Kdy (a co) jíst před jógy

Home » Review » Health » Kdy (a co) jíst před jógy

Kdy (a co) jíst před jógy

Každý Yoga FAQ na planetě se dohodla na tomto jednom místě: neměli byste nic těžkého ve dvě hodiny jíst, než máte v plánu dělat jógu. Pokud jste někdy nepřihlíží této rady, budete objevili Důvodem konvenční moudrosti. Jak si skočit na přední straně rohože a zpět, twist a předklonu, je to nepříjemné, a možná dokonce nechutné, mít příliš mnoho ve svém břiše. Ale vy chcete jít do třídy s velkým množstvím energie a bez rušivých hladu hlodat na břiše. Jen s trochou plánování, můžete spravovat občerstvením rozvrh tak, že stisknete to místo mezi plnou a hladoví tak akorát.

Některé tradice, a to zejména ty, které obhajují ranní cvičení, stejně jako Ashtanga, radí, že si své ásany při úplně prázdném žaludku (i po koupání a pohybuje se vaše střeva, mimochodem). BKS Iyengar, ve své klasické knize  Světlo na jógu , píše, že pokud je to pro vás těžké, můžete mít kávu, kakao, nebo mléko před jógy, která alespoň v případě pozdějšího dva, pravděpodobně nezní příliš lákavá. Jako u většiny věcí yogic, víte, že vaše tělo co nejlépe, takže byste se měli rozhodnout, který pre-yoga občerstvení pro vás pracuje.

Kdy k jídlu

Jíst něco velmi lehké hodinu před třídou obvykle funguje dobře (vaše tělo se může lišit, samozřejmě). Pokud vedete do třídy po práci nebo na pevný časový rozvrh, a uvědomit si, že stačí, aby se něco sníst, můžete snížit to trochu blíže, pokud jste právě trvat několik soust něčeho. Po škole, můžete jíst, když máte pocit, hlad, když jste si všimnout, že pozornost jste dali své tělo během vyučování vás nabádá, aby to lehké a zdravé, který je jedním ze způsobů, jak jóga vám může pomoci zhubnout.

Co k jídlu

Zdravých křupky na rostlinné bázi jsou způsob, jak jít. Dodržovat pravidla, měli byste použít pro jakýkoli před tréninkem svačinu, s několika výjimkami. Hluboké zvraty a forwardové ohyby, které děláte v józe jsou zvláště pravděpodobné, že vytlačit říhání a plynu, takže budete chtít, aby se zabránilo věci, které vyvolávají ti. Také nemusíte carb zatížení ve zcela stejným způsobem jako vy pro běh nebo jízda na kole. Je to spíš o zjištění, že něco bude dobře sedět a provést vás prostřednictvím svého zasedání.

  1. Ovoce + Protein : Kus vysoké ovoce vlákna navíc proteinu, jako jablko s maticí máslo, je dobrý Jdi na. Mísa z bobulí s trochou jogurtu je další možnost. Banán je také skvělou volbou.
  2. Ořechy : Hrst mandlí je jádro nebo nahradit své oblíbené oříšky.
  3. Bar : Vysoká vlákniny, s vysokým obsahem bílkovin, nízký cukr bar dle vlastního výběru.
  4. Zrna : Ovesné nebo jiné vařené zrna také inklinují k práci dobře.

Co nejíst

  1. Cokoliv mastné nebo smažené : Budete to rozhodně litovat, pokud se jít na hamburger a hranolky před třídou, když se začnete pohybovat.
  2. Vařených vajec : Dobré pro bílkoviny, špatné pro říhání.
  3. Česnekový potraviny : Stejný princip jako výše. Pokud můžete tolerovat, česnek-přichycena potraviny, jako hummus jsou v pořádku, ale nemusí mít chuť tolik napodruhé.
  4. Smoothies : To může být kontroverzní, protože někteří lidé milují své pre-jógy koktejly. V případě, že pracovat pro vás, skvělé, ale také mohou cákat kolem žaludku, zejména v pozicích, kde je tlak na břicho, jako salabhasana. Lepší je uložit koktejl pro léčbu po třídě.