Jóga Prechody: Ako Každý Pose vás pripraví na budúci One

Home » Review » Yoga Basic » Jóga Prechody: Ako Každý Pose vás pripraví na budúci One

 Jóga Prechody: Ako Každý Pose vás pripraví na budúci One
Jóga sekvenovania sa môže javiť ako trochu záhadou. Iste, tam sú niektoré celkom obyčajné toky, ako napríklad štandardný slnečné pozdrav, ale žiadne dve triedy sú niekedy úplne rovnako, čo vyvoláva otázku: “Ako sa učitelia jogy vedia, ako reťazec jedinec predstavuje spoločne vytvoriť plynulé usporiadanie? Ako to, že vedieť, kedy, kde a ako sa prechod medzi pozíciami? “

Verte tomu alebo nie, yoga sekvenovania nie je veľký tajomstvo (hoci to je talent). Rovnako ako jóga predstavuje sám, jóga prechody majú svoj účel, a každý prechod je špeciálne navrhnutý tak, aby pripraviť svoje telo na ďalšiu pozíciu. K dispozícii je metóda pre proces.

Okrem toho, joga prechody, rovnako ako pózy, sú vaše celkové cvičenie jogy dôležité. Tie by nemali urýchliť cez tieto prechody alebo nedbalo prejsť od jedného predstavujú pre budúci bez použitia všímavosť a zámer. Ak áno, mohol by ste skončiť predávať svojej praxe skrat celý. Rebecca weiblich, vysoko uznávaných inštruktor jogy a zakladateľ Yo jogy! , Pokazí výhody a dôvody pre bežné prechody.

Table of Contents

Povedomie

Viete, že vaše cvičenie jogy má podporovať bdelosť, ale ako často ste zabudli dýchať, zatiaľ čo drží tvrdú pózu?

Weiblich poukazuje na to, že jóga prechody sú vlastne príležitosťou k podpore povedomia a zostať v melódiu s okamihom, “Transitions-pózy a pohyby, ktoré pomáhajú pri prechode z jedného predstavujú pre budúci-sú súčasťou praxe, pretože vám pomôže zostať prítomný pri zachovaní štrukturálnu integritu a plynulé dýchanie, ako ste prišiel do každého predstavovať. “

Premýšľajte o tom, môžete sa snažia dýchať plynule a zároveň sa snažia udržať bojovník III, ale počas tečúcou prechody, že je ľahšie vytvoriť vzor svedomitého dýchanie.

Napríklad ste mal výdych pri doprednom záhybu, inhalovať pri stúpajúcom psa a opäť výdych, ako si prechod do baní psa. Ustálený in-a-out z týchto prechodov takmer splýva ako tlkot srdca vašej praxe, ktorý vám pomôže zostať na pamäti, keď sa pohybujete.

zarovnanie

Hlavným prínosom jogy je jej zameranie na identifikáciu a odstránenie nerovnováhy v tele, najmä medzi ľavou a pravou stranu. V skutočnosti je to bežné, že na jednej strane tela, byť silnejší alebo pružnejšie ako ostatné, čo môže viesť k problémom s správne zarovnanie.

Weiblich definuje zarovnanie ako “správne polohovanie jednotlivých častí tela v danom okamihu, v akejkoľvek polohe, ktorá pomáha udržiavať bezpečnosť a účinnosť tejto polohy alebo pohybu.” Hoci svalovej nerovnováhy a nevyrovnanosti sú bežné, že to nie je ideálne.

To je, kde prechody prísť. Weiblich vysvetľuje, “Transitions podporovať správne vyrovnanie vám pomôže pripraviť a zadať pózu, v konečnom dôsledku zlepšenie umiestnenie svoje telo v pohybe medzi pozíciami, ako aj v predstavovať sama seba.”

Pomocou prechodov k podpore správne zarovnanie, je teraz bezpečnejšie a účinnejšie postup.

príprava

Jedným z najvýraznejších spôsobov jogy prechodov uľahčilo vysoko kvalitné cvičenie jogy je, ako sa fyzicky pripraviť svoje telo na ďalšiu pozíciu. Vzhľadom k tomu, samotný počet Jóga, možné prechodné sekvencie sú prakticky nekonečné, ale weiblich zdieľa tieto bežné príklady

 • Half Lift : Existuje niekoľko dôvodov, napoly-lift je obyčajná prechodová po vykonaní predné záhyb. Toto zdvíhanie, rovnanie a predĺženie trupu pomáha narovnať chrbticu a otvoriť hrudník, ktorý vás pripraví pre krok späť na dosky alebo hop späť do Chaturanga, pózu, ktorá vyžaduje zapojenie hornej časti tela.
  Druhým dôvodom pre polovičnú vleku je pripraviť svoje telo na hlbšej prednej záhyb. Keď sa zdvihnúť, chrbtica predlžuje a jadro zaberá poskytuje väčší priestor pre smerom dopredu a nájsť hlbší úsek cez dolnej časti chrbta a zadnej strany stehien.
 • Vzostupný pes tvárou Pred dole smerujúce psa : nahor smerujúci pes prináša chrbát do hlbokého oblúka zároveň otvára hrudník a zapojenie nohy. To pomáha udržiavať otvorený hrudník počas dole smerujúce psa, keď to by inak bolo jednoduché tušenie ramená a jaskyne dovnútra.
  Tento prechod tiež vám umožní nájsť viac dĺžky až k chrbtici. Tieto dve predstavuje, sa vzájomne dopĺňajú, ako dole smerujúce pes pôsobí ako proti-predstavovať na nahor smerujúci psa.
 • Trojnohý Down Dog Pred Posilnenie úpätí Through : Zdvíhanie nôh do trojnohého psa pomáha k ďalšiemu otvoreniu hrudníka a predĺžiť chrbticu, takže je ľahšie udržať oba prvky, pričom zároveň svoje jadro ku kroku nohu dopredu do výpadu , Zdvihol jednu nohu nastaví svoj zarovnanie, takže môžete použiť ovládací prvok, nie hybnosti, ku kroku nohu dopredu.
  Táto kontrola buduje hlavná sila, takže môžete použiť rovnakú snahu držať paže zostatky a inverzie, keď ste pripravení na tieto vyspelejšie a náročných pozíciách.
 • Poskakovanie Forward: Inštruktori často dávajú účastníkom možnosť chmeľu vpred z dole smerujúce psa pred prechodom na hore predstavovať, alebo Tadasana. Táto možnosť hop dopredu Vás pripravuje inverzie alebo poskakovanie na stojka tým, že žiada, aby ste umiestniť všetky svoje váhy na vaše paže a ramená. Prináša tiež obe nohy mimo podložku súčasne, čo vyžaduje základné zapojenie a ovládanie svalov, ako vaše telo pláva dopredu.
 • Bridge Pose Pred rameno stojanu : most predstavujú otvorí a zapája hrudník a ramená, časti tela, ktoré potrebujete byť flexibilný, ale stabilný, na ramennom stojane. Most predstavovať tiež aktivuje štvorkolky a hamstringy, ktorá vyvíja svalovej pamäte napodobňovať rovnaké zábere, keď je dolná polovica telesa je zvýšená v oblasti ramien stojana.
  Dôvodom Most je často realizovaná pred rameno stojan je zahriať kľúčové oblasti tela. Je tiež možné, aby podporila dolnej časti chrbta, zatiaľ čo v most predstavujú prechod priamo do ramena stojanu, bez uvoľnenie z mosta.

Jóga prechody a sekvencie sú navrhnuté tak, aby pomôcť zahriať svalových skupín Chystáte sa zamerať v budúcom póze súčasne podporiť správnu formu tým, že stimuluje rozšírenie a zapojenie čoskoro-k-byť cielené svaly. Vždy je logické vysvetlenie, prečo je pohyb prechod pridaný do poradia.

sila Building

Jóga nie je zvyčajne myšlienka ako hlavná sila budovanie forma cvičenia, ale je to prax, ktorá je účinná pri odhaľovaní slabín a nerovnováhy pri práci na ich nápravu.

Weiblich konštatuje, že prechody môžu byť použité na podporu silu budovy. “Príkladom je účinok podania koleno do nosa, než vstúpil nohu medzi rukami. To zaberá svoje jadro a hornú časť tela, čo umožňuje väčší priestor, aby nohu dopredu, a tento záväzok stavia silu v brušné svaly a ramená. “

ovládanie

Rovnako ako môžete zlepšiť harmonizáciu a budovanie sily s pravidelným cvičenia jogy, je ďalším prirodzeným dôsledkom použitia bežných prechodov počas svojej praxi je väčšia koordinácia, obratnosť, a nakoniec, riadenie. Ako hovorí weiblich hovorí, “sila Building vám svalovej pamäte a väčšiu kontrolu nad tým, ako sa pohybujete.

Toto ovládanie umožňuje vaša prax postupovať. Čím viac pohodlné ste so základnými prechody, môžete začať začleniť pokročilejšie prechody, rovnako ako pohybujúce sa od vrany predstavovať do statívu stoj pred návratom do vrana. Tento typ prechodu zaberie veľa pod kontrolou. “

Ide o to, že sa nepodarí spustiť s pokročilým prechodu. Budete musieť začať s viacerými základné, jednoduché možnosti rozvíjať správne zarovnanie, silu a kontrolu. Až potom môžete bez obáv “úroveň vyššie” do vyspelejších ťahov.