Kā to darīt Matsyasana un kādas ir tās priekšrocības

Home » Review » Yoga Basic » Kā to darīt Matsyasana un kādas ir tās priekšrocības

How To Do The Matsyasana And What Are Its Benefits

Matsyasana vai Fish Pose ir asana. Sanskrits: मत्स्यासन; Matsjas – Fish, Asana – Posture; Izrunā kā – mot-See-AHS-Anna

Ja paskatās atpakaļ, Hindu mitoloģijā teikts, ka Matsjas avatārs Kunga Višnu, kas uzturētāja Visuma. Ir teikts, ka zeme ir kļuvusi korumpēta, un plūdu gatavojas mazgāt prom zemi. Višnu uzvilka avatāru zivs, ko sauc Matsjas, un transportē visus gudros drošību, tādējādi nodrošinot visa viņu gudrība tika saglabāta. Šī asana mērķis ir mērķtiecīgi un elastīgas, kad jums liekas, no bilances, tāpat kā Matsjas pārsteidza, ka līdzsvars starp zemi un jūru.

Kas Jums jāzina, pirms jūs Matsyasana

Ir svarīgi, lai pārliecinātos, ka jūsu zarnas un kuņģa ir tukšas, pirms veicat šo asana. Tā varētu būt laba ideja, lai dotu atstarpi pēc pāris stundām no pēdējās ēdienreizes un īstenošanu. Tas ļaus pietiekami daudz laika, lai jūsu pārtikas sagremot labi. Šī asana darbojas vislabāk, ja praktizē no rīta, bet jūs varētu praktizēt to vakarā too.

Līmenis: Pamata
Stils: Hatha joga
ilgums: 30 līdz 60 sekundes
Atkārtošana: Neviens
plešas: Kakls, Naba, jostas galvenais muskuļu (gūžas saliecēja), priekšā kakla, muskuļi (starpribu) starp ribām
stiprina: muskuļus augšējo muguras, Atpakaļ uz kakla

Kā to darīt Matsyasana

 1. Lie dzīvoklis uz muguras, pārliecinoties, ka jūsu kājas ir kopā, un jūsu rokas ir novietoti ērti blakus jūsu organismā.
 2. Novietojiet savas rokas zem gurniem, piemēram, ka plaukstas saskaras ar zemi. Tagad celt elkoņi tuvāk viens otram, novietojot tos tuvu savam viduklim.
 3. Šķērsot savas kājas tā, ka jūsu kājas šķērso viens otru jūsu vidū, un jūsu augšstilbi un ceļi ir novietoti uz grīdas.
 4. Elpot un paceliet krūšu augšu tā, ka jūsu galva ir arī atcelts, un jūsu kronis pieskaras grīdai.
 5. Pārliecinieties, ka jūsu ķermeņa svars ir uz jūsu līkumiem, bet ne uz savu galvu. Kā jūsu krūtis ir atcelts, viegli saspiešanai jūsu plecu lāpstiņas.
 6. Turiet pozīciju tikai līdz brīdim, kad ir ērti. Elpojiet normāli.
 7. Izelpot un atbrīvot vietu, paceļot savu galvu vispirms, un pēc tam krītot jūsu krūtīs uz zemes. Atritināt savas kājas un atpūsties.

Piesardzības pasākumi un Kontrindikācijas

 • Tas ir labākais, lai izvairītos no šīs pozā, ja Jums ir augsts vai zems asinsspiediens.
 • Also, patients with insomnia and migraine are asked to abstain from the Fish Pose.
 • If you have had a back injury, it is strongly recommended that you avoid this asana.

Beginner’s Tip

As a beginner, it is possible that you might feel a strain in your neck when you start practicing this asana. To avoid this, you could either slightly lower your chest, or put a folded blanket under your head until you feel comfortable in this asana.

Pose Variations

This asana can also be done with the legs kept straight and the toes pointing outwards. To notch it up a little, you could also lift your legs about six inches off the ground, ensuring your toes are pointed.

If you want to increase the stretch, place your hands in the Anjali Mudra, instead of placing them under your buttocks. To bring your hands in the Anjali Mudra, stretch your arms out, and let your fingertips point to the ceiling.

The Benefits Of The Fish Pose

These are a few amazing benefits of matsyasana.

 • This asana instigates nutrient absorption. It also stretches the chest and neck areas and releases tension in the shoulders and neck.
 • It relieves respiratory problems as it encourages the right kind of breathing.
 • It also tones the pituitary, parathyroid, and pineal glands.
 • It stretches the back and tones it, thus relieving strain from the back and back pain.
 • It also makes the muscles in the upper back and the back of the neck stronger.
 • It gives the hip flexors and the muscles between the ribs a good stretch.
 • The muscles in the front of the neck and the abdomen are activated.
 • The throat and the digestive organs get a good massage.
 • This asana helps improve posture.
 • It is known to destroy all diseases, and is especially helpful for the following:
  a. Constipation
  b. Respiratory ailments
  c. Mild backache
  d. Fatigue
  e. Anxiety
  f. Menstrual pain

The Science Behind The Matsyasana

This asana is known to make you focused and resilient when you feel unsure and shaken. In this asana, your legs are grounded to the point that they feel deeply burrowed in the earth. This lifts your chest and deepens the breathing. The Fish Pose makes your back and abdomen stronger, and the curve of the neck works to the advantage of the thyroid. Like all backward bending poses, this asana works towards brightening your mood.

They say this asana works like a refreshing break that will ground you and wake you up. You will feel energized and full of life. No one is stopping you from doing this asana in the middle of the afternoon! If you are at your desk job, and your spine is rounded while you sit all day, you could create movements similar to Matsyasana, sitting in your chair, to reverse the imprints of your posture.

You won’t have to “wake up and smell the coffee”, if you integrate the Matsyasana in your daily life. You will begin to live life to the fullest as you remain energized and fully alive to each and every moment.