Jóga Vs. Pilates – Jaká je vaše volba?

Home » Review » Fitness » Jóga Vs. Pilates – Jaká je vaše volba?

Jóga Vs.  Pilates - Jaká je vaše volba?

Svět se bude Ga-ga o józe, a právem. Ale ti, kteří jsou do Pilates asi nezajímá. No, jóga a pilates jsou častěji než ne, hodil ve stejné kategorii. A i když jsou podobné praktiky, které mají některé do očí bijící rozdíly, které si lidé neuvědomují. Tak tady je – bitva hlavy-on roztažení vs. síly!

Jóga Vs. Pilates – Co je pro vás ten pravý?

Rozdíl # 1 – Origin Of The Practice

Jóga je prastarý indický praxe, která vznikla před více než 5000 lety. Se stabilním vývojem přes staletí a kultur, jóga se rozdělila do Bikram, Ashtanga, Vinyasa, Iyengar, atd Ty se řídí stejnými principy, ale včlenili variant tak, aby vyhovovaly různým potřebám.

Pilates, na druhou stranu, je mnohem mladší praxe. Začalo to v polovině 20. století a byl založen Joseph Pilates. On vytvořil tuto formu cvičení pro rehabilitaci a posilování.

Kousek Pilates maličkosti: Je tanečníci, kteří ve skutečnosti z této praxe slavný po celém světě. Že změnily v praxi tak, aby byly silné pro jejich vzdělávání.

Rozdíl # 2 – Rozdíl mysli, těla a ducha

Zatímco oba jóga a Pilates věří, že tělo a mysl jsou spojeny, jóga přidává prvek ducha praxi příliš. Když cvičíte jógu, máte tendenci objevovat spiritualitu prostřednictvím meditace.

Rozdíl # 3 – Co lze očekávat od třídy

Ať už je to třída jógy nebo třídy Pilates, každý z nich je jiný. Takže nelze určit minute detaily. Nicméně, toto je široké spektrum toho, co můžete očekávat v jógy Vs. třída Pilates.

Jógy mají flexibilní rutiny. Můžete kombinovat sekvenční variace a držení těla, aby se tisíce různých kombinací. Záleží také na tom, jaký styl jógy si vybrat, nebo které učitel jdete. Ashtanga a Bikram style jógy jsou dvě formy jógy, které dělají mají nastavené sekvenci. S každým jiným způsobem, tam jsou možné umpteen variace. Také některé jógy zahrnují meditaci jako součást rutiny. To káže zaměření a obětavost na začátku třídy a umožňuje poznat a těžit z výhod cvičení po třídě.

Třídy Pilates, jsou však více strukturovaný. Takže budete vědět, co můžete očekávat, když jdete do třídy.

Rozdíl # 4 – Aktuální Workout

Oba postupy vám pomohou získat sílu a pružnost.

V typickém jógy, každý sval v těle dostane stejný trénink. Každá póza následuje počítadla pozici, aby zajistily vytvoření rovnováhy ve vašem těle. Zásadní předností společnosti je nedílnou součástí jógy. Ale je to jen kousek skládačky, a nikoli celý zaměření.

Pilates cvičení vám celkové tělesné cvičení. Zaměřuje se zejména na vyrovnání páteře a posílení jádra. Pohyby jsou regimented. Některé třídy používají stroje, které vám pomohou získat sílu. Ostatní zahrnují zpracování na podložce a používat pouze odolnost organismu budovat sílu jádra.

Rozdíl # 5 – kalorií spálíte a hmotnost Prohraješ

Jóga nebo Pilates pro hubnutí – což je lepší? A 50 minut Hatha jóga třída vám umožní spálit až 145 kalorií. Pokud se rozhodnete pro Power Yoga sezení, mohli byste přijít až 250 kalorií.

Normální 50-minutové Pilates cvičení vám pomůže spálit asi 175 kalorií. V intenzivním a pokročilé praxi, můžete spálit až 375 kalorií.

Rozdíl # 6 – používejte dýchací

Oba jóga a využití Pilates dýchání a koncentrační techniky. Jóga však využívá dýchání na intenzivnější úrovni.

Když cvičíte ashtanga vinyasa nebo formy jógy, použijte dýchání Ujjayi, kde si zvýšit dobu vdechování a vydechování, zatímco vy jdete hlouběji do praxe. Ty jsou také zapotřebí, aby odpovídaly svůj dech s pohybem a pozic. Jógy také Pranayamu, což je část věnovaná dýchání.

V Pilates praxi, budete dýchat nosem, a vydechl ústy.

Takže, který z nich byste měli Pick?

Pokud je vaším cílem zhubnout a posílit svou páteř, a pak, samozřejmě, možná jste již zhotovené vaší mysli jít na Pilates.

Nicméně, pokud hledáte všestranný praxe, která také pomáhá při připojování na duchovní úrovni, jóga je váš tip.

To bylo vše, o y Oga vs pilates. Pokud jste zmateni, možná budete chtít vyzkoušet obojí, a uvidíte, který z nich si nyní lépe. V několika třídách, budete také často všimnout, které cvičit vaše tělo reaguje lépe.