Kuidas teha Salamba Sirsasana ja mis on selle eelised

Home » Review » Yoga Basic » Kuidas teha Salamba Sirsasana ja mis on selle eelised

Kuidas teha Salamba Sirsasana ja mis on selle eelised

Sirsasana, Shirshasana Sirshasana või päällään on Asana. Sanskriti: शीर्षासन; Sa – Mis, Alamba – Support, Sirsa – Head, Asanasse – tekitada; Hääldatakse – sah-LOM-bah nihkepingestuse Shahs-Anna

See poosi kaasneb täielik inversioon keha, vaid toetust käsivarte. See asana on väidetavalt kuningas kõik asanas. Tuleb teha, kui teie ülakeha on piisavalt tugev, et hoida kehakaalu. Seega peate praktikas palju muud asanas ehitada tugevust vaja teha Sirsasana.

Mida peaks teadma enne sa seda Asanasse

See asana tuleb teha ainult tühja kõhuga. Sa pead veenduge, et teie sööki neli kuni kuus tundi enne oma tavade ja anda oma keha piisavalt aega seedima oma toitu. Ideaalis peab olema 10-12 tunni vahele oma sööki ja oma tava, mis on põhjus, miks see on parim soovitatav harjutada Asana varahommikul. Kuid tänu kiire graafik, palju inimesi on raske töötada välja hommikul. Sellised inimesed võivad praktiseerida joogat õhtul. Teie kõht ka peab olema puhas, kui te harjutada Asana.

Tase: Intermediate to Advanced
Style: Vinyasa
Kestus: 1-5 minutit
kordamine:  Puudub
Venitab: jalgade, Back
Tugevdab: jalgade, käte, selgroo, kopse

Kuidas teha Salamba Sirsasana

 1. Aseta vastupidav, pehme tekk põrandal pehmendada oma peaga. Seejärel põlvili põrandale ja põimuma sõrmedega pärast paned käsivarred põrandal. Veenduge, et teie põlved on õlgade laiuselt. Õrnalt müks õlavarre väljapoole, ning suruge oma sisemise randmed põrandal.
 2. Asetage kroon oma peaga tekk. Seadke baasi nii peopesade koos, ja vastavalt oma kroon vastu oma sidusid käed.
 3. Hingake ja tõstke oma põlvi. Siis kõndida suunas küünarnukid oma kontsad tõstetud põrand. Nüüd tõstke läbi oma reied nii, et keha moodustab ümberpööratud “V”. Suruge oma abaluude vastu selg. Seejärel tõstke neid poole oma tailbone et esiosa oma torso pikendatakse. See hoiab kaalu õlad mõjutaks oma pea ja kaela.
 4. Nagu te hingata välja, tõstke jalad maha põrandale. Oluline on tõsta nii jalad koos, isegi kui teie põlvi painutada veidi nagu te tõsta. Asetage jalad risti põrandal ja Pingutab oma tailbone vastu tagasi osa oma vaagna. Suruge oma kontsad üles lae suunas. Keha tuleb viia sirgjooneliselt.
 5. Hoidke oma kaal tasakaalustada nii et käsivarred. Hoidke poosi umbes 10 sekundit nagu algaja. Hoidke suurendada aega, kuni saate viibida seda kuni viis minutit või nii kaua, kui teil on mugav.

Ettevaatusabinõud ja vastunäidustused

Need on mõned punktid ettevaatlik peate meeles pidama, enne kui harjutada Asana.

 1. Vältida Asana üldse kulusid, kui teil on järgmisi küsimusi:
 • Seljavigastusi
 • Peavalud
 • Südamehaigus
 • Kõrge vererõhk
 • Kui te menstruatsioon
 • Kaelavigastuse
 1. Kui teil on madal vererõhk, ei alusta oma praktikas seda Asana.
 1. Ainult siis, kui sa oled ekspert või on harjutamiseks see poseerima pikk, saate jätkata harjutamist see kujutada läbi oma raseduse. Aga ärge hakake harjutada seda poosi pärast rasestumist.
 1. See on täiustatud poosi ja tuleb harjutada ainult järelevalve all sertifitseeritud jooga õpetaja. Samuti on parem konsulteerida oma arstiga enne seda Asana.

Algaja nõuanded

Kuna algaja, siis on alati kalduvus kaaluda oma pea ja kaela alla. See on kahjulik. Nii, see on kõige parem kasutada tugi seina kui hakkate. Nagu te alustada, asetage käed asendisse ja tõstke oma pead veidi maha põrandale. Siis õrnalt madalam see, kui sa sinna umbes 90 protsenti oma kehakaalust oma käsi ja õlgu. Nagu te tava, hoida üle rohkem kaalu oma peaga. Protsess peab olema järkjärguline. Nagu te väljute poosi, tõstke oma pead veidi maha põrandale enne paned oma jalad alla.

Täpsem Pose Variatsioonid

Sa võiksid proovida ka Eka Pada Sirsasana kui olete õppinud Asana. Kui eeldada, poosi, hingata ja alumine jalg nii, et see on paralleelne põrandaga, samas kui teine ​​on ikka risti põrandal. Puusad painutatud jala tavaliselt kipuvad vajuma. Selle parandamiseks lülitage et jalg veidi väljapoole nii, et tuharad lähemale ja pöörata ainult puusaliigese. Hoidke positsiooni paar sekundit. Hingake, ja tuua alandas jala tagasi asendisse. Korrake alandades teine ​​jalg.

Sirsasana II

Selle variandi, siis võiks proovida ka Sirsasana II või Tripod päällään. See asana kasutatakse vahepealne poosi kui sa tuled sisse ja välja arm saldod.

Kuidas seda teha

 1. Alustuseks Asana, endale laud asendis.
 2. Loo statiivi oma keha. Aseta käed õlgade laiuselt ning kooskõlas oma jalgu. Joonista peast matt, umbes pool jala ees käed.
 3. Sa pead nüüd tagada, et teie keha on sirge.
 4. Pigista oma triitseps teineteise poole. Joonista oma õlgadele alla, nii et nad on paigaldatud seljas. Osaleda oma kõhtu kui te ei hoia pigistada oma valdusse.
 5. Joonista oma põlvi. Puhata oma käed, luues palli oma keha. Siis aeglaselt tõstke jalad taeva poole.
 6. Tõsta jalad nii, et nad on risti põrandal. Veenduge, et teie tailbone on kindlalt sätestatud arvesse vaagen.
 7. Osaleda oma kogu keha oma sirutada oma põlvi. Press läbi nurkades jalad.
 8. Hoidke poosi ainult umbes 5 kuni 10 hingetõmmet. Siis hüpata ja vabastamist.

Eelised toetatud päällään

Need on mõned hämmastav kasu Salamba Sirsasana.

 • On täiesti rahustab meelt ja vähendab stressi hetkega tänu intensiivne venitades. Samuti võib ravida kerge depressioon.
 • On teada, et stimuleerida nii käbikeha ja ajuripats.
 • Kopsud, selg, käed ja jalad on tugevdatud Asana.
 • Kõhuõõne organite toonides ja seedimist on paranenud.
 • See asana töötab ka reproduktiivse süsteemi ja aitab ravida viljatust korrapäraseks tavaks. Samuti leevendab menstruaaltsükli ja menopausi sümptomid.
 • See aitab ravida sinusiit, astma, ja viljatus.

ettevalmistav Poosid

Sarvangasana
Adho Mukha Svanasana
Uttanasana
Virasana

Järelravi Poosid

Adho Mukha Svanasana
Bālāsana

See asana ei ole petlik. Tundub keeruline, ja see on tõesti raske. Aga nagu paljud arenenud jooga kujutab, see on üks väljakutse peate kindlasti asuda kogeda ja mõista oma keha nagu ei kunagi varem.