Kuidas teha Gomukhasana ja mis on selle eelised

Home » Review » Yoga Basic » Kuidas teha Gomukhasana ja mis on selle eelised

Kuidas teha Gomukhasana ja mis on selle eelised

Gomukhasana või Cow Face Pose on Asana. Sanskriti: गोमुखासन; Mine – Cow, Kärbes – Face, Asanasse – tekitada; Hääldatakse: go-moo-KAHS-Anna

See asana on oma nime saanud sanskriti sõna “Go”, mis tähendab, lehm, “Kärbes”, mis tähendab, nägu, ja “Asanasse” tähenduses tekitada. Muide, sõna “Go” tähendab ka valgust.

Nii “Gomukh” võib tähendada ka kergus, pea- või valgusega peas. Kuid see asana saab oma nime, sest kui üks toimib Asana, keha meenutab lehma nägu. Puusad ja vasikad paigutatakse nii, et nad on lai ühes otsas ja kitsenev teine.

Mida peaks teadma enne kui teete Asanasse

See on parim, kui Gomukhasana toimub esimese asjana hommikul. Selle kasu on palju. Magu ja soolestik peab olema tühi, kui te tava Asana. Veenduge, et olete oma sööki vähemalt 10 kuni 12 tundi enne oma praktikas.

 • Tase: Basic
 • Stiil: Vinyasa
 • Kestus: 30 kuni 60 sekundit
 • Kordamine: Kui teie õigus jala üle vasaku ja siis vastupidi
 • Venib: Õlad, puusad, reied, Rindkere, pahkluude, õlavarre brachii lihaste, kaenla
 • Tugevdab: selg, rind

Kuidas teha Gomukhasana

 1. Istu püstitada kohapeal jalad välja sirutatud teie ees.
 2. Nüüd painutage õrnalt oma vasaku jala ja aseta see oma õige tuhara.
 3. Murdke oma parema jala ja aseta see vasaku reie.
 4. Tee nii põlvi lähestikku nad on laotud üks peal teine.
 5. Ettevaatlikult segades oma vasaku käe ja asetage see selja taha.
 6. Võtke parem käsi üle parema õla ja venitada nii palju kui võimalik, kuni see jõuab vasaku käega. Mis praktikas, siis oleks võimalik mitte ainult jõuda, vaid ka püüda oma vasaku käega.
 7. Hoidke püsti, laiendada oma rinna ja lahja veidi tagasi.
 8. Hoia seda poosi nii kaua kui teil on mugav, kui sa hingata aeglaselt ja sügavalt. Keskenduda oma hingamine.

Ettevaatusabinõud ja vastunäidustused

On mõned punktid ettevaatlik, et sa pead meeles pidama, enne kui harjutada Asana.

 1. Inimesed, kes põevad õla, kaela ja põlve valud peab hoiduma praktiseerivad Asana. Kui teil on seljavalud, see on kõige parem konsulteerida arstiga, enne kui seda teha Asana ja praktiseerida ainult järelevalve all sertifitseeritud jooga õpetaja.
 2. Kui teil on pingeline õlad ja ei pannal sõrmedega selja taha, kasutage rihma käte vahel. Alusta poosi rihma libisenud üle õla käsivarrelihastes. Libistage küünarvars tagaküljele (peate veenduma, et te libistage oma käsi nii palju tippu tagasi kui võimalik), siis püüda vaba rihma ots õlavarrele.
 3. Kui teil on rasva või rasvunud, täidab see harjutus võib olla raske. Aga ärge vihastama. Selle asemel, alustada väike. Võite alustada üritab võtta oma käed tagasi (sa ei pea tabada sõrmed), ja lihtsalt venitades jalad ja ületamisel üks teiste üle. Mis aega ja kannatust, siis oleks võimalik täita poosi täiesti, kui ta teeb oma keha paindlik ja lihtne venitada.

Algaja nõuanded

Algajad tavaliselt raske saada oma istub luud puhata ühtlaselt põrandale. See muudab virnastamine põlved ühtlaselt üksteise üsna raske. Selg ei saa laiendada ennast korralikult, kui vaagen on kallutatud. Nii kasutavad tekk või tugevdada, et toetada ja tõstke istub luud.

Täpsem Pose Variatsioonid

Et suurendada venitada seda poosi, peab sul olema paindlik õlgadele. Lihtsalt liiguta oma käed veidi eemale tagasi torso. Alates täis poosi poolt ettepoole kaldub, millega oma keha siseosas reie peal. Hoidke poosi vähemalt 20 sekundit ja hingata sa tulla.

Kasu Cow Face Pose

Need on mõned hämmastav kasu Gomukhasana.

 • See Asana aitab koolutada tagasi, mistõttu on elastsem.
 • See aitab ravida jäik õlad ja aitab vähendada seljavalud.
 • Harjutamine Gomukhasana ka AIDSi ravi ishias.
 • See suurendab töö neerud, aidates neid, kes põevad diabeeti.
 • Samuti töötab rindkere lihased ja aitab ravida seksuaalse tervisehäired.
 • Harjutamine Asana regulaarselt võib vähendada stressi ja ärevust.

Teadust taga Gomukhasana

See asana hõlmab oma õlgadele ja puusadele, mis mõlemad on ühised saite, mis maja pinget ja krooniline valu. See asana üsna nähtavalt, suurendab valikut algatusel õlaliigesed. Isegi kui teil on pingeline õlgadele, ja sa jätkata harjutamist Asana, span paar kuud, õlad lõdvendada välja. See asana on terapeutiline ja aitab rõhu vabastamiseks.

Gomukhasana või Cow Face Pose, lõdvestab lihaseid ja annab tunde rahulik. Kui proovite tõmba käsi selles poosi, pingeid lihastes-kõõluse liigeste keha saab eskaleerunud. Vastuseks sellele pingeid, seljaaju signaliseerib lihaste lõdvestumist. Nn venitada “seda poosi loob (nagu enamik teisi jooga poose) tulemusi vabastamist endorfiine, mis tekitavad tunde lõõgastuda jooksul oma keha ja vaimu.

Uuringus läbi Hiina Ülikool Hong Kong, leiti, et Hatha jooga (millest Gomukhasana on osa) võib suurendada südame-veresoonkonna vastupidavust, paindlikkust ja lihasjõudu.

ettevalmistav Poosid

Baddha Konasana
Supta Virasana
Supta Baddha Konasana
Supta Padangusthasana
Upavistha Konasana
Virasana

Järelravi Poosid

Ardha Matsyendrasana
Bharadvajasana
Garudasana
Marichyasana III
Padmasana
Paschimottanasana
Upavistha Konasana

See asana on väga lihtne, kuid väga kasulik. Kes oleks osanud arvata, et veidi venitades võib minna veel pikk tee tervendav keha, meele ja hinge?