Matsyasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Matsyasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Matsyasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Poz Matsyasana veya balık Asana olduğunu. Sanskritçe: मत्स्यासन; Matsya – Balık, Asana – Duruş; mot-see-AHS-anna – As telaffuz

Geriye baktığınızda, Hindu mitolojisinde Matsya Lord Vishnu, Evrenin simidine bir modeli olduğu belirtiyor. Yeryüzü bozuk olmuştu ve bir taşkın yeryüzünü yıkayıp için gittiğini söylenir. Vishnu böylece tüm bilgelik korundu sağlanması Matsya adında bir balık, bir avatar giydiler, ve emniyet bütün bilgeleri nakletti. Bu asana Eğer dengesi hissettiklerinde Matsya toprak ve deniz arasında bu dengeyi vurdu gibi, odaklanmış ve esnek olmayı hedeflemektedir.

Sen Matsyasana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Size bu asana gerçekleştirmeden önce bağırsakların ve mide boş olduğundan emin olmak için gereklidir. Son yemek ve egzersiz arasında birkaç saatlik bir boşluk vermek için iyi bir fikir olabilir. gıda iyi sindirmek için bu yeterli süreyi sağlar. Sabah uygulanan bu asana en iyi şekilde çalışır, ama sen de akşam onu ​​uygulamaya başladı.

Seviye: Temel
Stil: Hatha Yoga
Süre: 30 saniye ila 60
Tekrarlama: Yok
uzanıyor: Boğaz, Navel, psoas majör kası (kalça fleksörleri), kaburgaların arasındaki Neck, Kaslar (interkostal) ön
güçlendirir: sırtın üst kısmındaki kasları, Boyun arkası

Matsyasana Nasıl Yaparsınız

 1. Bacakların birlikteyiz ve ellerinizi vücudunuzun yanına rahatça yerleştirilir emin olarak sırt üstü düz uzanın.
 2. avuç içi yere bakacak şekilde kalçaların altına Avuçlarını yerleştirin. Şimdi, birbirine dirsek yaklaştıracak belinize yakın yerleştirerek.
 3. ayakların ortasında birbirlerine çapraz ve kalçalar ve dizler yere düz yerleştirilir şekilde bacak bacak.
 4. Nefes ve başınızı da kaldırdı ve taç yere değen şekilde göğüs yukarı kaldırın.
 5. Vücudunuzun ağırlığı Dirseklerinde beynini açık olduğundan emin olun. göğüs kaldırdı gibi, hafifçe omuz bıçakları basınç.
 6. Eğer rahat kadar sadece pozisyonda tutun. Normal nefes.
 7. İlk başınızı kaldırarak ve ardından yere göğüs bırakarak, Nefes ve konumunu bırakın. Bacaklarınızı çözmek ve rahatlayın.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

 • Bu yüksek veya düşük tansiyon muzdarip eğer bu poz önlemek için en iyisidir.
 • Ayrıca, uykusuzluk ve migren hastalarının Balık Pose kaçınmaları istenir.
 • Eğer bir arka yaralanma olduysa, kuvvetle bu asana kaçınmak önerilir.

Başlangıç ​​İpucu

Bir acemi olarak, bu asana uygulayan başladığınızda size boyun bir gerginlik hissedebilirsiniz olması mümkündür. Bunu önlemek için, ya biraz göğsünü düşürmek veya bu asana rahat hissedene kadar başınızı altında katlanmış battaniye koyabilirsiniz.

Varyasyon Pose

Bu asana da düz tutulan bacaklar ve dışa dönük ayak parmakları ile yapılabilir. o kadar küçük bir çentik, ayrıca parmak uçları gergin garanti altına alarak, yerden altı santim hakkında bacaklarını kaldırabilir.

Eğer, streç artırmak yerine kalça altına yerleştirmek yerine, Anjali Mudra ellerini yerleştirmek istiyorsanız. Anjali Mudra ellerini getirmek kollarınızı germek ve için parmaklarınızın tavana işaret edelim.

Balık Faydaları Pose

Bunlar matsyasana birkaç şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu Asana besin emilimini başlatır. Ayrıca omuz ve boyun göğüs ve boyun bölgeleri ve serbest bırakır gerginliği uzanır.
 • o nefes sağ tür teşvik gibi solunum problemleri hafifletir.
 • Aynı zamanda hipofiz, paratiroid ve epifiz bezleri sokar.
 • Bu geri uzanır ve böylece sırt ve sırt ağrısı gerilim giderici, onu sokar.
 • Aynı zamanda üst sırt ve boyun güçlü arka kasları yapar.
 • Bu kalçanızı ve kaburga iyi bir streç arasındaki kasları verir.
 • Boyun ve karın önünde kasları aktive edilir.
 • boğaz ve sindirim organları iyi bir masaj almak.
 • Bu asana duruş artırmaya yardımcı olur.
 • Tüm mikroorganizmaların yok edilmesinde bilinen ve aşağıdaki için özellikle yararlıdır edilir:
  a. Kabızlık
  b. Solunum hastalıkları
  , c. Hafif sırt ağrısı
  d. Yorgunluk
  e. Anksiyete
  f. Adet sancısı

Matsyasana Science Behind

Bu asana Emin ve sarsılmış hissettiklerinde Eğer odaklı ve esnek hale getirmek için bilinir. Bu asana olarak, bacakların kendilerini derinden yeryüzünde sızdılar hissediyorum noktaya topraklı edilir. Bu göğsünü kaldırır ve nefes derinleşir. Balık sırtını yapar poz ve daha güçlü karın ve boyun eğri tiroit lehine çalışır. Tüm geriye bükme pozlar gibi, bu asana halinizi aydınlatarak doğru çalışır.

Onlar bu Asana sizi toprağa ve uyanmak serinletici bir mola gibi çalışır derler. Sen enerjik ve hayat dolu hissedeceksiniz. Hiç kimse öğleden ortasında bu asana yapıyor durduruluyor! Eğer masa işi altındadır ve bütün gün oturup ederken omurga yuvarlanır ederseniz, duruş izlerini tersine çevirmeye, senin sandalyede oturan, Matsyasana benzer hareketleri yaratabilir.

Sen olmaz “uyandırmak ve kahve kokusu”, günlük yaşamda Matsyasana entegre eğer. Eğer an her enerji taşıyan ve tamamen hayatta kalması gibi hayatı dolu dolu yaşamaya başlayacaktır.