Malasaña’nın Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Malasaña’nın Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Malasaña'nın Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

çelenk poz olarak Malasana da bilinen bodur poz Asana olduğunu. Mala – Garland, kolye, Asana – Poz; maa-laa-sa-na – As telaffuz

Malasana da Upavesasana veya Garland Pose denir. Bu, oldukça basit, bir bodur olduğunu. Çömelme alanlarda çalışan çocuklar ve insanlara doğal geliyor. Ancak, büro işi olanlar uygulama kayıp ve acı verici ve bunu yapmak için rahatsız bulmak. o, aslında, hareketsiz bir yaşam tarzı olanlar için en faydalı çünkü Ama bu asana yapmaktan vazgeçirmek olmamalıdır.

Sen Malasana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer bu asana pratiği önce boş Mide ve bağırsakları tutmaya emin olmalısınız. gıda sindirilmiş olur böylece asana yapmak ve uygulama sırasında tüketmek için yeterli enerji vardır en az dört ila altı saat öncesinde yemek var.

Sabah yoga ilk iş uygulamaya en iyisidir. Ama sabah çalışamaz durumunda, akşam bunu uygulamaya yolunda.

Seviye: Temel
Stil: Hatha Yoga
Süre: 60 saniye
Tekrarlama: Yok
gerer: Uyluk, Hamstring, Kasık, Aşağı geri
Güçlendirir: Aşağı sırt, kalça, Sindirim sistemi

Malasaña’nın Nasıl Yaparsınız

 1. çömelme başlayın. Bunu yaparken, katta topuklu, birbirlerine yakın veya zemine dayanması ayaklarına hakim.
 2. gövdenize biraz daha geniş yerleştirerek, uyluk yayıldı.
 3. Nefes ve gövde uyluk arasına rahatça sığar şekilde öne doğru eğilin.
 4. Anjali Mudra avuç içi getirin ve iç uyluk karşı dirseklerinizi bastırın. Bunu yapmanız, gövde ön kısmını uzatmak yardımcı olacaktır.
 5. gövde kenarına iç uyluk basın. Ardından, kollarınızı germek, ve incik koltukaltı sığacak şekilde karşıdan karşıya onları salıncak. bileklerinde tutun.
 6. Birkaç saniye poz tutun. Nefes ve bırakın.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bu sizin alt sırt veya dizleri bir yaralanma varsa bu asana kaçınmak en iyisidir.

Başlangıç ​​İpucu

size zor başlangıçta squat bulursanız, bir sandalyenin kenarına oturup, ve uyluk izin ve gövde 90 derecelik açı oluşturur. bunlar diz biraz önde olacak şekilde kat topuklarını yerleştirin. senin gövde dizlerinizin arasına olduğunu eğilerek. Bunu yapmanız yavaş yavaş bir ağız kavgası içine almak için şart olacaktır.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

ayağınızın iç tarafında yere bir el koyarak kasık bölgesinde streç yoğunlaştırın ve gökyüzüne doğru ters elini uzatmak. Twist and tutun. Ardından, diğer tarafta poz tekrarlayın.

Malasana Faydaları (Garland Pose)

Bunlar çelenk poz bazı sağlık yararları bulunmaktadır.

 • Bu alt sırt, sakrumu, kasık ve kalça iyi streç verir.
 • Metabolizmayı başlatır.
 • Sindirim sistemini aktive eder.
 • Bu göbek forma sokar.
 • Bu duruş geliştirir.
 • Bu sizin ayak bilekleri ve diz esnekliği artırmaktadır.

Garland Science Behind Pose

Malasana sırtını yumuşar ve esnek bacaklar olarak tepeden tırnağa sıkışıp stresi salan ileri viraj olduğunu. topuk omurga uzar olarak kalça arka köklü olduğundan emin olun. ayaklar gergin ve güçlendirilmesi ve bu kalçada hareketlilik uzatır. sırt kasları genişletmek. Bu aynı zamanda vücudunuzdaki farkındalık ritmik akışını sağlamak bu asanas biridir. Tüm eylemler emin hiçbir bölümü çalıştırılıyordu ediliyor yapmak için koordine edilir. Vücudunuzun her parçası kendini dile getiriyor gibi görünüyor.

Şimdi çelenk poz nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? Zamanda geri dönün ve Malasana ile kökleri ziyaret edin. İnsan ırkı ilerlemiştir gibi eksik olan ne gösterecektir.