Kuidas teha Viparita karani ja mis on selle eelised

Home » Review » Yoga Basic » Kuidas teha Viparita karani ja mis on selle eelised

Kuidas teha Viparita karani ja mis on selle eelised

Sanskriti: विपरीतकरणी; Viparita – pööratud, karani – Doing; Hääldatakse – VIP-par-ee-tah auto-AHN-ee.

Viparita karani on kerge inversioon ja nimetatakse ka Pööratud Lake poosi jalad Up The Wall tekitada. See on anti-vananemist mõju keha, välja arvatud paljud teised kasu tervisele. Mõned Hindu pühakirjad märkida, et Viparita karani mitte ainult vähendab kortse, vaid ka hoiab nii vanaduse ja surma on lahe. See asana, olles taastava poosi, võimaldab vere ringlema iga kehaosa. Seetõttu aitab leevendada peaaegu iga häda.

Mida peaks teadma enne kui teete Viparita karani

Sa pead veenduge, et hoida oma mao ja soolte tühi enne kui harjutada Asana. Kas teie sööki vähemalt neli kuni kuus tundi, enne kui teha Asana et oma toitu saab seeditav ja seal on piisavalt energiat, et sa kulutada ajal praktikas.
See on kõige parem harjutada jooga esimese asjana hommikul. Aga kui sa ei saa töötada välja hommikul, see on igav praktiseerida seda õhtul.

Tase: Basic
Stiil: Hatha jooga
Kestus: 5 kuni 15 minutit
Kordamine: Puudub
venitatakse: Front torso, kaela tagaküljel, Tagasi jalad

Kuidas teha Viparita karani

Olles taastava poosi, paljud inimesed nautida kasutades rekvisiidid nagu padjandid, padjad ja volditud tekid tehes Asana. Hoia prop oma valik sinu kõrval, samas teevad seda Asana. Seejärel järgige neid samme.

 1. Leia avatud ruumi seina lähedal ja istuda kõrval, nii et jalad on põrandal, levitada ees ja vasakul pool keha on puudutamata seina.
 2. Hingata. Lie selili, veendudes, et tagasi oma jalad vajutage vastu seina, ja et jalataldade ülespoole. See viib teid natuke liikumist saada mugav selles asendis.
 3. Tee oma tuharad veidi eemal seina või vajutage neid vastu seina.
 4. Veenduge, et teie tagasi ja pea toetuvad põrandale. Leiad, et oma keha moodustab 90-kraadise nurga all.
 5. Tõstke oma puusad üles ja lükake tugiposti alla. Võid kasutada ka käed, et toetada oma puusad ja moodustada et kõver oma alakeha.
 6. Hoidke oma pea ja kaela neutraalasendis ja pehmendamiseks kõri ja näo.
 7. Sule silmad ja hingata. Hoia positsiooni vähemalt viis minutit. Release and roll ühele küljele. Hinga enne istuda.

Ettevaatusabinõud ja vastunäidustused

Need on mõned punktid ettevaatlik peate meeles pidama, enne kui seda teha Asana.

 • See asana on kerge inversioon ja seetõttu tuleb vältida menstruatsiooni ajal.
 • Vältida Asana kui teil on raske silmahaigusi nagu glaukoom.
 • Kui teil on tõsine selja ja kaela probleeme, veenduge, et te Asana juhendamisel sertifitseeritud jooga õpetaja.
 • Kui märkate kipitus jalad, kui sa harjutada Asana, painutage põlvi ja puudutage tallad, tuues oma kontsad lähedal vaagen.

Algaja Vihje

Kuna algaja, siis võib olla raske saada viimist õigus selles poosi. Selleks peate hingata, nii et pead oma reie luud on kindlalt surutud vastu seina. See aitab vabastada oma selg, kõht, ja kubemes. Peate kujutada sissehingamisel laskuda läbi torso ja lükates pead reie luud seina lähedale. Nagu te hingata iga kord, lase oma reie luud vajutage raskem seina külge ja oma keha tõmba seinast eemale.

Pose Muutus

Kui teil on piisavalt ruumi, võite levitada oma jalad lai “V”, kui nad on vastu seina. See suurendab venitada kubemes ja reied. Teise suurendada venitada, painutada põlved ja puudutage tallad koos. Seejärel lükake välisserva jalad alla ja tuua oma kontsad lähemale oma vaagna. Suruge oma käed vastu peal sisemine reied suurendada venitada kubemes.

Kasu ümberpööratud Lake Pose

Need on mõned hämmastav kasu Viparita karani.

 1. See aitab lõõgastuda väsinud, kitsad jalad ja jalad.
 2. See annab esiküljel torso, taga jalad ja taga kaela hea venitada.
 3. See leevendab kerge seljavalu.
 4. See on Asana, mis aitab leevendada ja rahulik meel.
 5. See asana on terapeutiline kasu järgmisega:
  a. Ärevus
  b. Artriit
  c. Seedeprobleemid
  päeva. Peavalud
  e. Kõrge ja madal vererõhk
  f. Unetus
  g. Migreen
  h. Kerge depressiooni
  i. Hingamisteede haiguste
  j. Urineerimishäirete
  k. Veenilaiendid
  l. Menstruatsioonivalude
  m. Premenstruaalne sündroom
  n. menopaus

Teadust taga Viparita karani

See asana on energilise inversioon, et leevendab selg, jalad, jalad, ja närvisüsteemi. See õrnalt toob keha olekusse täielikku lõõgastust. Ükskõik kogemuste tase, mis tahes jooga õpilane saab teha Asana. On öeldud, et kui te võtate mõnda aega oma päevast, et pöörata ettepoole liikumist toimega, tehes ning saavutamas oma keha ja aju minema riigi puhta olemise. See võimaldab pidada minema seisundi sügavale meditatsiooni. Samuti rahustab aju ja muudab eneseteadlik.

Sellepärast, et need rahustav kasu, mida see asana tehakse tavaliselt lõpus jooga raviskeemi, vahetult enne oma keha läheb Shavasana. Aga see asana võib rakendada ka iseseisvalt ning ei osana rutiinne.

Kui lisate Asana oma regulaarse kasutamise rutiinist, meelt, keha ja vaimu on kindlasti leevendada ja taastada. See asana koheselt tõstab meeleolu pärast pikka, väsitav päev, eriti kui teil on olnud teie jalad kogu päeva. Kõik, mida vajame, on viis minutit – siis on üllatunud, kuidas see lihtne Asana turgutavad teid!