Kompletný sprievodca pre prenatálnej jógy

Home » Review » Fitness » Kompletný sprievodca pre prenatálnej jógy

 Kompletný sprievodca pre prenatálnej jógy
Počas tehotenstva, budete chcieť zostať vo forme, a to, čo je pre vaše dieťa-k-byť najlepší. Prenatálnej jóga je skvelý spôsob, ako robiť oboje. V našom go-go-go svete, joga ponúka toľko potrebnú príležitosť spomaliť a spojiť so svojím dieťaťom a so svojím telom, pretože pretvárajú. Či už ste na jogu, alebo sú už skúsený praktík, si môžete vychutnať mnoho výhod jogy v priebehu tehotenstva.

Čo prenatálnej jóga môže urobiť pre vás

Keď ste tehotná, môže to niekedy pocit, že vaše telo bolo prevzaté cudzinca. Všetky veci, ktoré si myslel, vedeli o sebe ísť von z okna, ako vaše telo robí svoju úžasnú prácu. Zmena, ktorá je mimo vašu kontrolu môže viesť, aby ste sa cítili odpojený od váš zmysel pre seba.

Jogy, to je často hovoril, že vaše telo je iný zakaždým, keď sa dostanete na podložku. Prácu na pripustil, že zmena je konštantná. V tehotenstve, to platí dvojnásobne. Jóga vám pomôže znovu so svojím telom a objať svoju cestu.

Predpôrodné kurzy jogy sú skvelý spôsob, ako sa pripraviť na pôrodného procesu a teraz spoločnosť iných tehotných žien, podporovať zmysel pre komunitu, ktorá by nemala byť podhodnotené. Podporné systémy a batoľatá Mnoho nových mamičky playgroups sa objavili z pút kovaných v prenatálnej jógy.

bezpečnostné opatrenia

Jóga počas tehotenstva nezískala toľko vedecký výskum, ale to je všeobecne považované za bezpečné a prospešné pre väčšinu nastávajúce mamičky a ich plodov.

Ak je vaše tehotenstvo považovaná za vysoko rizikové, alebo máte iné komplikácie, obráťte sa na svojho zdravotníckeho tímu pred začatím jogy. Dokonca aj keď nemáte žiadne konkrétne problémy, budete musieť prispôsobiť svoj jogy, ako vaše dieťa rastie.

Vaše telo produkuje hormón relaxínu počas tehotenstva, ktoré pomáhajú, aby sa priestor pre vaše rastúce dieťa a pripraviť sa na dodanie. Prítomnosť relaxínu môže vyvolať pocit pružnejšie, ako je obvyklé, ale dávajte pozor, aby pretiahnuť; to je tiež možné destabilizovať kĺby a väzy v priebehu tejto doby.

Najväčšie nebezpečenstvo pre tehotné jogínek klesá. Z tohto dôvodu sa minimalizovalo toto riziko, najmä potom, čo váš žalúdok začne vystupovať, tým, že je opatrný s vyrovnávacími pózach. Preskočiť akúkoľvek Pránájáma, že Vám môže privodiť pocit slabosti, aby sa znížilo riziko mdloby. Vzhľadom k tomu, Bikram joga bolo preukázané, že zahriať vnútornú teplotu tela v určitých prípadoch by malo byť tiež vyhnúť.

Joga v prvom trimestri

Pri prvom trimestri jogy, posturálne zmeny sú minimálne, pretože veľkosť brucha nie je naozaj problém doteraz. Je nanajvýš dôležité, aby sa vo zvyku ladenie do svojho tela. Tie môžu byť únava a zvracanie, takže dať si súhlas, aby to jednoduché, ak je to ten prípad.

Väčšina žien, ktoré už užívajú jogy môžu pokračovať vo svojej pravidelnej rutiny, aj keď je to dobrý nápad, aby sa zmieniť svoje tehotenstvo so svojím učiteľom. Ak ste robil prvýkrát, je to v poriadku začať s prenatálnej triede.

Joga v druhom trimestri

Druhý trimester je ideálny čas začať prenatálnej jógy. Pravdepodobne ste v minulosti najhoršie rannej nevoľnosti, ak ste mali nejaké. Vaše brucho začína robiť vzhľad, takže ste na väčšiu potrebu tehotenských špecifické pózy a poradenstvo.

Ako sa vaše maternica sa rozširuje, je čas prestať robiť nejaké pózy, kde ležíte na bruchu. Sa tiež vyhnúť hlboké zvraty, ktoré nie sú v tomto okamihu veľmi pohodlné.

Jóga v treťom trimestri

V treťom trimestri jogy, vaše brucho dostane byť významným faktorom, čo si vyžiadalo ďalšie úpravy, aby sa vytvoril priestor pre to v stojace pózy.

Užívanie širší postoj robí viac stabilný, čo je užitočné preto, že chcete, aby sa zabránilo nič, čo by sa vám pokles. Z tohto dôvodu inverzie sú odrádzaní v tejto fáze tehotenstva.

2015 výskumná štúdia bola prvá, ktorá sleduje plod počas výkonu Joga v treťom trimestri. Bolo zistené, žiadny dôkaz o plodu v niektorom z 26 pozícií sa pokúšali, vrátane dole smerujúce psa a Savasana. Avšak, tieto pózy môže byť stále cítiť nepríjemne na nejakom mieste, a to je v poriadku, aby sa im vyhnúť.

Ak ste novým jogy

Mnoho žien, ktorí nikdy neurobili jogu, než zistí, že je to ideálna forma cvičenia počas tehotenstva i po ňom. Pri pohľade na triedu, držať tie označené “prenatálnej jóga,” pretože ich učitelia budú najlepšie môcť poučiť vhodným spôsobom.

Ak sa ísť do bežnej triedy, určite povedať učiteľmi ste tehotná. Niektoré ženy majú len možnosť využívať prenatálnej jógy v treťom trimestri. Budete aj naďalej ťažiť z tried, ak je to vaša situácia, ale skôr v tehotenstve môžete začať, tým lepšie.

Ak máte skúsenosti jóga

Jóga oddaní budú radi, že vedia, že môžu pokračovať v praxi počas tehotenstva. Môžete pokračovať v užívaní pravidelné kurzy, ak budete cítiť pohodlne robiť tak, ale opäť sa uistite, aby učiteľ, že ste tehotná. Nikdy cítiť zaviazaní praktizovať si intenzite pred tehotenstvom.

Ak ste oddaný domáci odborník, začnú robiť prenatálnej Pozdrav slnku. Študovať vyššie uvedených pokynov trimestri aby sa ubezpečil, aby ste pochopili, čo predstavuje vyhnúť. Je to tiež dobrý nápad, aby prijali niektoré prenatálnej jogy sa stretnúť s inými mamičky-k-byť a dozvedieť sa o pôrode.

Top 5 Prenatálna Jóga

Existuje mnoho jóga pózy, ktoré sú pohodlné a bezpečné počas Vášho deväť mesiacov (a ďalšie, ktoré nie sú odporúčané). Týchto päť sú tie, ktoré sú veľmi pravdepodobne vidieť začlenená do prenatálnej jogy:

  1. Cat-Cow Stretch ( Chakravakrasana ): jemný spôsob, ako prebudiť vašu chrbticu, ktorá tiež pomáha vaše dieťa dostať do najlepšej pozícii pre dodávky
  2. Gate Pose ( Parighasana ): bočné úsek, ktorý vám pomôže, aby sa trochu viac priestoru vo vašej preplnené brucho
  3. Bojovník II ( Virabhadrasana II ): stály postoj, ktorý posilňuje nohy a otvorí vaše boky
  4. Obuvnícke Pose ( baddha Konasana ): Jemný hip otvárače, ktorá sa tiahne vnútornej strany stehien; použitie rekvizít pod každým kolenom o podporu v prípade potreby
  5. Legs-Up-The-Wall ( Viparita Karan ): antidotum k opuchy členkov a nôh

Jóga po tehotenstve

Potom, čo ste svoje dieťa, môžete byť dočkať, až znovu svoju jogy. Lekári zvyčajne odporúčajú šesť týždňov času obnovy nových matiek po vaginálneho pôrodu aj po dlhšom cisárskym rezom.

Ak ste boli s ohľadom na OK zo svojím lekárom a nemajú zásadný krvácanie, ste pripravení urobiť popôrodné jogy, či už sami alebo v medzimesačnom i dieťa triedy. Určité pózy pomôcť dojčiace matky súboj chrbta a šije bolesti.

final Thought

Tehotenstvo môže byť vzrušujúce a osobitný čas, ale je to tiež trochu záhadou. Joga pomáha vám nástroje k spomaliť a vychutnať zážitok tým, že prijíma a rešpektuje neuveriteľnú vec, vaše telo robí.

Lepenie čas s ostatnými nastávajúce mamičky je ďalší reálny prínos pri prenatálnej tried. I keď budete mať partnera v tehotenstve, že osoba nie je prechádzajú fyzické zmeny, ktoré ste. Spájajúcej komunitu tehotných žien je krásna a cenná vec.