Kuumad jooga eelised: teaduspõhised faktid ja ohutusnõuanded

Home » Review » Yoga Basic » Kuumad jooga eelised: teaduspõhised faktid ja ohutusnõuanded

Kuumad jooga eelised: teaduspõhised faktid ja ohutusnõuanded

Kuumast joogast on viimastel aastatel saanud populaarne harjutus. See pakub paljusid samu eeliseid kui traditsiooniline jooga, näiteks stressi vähendamine, tugevuse suurendamine ja paindlikkus.

Kuid kuumuse tõusmisel on kuum jooga võimeline andma teie südamele, kopsudele ja lihastele veelgi suurema ja intensiivsema treeningu.

Kas soovite teada saada rohkem viisidest, kuidas kuumast joogast kasu saab? Selles artiklis käsitletakse lähemalt, mida see higi esilekutsuv treening teie jaoks teha võib ja kuidas alustada.

Mis on kuum jooga?

Võib küll kuulda termineid “kuum jooga” ja “Bikram jooga”, mida kasutatakse vaheldumisi, kuid need pole täpselt üks ja sama asi.

Bikrami joogat, mille on välja töötanud jooga nimega Bikram Choudhury, tehakse ruumis, mis on kuumutatud temperatuurini 41 ° C (40 ° C) 40-protsendilise niiskusega. See koosneb 26 poosist ja kahest hingamisharjutusest, mida tehakse igas klassis samas järjekorras. Bikrami joogatunnid kestavad tavaliselt 90 minutit.

Kuum jooga seevastu tähendab tegelikult lihtsalt seda, et tuba soojendatakse normaalsest toatemperatuurist kõrgemale. Kuumust saab reguleerida sellele, mida joogaõpetaja soovib, ehkki see on tavaliselt vahemikus 80–100 ° F (27–38 ° C).

Kuumad joogasessioonid võivad sisaldada mitmesuguseid poose ja iga tunni aeg varieerub stuudiost erinevalt. Ja erinevalt Bikrami joogast, mis on vaiksem ja tõsisem praktika, hõlmab kuum jooga sageli muusikat ja klassi inimeste suuremat suhtlemist.

Bikrami jooga on viimastel aastatel kaotanud järgijaid selle asutaja vastu suunatud rünnakusüüdistuste tõttu. Mõni stuudio võib kasutada oma kuumutatud tundide kirjeldamiseks mõistet “kuum jooga”, mitte “Bikrami jooga”. Seega on hea mõte enne registreerumist hoolikalt klassikirjeldusi lugeda.

Mis on kuuma jooga eelised?

Toatemperatuurist olenemata on nii kuuma jooga kui ka Bikrami jooga eesmärk pakkuda vaimu lõdvestamist ja parandada füüsilist vormi.

Kuumutatud keskkond võib muuta joogaharjutamise keerukamaks, kuid mõned eelised võivad seda väärt olla, eriti kui soovite saavutada edusamme ühes allpool toodud valdkondadest.

Kui see on õigesti ja ohutult tehtud, võib see pakkuda järgmisi eeliseid:

1. Parandab paindlikkust

Võib-olla teate juba, et pärast lihaste soojendamist on venitamine ohutum kui külmade lihaste venitamine.

Siit järeldub, et selline keskkond nagu kuum joogastuudio võib muuta joogapositsioonid lihtsamaks ja tõhusamaks. Kuumus võimaldab teil pisut kaugemale sirutada ja saavutada suurema liikumisulatuse.

2013 uuringu Bikram jooga leidis, et pärast 8 nädalat, jooga osalejatel oli suurem paindlikkus nende madala selja, õlgade ja hamstrings kui kontrollgrupis.

2. Põletab rohkem kaloreid

160-naelaline inimene võib traditsioonilise jooga abil põletada tunnis umbes 183 kalorit. Kuumuse suurendamine aitab teil veelgi rohkem kaloreid põletada.

Colorado osariigi ülikooli teadlaste sõnul võib 90-minutise Bikrami joogaseansi ajal kalorikulu põletada meestel koguni 460 ja naistel 330.

Kuum jooga, isegi kui see pole nii intensiivne kui Bikrami sessioon, põletab rohkem kaloreid kui traditsiooniline joogatreening.

3. Ehitab luutihedust

Kaalu toetamine joogaasendamise ajal võib aidata luua luutihedust . See on eriti oluline vanemate täiskasvanute ja menopausieelsete naiste jaoks, kuna luude tihedus väheneb vananedes.

2014 uuringus naisi, kes osalesid Bikram jooga üle 5-aastase perioodi jooksul leidis, et premenopausis naistel oli suurenenud luutiheduse oma kaela, puusade ja alaselja.

See pani uuringu autorid uskuma, et Bikrami jooga võib olla tõhus võimalus naiste osteoporoosi riski vähendamiseks.

4. Vähendab stressi

Paljud inimesed pöörduvad jooga poole kui loodusliku viisi stressiga toimetulemiseks.

2018 uuringu stressis, füüsiliselt mitteaktiivsete täiskasvanutele leiti, et 16-nädalane programm kuuma jooga oluliselt vähendatud osalejate stressi.

Samal ajal parandas see nende tervisega seotud elukvaliteeti, aga ka nende enesetõhusust – usku, et teil on kontroll oma käitumise ja sotsiaalse keskkonna üle.

5. Leevendab depressiooni

Jooga on hästi tuntud kui tehnika, mis aitab teil lõõgastuda ja meeleolu parandada. Ameerika psühholoogia assotsiatsiooni andmetel võib see olla kasulik teraapia ka depressiooni sümptomite leevendamiseks.

Lisaks järeldati 2017. aasta ülevaates 23 erinevast uuringust, mis keskendusid joogale kui depressiooni ravile, et jooga on tõhus viis depressioonisümptomite vähendamiseks .

6. Annab kardiovaskulaarse tõuke

Erinevate joogaasendite löömine kuumas kuumuses võib anda teie südamele, kopsudele ja lihastele keerukama treeningu kui samade poseerimine madalamal temperatuuril.

Vastavalt 2014 uuring , üks seanss kuuma jooga on piisavalt su süda pumbata sama kiirusega kui vilgas jalutada (3,5 miili tunnis).

Kuum jooga suurendab ka hingamist ja ainevahetust.

7. Vähendab vere glükoosisisaldust

Kuigi mis tahes tüüpi treening võib aidata põletada energiat ja vähendada vereringes ringleva glükoositaseme (suhkru) taset, võib kuum jooga olla eriti kasulik vahend II tüüpi diabeedi kõrgema riskiga inimestele .

2013 uuringus leiti, et lühiajaline Bikram jooga programm paranenud glükoositaluvust vanematel täiskasvanutel rasvumine, kuid see oli väiksem mõju noorte, lahja täiskasvanutele.

8. Toidab nahka

Higistamine ja palju siis on kuuma jooga üks peamisi eesmärke.

Soojas keskkonnas higistamise üks eeliseid on see, et see võib parandada vereringet, tuues hapniku- ja toitainerikka vere naharakkudesse. See võib omakorda aidata teie nahka seestpoolt toita.

Kuuma jooga ohutusnõuanded

Kui olete hea tervise juures, on kuum jooga üldiselt ohutu. Kuid nagu enamiku treeningtüüpide puhul, tuleb meeles pidada ka mõningaid ohutusabinõusid.

  • Kuuma jooga puhul on suur probleem dehüdratsioon . Joogivesi enne kuuma joogatundi, selle ajal ja pärast on hädavajalik. Madala kalorsusega spordijook võib samuti aidata taastada kuuma joogatreeningu ajal kaotatud elektrolüüte.
  • Mõni olemasolev tervislik seisund võib muuta teid kuumas ruumis puhkamise suhtes alduvaks. See hõlmab südamehaigusi , diabeeti, arteriaalseid kõrvalekaldeid , anorexia nervosa ja minestamist anamneesis .
  • Kui teil on madal vererõhk või madal veresuhkur , võib kuuma joogaga teil olla pearinglus või peapööritus. Kontrollige oma arstilt, kas kuum jooga on teie jaoks ohutu.
  • Enne kuuma jooga proovimist peaksid rasedad naised arstiga nõu pidama.
  • Kui teil on varem olnud sooja talumatuse probleeme , võiksite kinni pidada joogast, mida tehakse normaalsel temperatuuril.
  • Peatage kohe, kui teil on peapööritus, peapööritus või iiveldus. Jätke ruum ja puhake jahedamas keskkonnas.

Kuidas alustada?

Kui te pole veel joogat teinud, võiksite proovida kõigepealt tavalist joogatundi, et näha, kas juhendaja ja stuudio sobivad teile mugavalt. Seal olles küsige kuumade joogatundide kohta ja kas leidub ka tunde, mis sobivad algajatele.

Enne ühele pühendumist võiksite proovida ka mõnda erinevat joogastuudiot. Küsige, kas joogastuudio pakub tasuta või soodushinnaga proovitunde, et saaksite vaadata, kas see sobib teile kõige paremini.

Kui olete valmis proovima kuuma joogat, kaaluge alustamiseks järgmisi näpunäiteid:

  • Kandke kerget, hingavat kangast, mis võib teie higi ära pista.
  • Tooge joogamati kohale rätik , mis võib higistamise korral pisut libedaks minna. Samuti võite tuua näole ja kätele lisarätiku.
  • Mõelge spetsiaalsetele kindadele ja sokkidele, mis pakuvad kuumas joogastuudios paremat haardumist.
  • Tooge külma veega täidetud suur isoleeritud veepudel , mida saate kogu oma kuuma jooga seansi ajal lonksata.

Alumine rida

Kuum jooga ei pruugi kõigile sobida. Kuid kui teile meeldib regulaarselt jooga ja soovite seda järk-järgult tõsta, võib see olla just see, mida otsite.

Kuum jooga pakub mitmesuguseid eeliseid nii teie vaimule kui ka kehale. See aitab teil kaloreid põletada, luutihedust suurendada, parandada südame- ja veresoonkonna seisundit ning parandada paindlikkust. See võib aidata ka depressiooni leevendada ja stressi vähendada.

Kui teil on tervisehäireid, sealhulgas südame- või arteriaalseid probleeme, diabeet, anorexia nervosa, anamneesis anamnees või kuumuse talumatus, pidage enne kuuma joogatrenni nõu kõigepealt arstiga.