Kompletní průvodce pro prenatální jógy

Home » Review » Fitness » Kompletní průvodce pro prenatální jógy

 Kompletní průvodce pro prenatální jógy
Během těhotenství, budete chtít zůstat ve formě, a to, co je pro vaše dítě-k-být nejlepší. Prenatální jóga je skvělý způsob, jak dělat obojí. V našem go-go-go světě, jóga nabízí tolik potřebnou příležitost zpomalit a spojit se svým dítětem a se svým tělem, protože přetvářejí. Ať už jste na jógu, nebo jsou již zkušený praktik, si můžete vychutnat mnoho výhod jógy v průběhu těhotenství.

Co prenatální jóga může udělat pro vás

Když jste těhotná, může to někdy pocit, že vaše tělo bylo převzato cizince. Všechny věci, které si myslel, věděli o sobě jít ven z okna, jak vaše tělo dělá svou úžasnou práci. Změna, která je mimo vaši kontrolu může vést, abyste se cítili odpojen od váš smysl pro sebe.

Jógy, to je často říkal, že vaše tělo je jiný pokaždé, když se dostanete na podložku. Práci na připustil, že změna je konstantní. V těhotenství, to platí dvojnásob. Jóga vám pomůže znovu se svým tělem a obejmout svou cestu.

Předporodní kurzy jógy jsou skvělý způsob, jak se připravit na porodního procesu a nyní společnost jiných těhotných žen, podporovat smysl pro komunitu, která by neměla být podhodnocené. Podpůrné systémy a batolata Mnoho nových maminky playgroups se objevily z pout kovaných v prenatální jógy.

Bezpečnostní opatření

Jóga během těhotenství nezískala tolik vědecký výzkum, ale to je obecně považováno za bezpečné a prospěšné pro většinu nastávající maminky a jejich plodů.

Je-li vaše těhotenství považována za vysoce rizikové, nebo máte jiné komplikace, obraťte se na svého zdravotnického týmu před zahájením jógy. Dokonce i když nemáte žádné zvláštní problémy, budete muset přizpůsobit svůj jógy, jak vaše dítě roste.

Vaše tělo produkuje hormon relaxin během těhotenství, které pomáhají, aby se prostor pro vaše rostoucí dítě a připravit se na dodání. Přítomnost relaxin může vyvolat pocit pružnější, než je obvyklé, ale dávejte pozor, aby přetáhnout; to je také možné destabilizovat klouby a vazy v průběhu této doby.

Největší nebezpečí pro těhotné jogínek klesá. Z tohoto důvodu se minimalizovalo toto riziko, zejména poté, co váš žaludek začne vystupovat, tím, že je opatrný s vyrovnávacími pózách. Přeskočit jakoukoliv pránájámu, že Vám může přivodit pocit slabosti, aby se snížilo riziko mdloby. Vzhledem k tomu, Bikram jóga bylo prokázáno, že zahřát vnitřní teplotu těla v určitých případech by mělo být rovněž vyhnout.

Jóga v prvním trimestru

Při prvním trimestru jógy, posturální změny jsou minimální, protože velikost břicha není opravdu problém dosud. Je nanejvýš důležité, aby se ve zvyku ladění do svého těla. Ty mohou být únava a zvracení, takže dát si svolení, aby to jednoduché, pokud je to ten případ.

Většina žen, které již užívají jógy mohou pokračovat ve své pravidelné rutiny, i když je to dobrý nápad, aby se zmínit své těhotenství se svým učitelem. Pokud jste dělal poprvé, je to v pořádku začít s prenatální třídě.

Jóga v druhém trimestru

Druhý trimestr je ideální čas začít prenatální jógy. Pravděpodobně jste v minulosti nejhorší ranní nevolnosti, pokud jste měli nějaké. Vaše břicho začíná dělat vzhled, takže jste na větší potřebu těhotenských specifické pózy a poradenství.

Jak se vaše děloha se rozšiřuje, je čas přestat dělat nějaké pózy, kde ležíte na břiše. Se také vyhnout hluboké zvraty, které nejsou v tomto okamžiku velmi pohodlné.

Jóga ve třetím trimestru

Ve třetím trimestru jógy, vaše břicho dostane být významným faktorem, což si vyžádalo další úpravy, aby se vytvořil prostor pro to v stojící pózy.

Užívání širší postoj dělá více stabilní, což je užitečné proto, že chcete, aby se zabránilo nic, co by se vám pokles. Z tohoto důvodu inverze jsou odrazováni v této fázi těhotenství.

2015 výzkumná studie byla první, která sleduje plod během výkonu Jóga ve třetím trimestru. Bylo zjištěno, žádný důkaz o plodu v některém z 26 pozic se pokoušeli, včetně dolů směřující psa a savasana. Nicméně, tyto pózy může být stále cítit nepříjemně na nějakém místě, a to je v pořádku, aby se jim vyhnout.

Pokud jste novým jógy

Mnoho žen, kteří nikdy neučinily jógu, než zjistí, že je to ideální forma cvičení během těhotenství i po něm. Při pohledu na třídu, držet ty označené „prenatální jóga,“ protože jejich učitelé budou nejlépe moci poučit vhodným způsobem.

Pokud se jít do běžné třídy, určitě říci učiteli jste těhotná. Některé ženy mají pouze možnost využívat prenatální jógy ve třetím trimestru. Budete i nadále těžit ze tříd, pokud je to vaše situace, ale dříve v těhotenství můžete začít, tím lépe.

Pokud máte zkušenosti jóga

Jóga oddaní budou rádi, že vědí, že mohou pokračovat v praxi během těhotenství. Můžete pokračovat v užívání pravidelné kurzy, pokud budete cítit pohodlně dělat tak, ale opět se ujistěte, aby učitel, že jste těhotná. Nikdy cítit zavázáni praktikovat si intenzitě před těhotenstvím.

Pokud jste oddaný domácí odborník, začnou dělat prenatální Pozdrav slunci. Studovat výše uvedených pokynů trimestru aby se ujistil, abyste pochopili, což představuje vyhnout. Je to také dobrý nápad, aby přijaly některé prenatální jógy se setkat s jinými maminky-k-být a dozvědět se o porodu.

Top 5 Prenatální Jóga

Existuje mnoho jóga pózy, které jsou pohodlné a bezpečné během Vašeho devět měsíců (a další, které nejsou doporučené). Těchto pět jsou ty, které jsou velmi pravděpodobně vidět začleněna do prenatální jógy:

  1. Cat-Cow Stretch ( Chakravakrasana ): jemný způsob, jak probudit vaši páteř, která také pomáhá vaše dítě dostat do nejlepší pozici pro dodávky
  2. Gate Pose ( Parighasana ): boční úsek, který vám pomůže, aby se trochu více prostoru ve vaší přeplněné břicho
  3. Bojovník II ( Virabhadrasana II ): stálý postoj, který posiluje nohy a otevře vaše boky
  4. Ševcovské Pose ( baddha Konasana ): Jemný hip otvírače, která se táhne vnitřní strany stehen; použití rekvizit pod každým kolenem o podporu v případě potřeby
  5. Legs-Up-The-Wall ( Viparita Karani ): antidotum k otoky kotníků a nohou

Jóga po těhotenství

Poté, co jste své dítě, můžete být dočkat, až znovu svou jógy. Lékaři obvykle doporučují šest týdnů času obnovy nových matek po vaginálního porodu i po delším císařským řezem.

Pokud jste byli s ohledem na OK ze svým lékařem a nemají zásadní krvácení, jste připraveni udělat poporodní jógy, ať už sami nebo v meziměsíčním i dítě třídy. Určité pózy pomoci kojící matky souboj zad a šíje bolesti.

Final Thought

Těhotenství může být vzrušující a zvláštní doba, ale je to také trochu záhadou. Jóga pomáhá vám nástroje k zpomalit a vychutnat zážitek tím, že přijímá a respektuje neuvěřitelnou věc, vaše tělo dělá.

Lepení čas s ostatními nastávající maminky je další reálný přínos při prenatální tříd. I když budete mít partnera v těhotenství, že osoba není procházejí fyzické změny, které jste. Spojující komunitu těhotných žen je krásná a cenná věc.