Kiedy (i co), aby jeść przed Jogi

Home » Review » Health » Kiedy (i co), aby jeść przed Jogi

Kiedy (i co), aby jeść przed Jogi

Każdy Joga FAQ na planecie zgadza się na tym jednym punkcie: nie należy jeść nic ciężkiego na dwie godziny przed planowanym jogę. Jeśli kiedykolwiek pominąć tę radę, będzie odkryli przyczynę tej konwencjonalnej mądrości. Jak skok do przodu maty iz powrotem, twist i zginać do przodu, jest to niewygodne, a nawet mdłości, mają zbyt dużo w swoim brzuchu. Ale ty chcesz iść do klasy z dobrym ilości energii i bez zwracania uwagi na głód gryzienia na brzuchu. Wystarczy trochę planowania, można zarządzać harmonogramem przekąska tak, że trafisz to miejsce między pełnym i głodu tylko w prawo.

Niektóre tradycje, szczególnie te, które opowiadają się wcześnie rano praktyki, jak Ashtanga, doradzić, aby zrobić swoje asan na pusty żołądek (i po kąpieli i przesuwając swoje wnętrzności, nawiasem mówiąc). BKS Iyengar, w swojej klasycznej książce  Światło na jodze , pisze, że jeśli jest to dla ciebie trudne, można wypić kawę, kakao lub mleka przed jogi, które, przynajmniej w przypadku późniejszego dwóch, prawdopodobnie nie brzmi zbyt atrakcyjne. Jak większość rzeczy yogi, znasz swoje ciało najlepiej więc należy zdecydować, które pre-yoga przekąska działa dla Ciebie.

Kiedy jeść

Jedzenia coś bardzo lekki godzinę przed klasa zwykle pracuje się dobrze (organizm może się zmieniać, oczywiście). Jeśli używasz na zajęcia po pracy lub na napięty harmonogram i uświadomić sobie, że po prostu trzeba coś zjeść, można wyciąć go trochę bliżej, jeśli tylko wziąć kilka łyków czegoś. Po zajęciach, można jeść, gdy poczujesz głód, choć można zauważyć, że uwaga dałeś swojego ciała podczas zajęć zachęca do utrzymania go lekkie i zdrowe, co jest jednym ze sposobów, joga może pomóc schudnąć.

Co zjeść

Zdrowe przekąski na bazie roślin są do zrobienia. Przestrzegać zasad byłoby użyć dla każdej przekąsce przed treningiem, z kilkoma wyjątkami. Głębokie zakręty i pochyla zrobić w jodze są szczególnie prawdopodobne, aby zmusić się beka i gaz, więc chcesz uniknąć tych rzeczy, które wywołują. Także nie trzeba carb obciążenie w zupełnie taki sam sposób, jak to zrobić dla biegania lub jazdy rowerem. To więcej o znalezienie czegoś, co będzie dobrze usiąść i nosić Cię przez sesję.

  1. Owoce + Białko : Kawałek wysokiej włókna owoców powiększonej białka, jak jabłko z masłem orzechowym, jest dobrym iść do. Miska z jagód z odrobiną jogurtu ma innej opcji. Banan jest również doskonałym wyborem.
  2. Orzechy : Garść migdałów jest podstawą lub zastąpić swoje ulubione orzechy.
  3. Bar : Wysoki błonnik, wysokobiałkowa, nisko bar cukier swojego wyboru.
  4. Ziarna : owsiane lub inne gotowane ziarna często również pracować dobrze.

Co nie jeść

  1. Wszystko tłuste lub smażone : Będziesz na pewno pożałujesz, jeśli masz ochotę na hamburgera i frytki przed klasą, kiedy ruszyć.
  2. Jajka na twardo : dobry dla białka, złe dla beka.
  3. Czosnkowy pokarmy : sama zasada jak wyżej. Jeśli można go tolerować, czosnek splecione żywności, takich jak hummus są ok, ale nie może cieszyć się smakiem tyle za drugim razem.
  4. Koktajle : To może być kontrowersyjne, ponieważ niektórzy ludzie kochają swoje koktajle pre-jogi. Jeśli pracują dla ciebie, wielki, ale mogą również slosh dokoła w żołądku, szczególnie w pozach, gdzie istnieje presja na brzuchu jak salabhasana. Lepiej zapisać smoothie na ucztę po klasie.