Kā to darīt Ardha Matsyendrasana un kādas ir tās priekšrocības

Home » Review » Yoga Basic » Kā to darīt Ardha Matsyendrasana un kādas ir tās priekšrocības

Kā to darīt Ardha Matsyendrasana un kādas ir tās priekšrocības

Ardha Matsyendrasana Half Lord zivīm Pose, Half Mugurkaula Twist Pose vai Vakrasana ir asana. Sanskrits: अर्धमत्स्येन्द्रासन; Ardha – Half, Matsyendra – King of zivju, Asana – Pose; Izrunā kā: IR-dah MAT-sk-en-DRAHS-anna

Šī asana ir nosaukta pēc tam, kad joga Matsyendranath. Nosaukums ir ņemts no sanskrita vārdiem “Ardha”, kas nozīmē pusi, “Matsjas”, kas nozīmē zivis, “Indra”, kas apzīmē karalis un asana, kas nozīmē, ka poza. Šī asana sauc arī Vakrasana. ‘Vakra “ir savīti sanskritā. Daži citi nosaukumi šī asana ietver Half Kungu zivīm rada un Half Muguras Twist. Tas ir sēž muguras vērpjot un ir visai daudz variācijas. Tas rada ir viens no 12 galvenajiem asanas izmantoto Hatha joga programmām.

Kas Jums jāzina, pirms jūs to izdarītu Asana

Šī asana ir praktizē nu pirmā lieta, no rīta, vai vismaz četras līdz sešas stundas pēc ēšanas. Jūsu kuņģa un zarnu jābūt tukšam, kad jūs praksē šo asana. Ēdiens ir sagremot tā, ka ir pietiekami daudz enerģijas, lai tērēt prakses laikā.

Kā to darīt Ardha Matsyendrasana

 • Līmenis: Basic
 • Stils: Hatha joga
 • Ilgums: 30 līdz 60 sekundēm
 • Atkārtošana: Vai to labajā pusē vispirms un pēc tam pa kreisi
 • Stiepjas : Gurni, pleci, kakla
 • Stiprina: mugurkaula, gremošanas sistēmas, urīnceļu sistēma, reproduktīvā sistēma

Kā Do Ardha Matsyendrasana

 1. Apsēdieties taisni ar savu kājas izstieptas. Pārliecinieties, ka jūsu kājas ir novietoti kopā un jūsu mugurkauls ir pilnīgi taisni.
 2. Tagad saliekt jūsu kreisā kāja tā, ka papēdis kreiso kāju atrodas blakus labo gurnu. Jūs varētu arī saglabāt kreiso kāju izstieptas, ja vēlaties.
 3. Tad novietojiet labo kāju pie kreisā ceļgala, ņemot to virs ceļa.
 4. Twist vidukļa, kakla un plecus uz labo pusi, un noteikt savu skatienu pār savu labo plecu. Pārliecinieties, ka jūsu mugurkauls ir taisns.
 5. Ir daudzi veidi, kā jūs varat ievietot jūsu rokas, lai palielinātu un samazinātu stiept. Bet, lai to izdarītu, vienkārši, jūs varat novietot labo roku aiz jums, un kreiso roku uz labo ceļa.
 6. Turiet pozēt uz dažām sekundēm, aptuveni 30 līdz 60, kā jūs elpot lēni, tomēr dziļi.
 7. Izelpot un atlaidiet labo roku, un pēc tam vidukli, krūtis, un, visbeidzot, kakla. Relax, kā jūs sēdēt taisni.
 8. Atkārtojiet soļus no otras puses, un tad izelpot, un nāk atpakaļ uz priekšu.

Piesardzības pasākumi un Kontrindikācijas

Tagad, ka jūs zināt, kā to izdarīt pusi muguras vērpjot rada, pieņemsim ir apskatīt dažus punktus uzmanīgi, jums ir jāpatur prātā, kamēr jūs šo asana.

 1. Šī asana jāizvairās grūtniecības un menstruāciju laikā, jo tas rada lielu vērpjot pie vēdera.
 2. Cilvēki, kuri ir nesen veikta vēdera, sirds vai smadzeņu operācijas, nedrīkst praktizēt šo asana.
 3. Tie, ar trūce vai kuņģa čūlu, ir darīt Asana uzmanīgi un uzraudzībā sertificēta jogas instruktors.
 4. Cilvēki, kuriem ir neliela paslīdēja disku problēma gūs labumu no šī asana. Bet tie ir darīt to uzraudzībā, un ar ārsta apstiprinājums. Ja Jums ir smaga muguras problēmas vai smaga paslīdēja disku problēmas, tas ir labākais, lai novērstu šo asana.

Iesācējiem padomi

Daudzie roku variācijas šajā pozā, var padarīt to diezgan grūti iesācējiem pielāgoties. Pirmkārt, pārliecinieties, ka jūs sēdēt uz segu un praktizēt šo pozu. Tālāk, pirms jūs mēģināt un roka variācijas, tikai wrap vienu roku ap paceltu kāju, un apskaut savu augšstilbu ar savu ķermeni. Ar praksi, jūs varat sākt mēģināt citus variantus.

Advanced Pose Variantu

Tas ir uzlabotas radīt varat mēģināt, lai padziļinātu stiept.

 1. Ja jūsu gūžas un mugurkaula ir pietiekami elastīgas, jūs varat dot augšējo kreiso roku ārpusē augšējā labajā augšstilbā.
 2. Saglabājot savas kājas novieto tā, kā tām vajadzētu būt, izelpot un pārvērst savu skatienu uz labo pusi.
 3. Lean prom no ciskas, un saliekt kreiso elkoni tāda, ka tā preses pret ārpus augšējā labajā augšstilbā.
 4. Tagad, glāstīt savu ķermeni pret augšstilbu, un strādāt augšējo kreiso roku uz ārējo kāju, kamēr aizmugurē plecu preses pret ceļa.
 5. Ļaujiet jūsu elkoņa uzturēšanās saliekti, un rokas izvirzīts uz griestiem. Nojume, lai izveidotu nelielu augšējo muguras līkumu. Jūsu lāpstiņām jābūt stingrs pret muguras. Pārliecinieties, ka jūs pacelt priekšā savu ķermeni caur augšējo krūšu kaula.

Ieguvumiem Half Mugurkaula Twist

Šīs ir dažas apbrīnojamo priekšrocības Ardha Matsyendrasana.

 • Šī asana padara mugurkaula elastīgāku. Tā tonizē muguras nervus un uzlabo veidu, kādā muguras smadzeņu funkcijas.
 • Tas asana palīdz stiept muskuļus vienā ķermeņa pusē, bet saspiežot muskuļus, no otras puses.
 • Šī asana palīdz mazināt stīvumu un muguras sāpes no starp skriemeļiem.
 • Tas asana palīdz izārstēt paslīdēja disku.
 • Nokļūst vērpjot masāžas vēdera orgāniem, tādējādi palielinot gremošanas sulas un palielinot darbību gremošanas sistēmu.
 • Tas asana palīdz masāžu un stimulē aizkuņģa dziedzera, un līdz ar to, palīdz tiem, kas cieš no diabēta.
 • Tas asana palīdz regulēt sekrēciju gan adrenalīna un žulti.
 • Asanu palīdz mazināt stresu un spriedzi, kas ir iesprūdusi muguras.
 • Tas arī palīdz atvērt lādi un palielināt skābekļa piegādi uz plaušām.
 • Tas palīdz, lai atbrīvotu locītavas gūžā un arī izdala stīvumu.
 • Tas palielina asinsriti, attīra asinis, un detoxifies iekšējos orgānus.
 • Šī asana palielina asinsriti iegurņa zonā, tādējādi nodrošinot uzturvielu, asins un skābekļa, un uzlabot veselību reproduktīvo sistēmu, kā arī urīnceļu sistēma.
 • Šī asana arī palīdz izārstēt urīnceļu infekcijas.
 • Šī asana ir arī izdevīga menstruālā cikla traucējumi.

Zinātni aiz Vakrasana

Pēc grūts, sarežģīts laiks, vērpjot piemēram Ardha Matsyendrasana var būt ļoti relaksējoša. Bet tas poza arī stiprinot un ir visai daudz pārsteidzošu labumu. Tāpēc neļaujiet sevi pārāk pašapmierināti, kā jūs šo asana. Nokļūst pozā ir viegli, bet reāls labums ir rīcībai pagriežot. Kad līgums jūsu rumpja muskuļus un izstiept un pagriezt savu mugurkaulu, padzi elpu, jums ir ļoti labumu.

Jāapzinās un strādāt, lai gūtu labumu no Ardha Matsyendrasana soli pa solim. Šī asana palīdzēs jums stiept ārējās gurniem un augšstilbiem. Tas arī paver priekšā saviem pleciem un krūtīm, jo ​​tas balstās spēku gar sāniem jūsu ķermeņa. Savērpšanas saglabās savu mugurkaulu veselīgi, jo tas izspiež un rehydrates poraina diskus, kas atrodas starp skriemeļiem. Tie mēdz saspiesti kā jūs vecumu.

Centieties, lai izvairītos no slouching un sēšanos šo asana laikā – tas ierobežos pakāpi muguras rotācijas ka esat spējīgs. Par dziļu vērpjot, jums ir pagarināt savu mugurkaulu un padarīt pietiekami daudz vietas starp jūsu skriemeļiem. Izmantojiet savu elpu, lai padziļinātu tās teritorijas. Ieelpot un pagarināt sevi, un izelpot un vērpjot dziļāk.

Ja šī asana tiek praktizēta ar centību, tas dziļi iesakņojušās vērpjot var konfrontēt realitāti, un ļaujiet jūs zināt, kas īsti notiek jūsu gūžas, mugurkaula, un pat jūsu prāts. Tas ļauj ņemt vērā uzpūšanās kuņģī, un arī tad, ja jūsu elpa ir saspiests vai muskuļi ir stīvs.

Sagatavošanas pozas

Baddha Koṇāsana
Janusirsasana
Virasana
Bharadvaja s Twist
Supta Padangusthasana

Follow-Up Pozas

Paschimottanasana
Janusirsasana

Getting savu ķermeni dziļā vērpjot kā šī asana ir ne tikai izdevīgs, bet arī relaksējoša. Kad jūs atbrīvot twist, jūs zināt, ko jūs jūtaties garīgi, fiziski un emocionāli.