening bardziej komfortowe. Nawet jeśli nie zainwestować w inny sprzęt, uzyskać dobry mat.

Walcowane koc lub wałek : Przechowywać zwinięty koc przydatny utrzymać się na pewnych asan, aż pojawi się zawiesić z nich i można zrobić je samodzielnie. To może być schowany pod pleców lub szyi, ile potrzeba.

Blok joga : To pomaga asana jak parsvakonasana utthita lub kąta bocznego pozy których potrzebuje, aby rozciągnąć ku ziemi. Blok może pomóc w dotarciu do wysokości, która jest bliżej do swojego ramienia, zmniejszenie zakresu i trudności w pozie.

Paski do jogi : Te paski pomóc utrzymać pozy dłużej, wykorzystując je jako przedłużenie ciała. Na przykład, w GOMUKHASANA lub krowa twarz ułożenia, trzeba dotrzeć na plecach i zapięcie ręce na plecach. Tutaj, pasek może być w gotowości do osiągnięcia przez całą drogę i dotykając palcami. Zamiast tego, po prostu trzeba trzymać się pasek z obu dłoni, co pozwala utrzymać pozę na dłużej czy pozy, które inaczej nie dało. 6 W innych asan takich jak Padangusthasana Supta lub leżącej z rąk do big-toe pozy, to do samego rdzenia asany.

4. Nie Zebrane bólu normalnego po jogę – i zatrzymać If It Hurts

Jeśli pracujesz na własną rękę w domu, nie zmuszać się zbyt trudne. Nie powinien czuć bólu i potrzebę GRUNT lub ponarzekać kiedy zrobić asany w jodze. To nie jest taka sama jak, powiedzmy, trening siłowy na siłowni, który wymaga, aby przesunąć swoje ciało do skrajności w czasie. Joga powinien czuć się naturalne i ciało powinno ułatwić do niego. Jeśli boli, należy zatrzymać i ochłodzić lub zrobić zmodyfikowaną wersję, która jest łatwiejsza.

5. Nie bój się spróbować „Łatwiejsze” wersje Asany

Często istnieją prostsze wersje trudniejszych asan. Wiele asan można również modyfikować za pomocą pasów lub poduszki pomóc. Dowiedzieć się o nich i nie pozwól ego uzyskać w drodze wykorzystania pomoc jak blok jogi lub pasek w razie potrzeby. Niektóre modyfikacje skrócić czas, którego masz pozę, inne zmiany, w jakim stopniu rozciągnąć lub rozszerzenia lub skręcać ciało, a inni wykorzystują rekwizyty jogi.

6. wiem co Asany są ryzykowne dla konkretnego stanu zdrowia masz

jogi mają wpływ na narządy wewnętrzne i parametrów fizjologicznych organizmu, oprócz tego, że jest to dobra forma ćwiczeń. Co oznacza również należy omijać pewnych asan, które mogą zagrozić zdrowiu, ponieważ dotychczasowa historia choroby lub obecne warunki zdrowotne. To nie jest w przeciwieństwie do uniknięcia wysokich ćwiczenia wpływ, jeśli masz uraz kolana. Na przykład, boczne zginanie lub skręcanie ćwiczenia takie jak naukasana lub statkiem należy bezwzględnie unikać kobiety w ciąży stanowią, każdy, kto miał niedawno operację brzucha, a te z wysokim ciśnieniem krwi lub problemy z sercem. To dlatego, że wewnętrznie pozie masaże i wywiera presję na tym obszarze i może również wpływać na ciśnienie krwi.

Pozornie prosta stwarzać jak padmasana lub lotosu lub należy unikać przez każdego z niedawnej kontuzji kolana lub kostki Konasana baddha lub związany kąt ułożenia lub jeśli masz jakieś dolegliwości w tych obszarach.

7. Czy nosić odpowiednią odzież więc jesteś komfortowo w Klasie Jogi

Miękkie tkaniny naturalne lub elastyczne, które pozwalają na swobodne poruszanie się są dobre. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać prawo

  • Nie używaj zbyt luźnych ubrań. Może to być denerwujące, jeśli klapa o jak zrobić swoje pozy. Oni też inwersje trudne. Na przykład, luźny dekolt może spowodować top spadnie na twarzy.
  • Ale nie wybrać ubrania tak mocno, że utrudniają one swoją zdolność do poruszania się i uniemożliwi robi pozy prawidłowo.
  • Elastyczne zwężone spodnie do jogi, które są dopasowane pracę forma ładnie.
  • Simple unembellished tops or T-shirts are a good idea.
  • Skip drawstring pants because they become uncomfortable for the poses you do lying on your stomach.
  • Use layered clothing if you’re going to a yoga class or studio so you can adjust your body temperature depending on how hot or cold you feel. A zipped-up sweatshirt makes a good choice. Shawls or stoles work for when you do seated poses.

8. Don’t Be Afraid To Ask

If you plan to join a yoga class or yoga school, try and find a spot to the front near the instructor so they can keep an eye on you and stop you if you’re doing a pose wrong and could potentially hurt yourself. Also, some asanas are not recommended when you’re pregnant or have certain health problems like, say, high blood pressure. Others can be beneficial if you mention your medical issues. The key is to be upfront and open.

9. Don’t Do Nothing All Week And Overdo It On One Day

This applies to all exercise and definitely for yoga, where your body needs to stay supple and well-stretched all week through. Try and do a few asanas or a short workout every day or at least every other day. Miss out and you may be stiff or end up injuring yourself because your body is out of practice.

10. Do Take A Moment To Get Into The Right Frame Of Mind Before Yoga

Try and find a moment of calm before you begin the actual asanas to put you in the right frame of mind. Focused breathing exercises like those in pranayama can help you calm and energize the body before you start. For instance, nadi shodhana or alternate nostril breathing is a channel cleaning breath that opens up your energy channels, allowing it to flow freely once you begin your actual asanas or other forms of pranayama.

11. Don’t Skip Ahead To Advanced Asanas

Each yoga pose has a different set of health benefits but, more importantly, they also require varying degrees of skill. Don’t get ahead of yourself and try advanced poses like the tittibhasana or firefly pose and mayurasana or peacock pose before you master simpler ones. People take years learning and improving their skill, strength, and flexibility in yoga before even attempting these. Beginners should start with a basic routine with foundational poses such as the mountain pose, warrior 2 pose, cat/cow flow, tree pose, easy pose, and corpse pose. You can also try the downward facing dog which is a good introductory asana for inversions, as well as the upward facing dog, child’s pose, side angle pose, cobra pose, bridge pose, and sitting half spinal twist.

12. Do Eat Right Before And After Yoga

As with any exercise, eat right to make the most of your yoga session. Eat a light meal no closer than an hour and a half before your yoga session if you plan to exercise in the evening. For morning yoga, have a light snack to break your fast from the night before. A small banana or some fruit can be eaten about 45 minutes before a class/session. Milk and a few almonds is another option. Whatever you do, avoid heavy or rich foods before yoga. If you can have more vegan or vegetable heavy meals, do that. Avoid stimulants like caffeine in the hours leading up to your yoga class. But stay well hydrated.

After yoga, drink about half a liter of water about half an hour after you finish your session. Coconut water comes highly recommended because it also contains electrolytes and can replace those lost through sweat. Wait at least an hour after yoga before you eat anything. Ideally, have whole grains, fruit, and vegetables, or a salad. Skip fried food and spice.