Jóga pro kojící maminky

Home » Review » Health » Jóga pro kojící maminky

Jste-li kojící matka, vaše tělo cítí, že to nejvíce v oblasti krku, ramen a zpět. Existuje mnoho nádherné věci, o kojila své dítě, ale bolavý záda není jedním z nich. Tyto Jóga bude působit, že shrbený, přes pocit zdůrazněním pohybující se vaše ramena dolů a dozadu a opětovném otevření hrudníku. Pokud jste teprve krátce po porodu, to brát s nadhledem a zastaví, pokud se něco způsobuje bolest.

Cat-Cow Stretch (Chakravakasana)


Když jste ošetřoval hodně, může to pocit, že jste uvízl v tomto shrbený, přes pozice, i když nejste krmení dítěte. Dělat pár kočka krávy úseky pomáhá přivést zpět do pohyblivost páteře a účinně ji odlepování. Zkuste přehánět zaoblený pozice (CAT) by Doming zády vysoko. To umožní, aby klenuté pozice (kráva) cítit ještě lépe.

Sphinx Pose


Sphinx představovat nabízí příjemnou, jemnou cestu k zavedení malého otevření srdce. Dokonce si můžete udělat to představovat ležet na posteli, pokud nemáte čas se dostat ven rohož. Nebo mít příležitost ukázat své dítě, kolik břicho je vše kolem. Jen se ujistěte, aby se vaše ramena dolů od uší. Zatlačením do dlaní a předloktí je dobrý způsob, jak to udělat.

Srdeční otvor s násadou nebo Block

Pokud máte jen několik minut, aby to srdce otvírák svůj go-natáhnout. Budete potřebovat blok (nejlépe jeden s rohy zaokrouhleno) nebo kolébky pod svými lopatkami získat plný efekt, nicméně. To není opravdu jedno, co děláte s nohama sem, protože jsme se zaměřením na horní část těla. Můžete udržet je na podlaze, otevřete kolena do polohy bohyně, nebo prostě pokrčte kolena a umístit chodidla na podlaze.

Bridge Pose (Setu Bandha Sarvangasana)


Za mostem představovat zvednout boky, prokládaný ruce pod tělo a vrátit ramena pod jeden po druhém. Cítit své lopatky bezpečně na zádech. Nedělejte si starosti, jak vysoko zvedat boky. Máte-li svůj blok po ruce, můžete zkusit podporovaný most. Blok přejde pod sacrum.

Polovina Lodní Pose (Parsva Navasana)


Napůl loď nabízí možnost pracovat na srdeční otevření a vaše abs zároveň. Jde o to, aby zde zapamatování je, že nezáleží na tom, jak vysoko můžete přinést svůj trup. Je důležitější, aby vaše páteř dlouhé a rovné. Zapojte ramena do zásuvek, kreslit lopatky k sobě a umožňují tyto akce rozšířit své hrudi. Máte-li diastázy recti, poraďte se se svým lékařem před pokračováním břišní cvičení.

Předklonu s prokládaným prsty

Skutečná předklon je volitelná v této pozici. Hlavní událostí je postavit vysoký, roll ramena dozadu, proplétat prsty za zády, kreslit ruce k zemi a nafouknout hrudník. Za rozmachem, dopředu ohnout nohy. Pokrčte kolena, jestli je to pohodlnější varianta.

Rozšířená trojúhelník Pose (Utthita Trikonasana)

Utthita Trikonasana
Chcete-li získat co nejlepší hrudníku natáhnout trojúhelníku představovat, zaměřit se na stohování svou horní rameno přímo nad spodní rameno. Narovnat horní paži a přivést je rovnoběžná s podlahou. Zapojte rameno do zásuvky před zvednutím své paže úplně nahoru. Můžete také držet ruku na bok, jestli to cítí lépe. Trojúhelník je velký úsek pro vaše hamstringy taky.

Dolů směřující pes (Adho Mukha Svanasana)


Dolů směřující pes cítí dobře jen o nějaký čas. Vzhledem k tomu, že jsme byli s důrazem na srdeční otvor, můžete mít pocit, jako byste chtěl tlačit hrudník až do konce a nechat svou páteř houpací síť. Odolat pokušení, jehož cílem místo toho pro rovnými zády a širokými lopatkami válcováním své paže ven. Naším cílem je přivést tělo do rovnováhy, ne srazit ji z nepořádku v opačném směru.

Final Thought

Používat tyto úseky po všechna vaše kojení měsíců ulevit své bolavé ramena a záda. Jak vaše dítě roste, můžete ošetřovat méně často, ale drží těžší dítě může být stejně únavné. Je důležité pečovat o své tělo, stejně jako jste vyživující má Vaše dítě. Také prozkoumat máma a dítě jógy ve vaší oblasti pro více pozicích směřujících k novým matkám.