Mida ootate hatha jooga klassi

Home » Review » Yoga Basic » Mida ootate hatha jooga klassi

Õpi ajalugu hatha jooga ja mida tänapäeva klassid on nagu

Mida ootate hatha jooga klassi
Hatha on väga lai mõiste, mis hõlmab mis tahes füüsilist tavadele jooga. Seda saab kasutada, et kirjeldada iga liiki jooga tavasid Iyengar et Ashtanga ja kõike, mis kuulub ja väljaspool. Tegelikult ükskõik palju kaasaegse tüüpi füüsilise jooga, mis on populaarsed täna saab täpselt kirjeldada hatha jooga.

Ajalugu Hatha

Hatha tähendab jõulist sanskriti keeles, iidse India keelt, mis on allikas enamiku jooga terminoloogia. Vastavalt Ellen Stansell, õpetlane jooga kirjandus, võib mõiste on tulnud kasutusele juba 12. sajandil. Kuigi hatha peetakse Euroopa õrn äärmuseks nendel päevadel, Stansell postuleerib, et see peab olema tundus tugev võrreldes peenem tavasid (meditatsioon, näiteks), mis olid kättesaadavad ajal.

Esimene India spetsialistidele, kes tõi jooga Lääne publiku keskel 19. sajandil püüdis distantseeruda hatha jooga, mis nad on seotud ekslemine tänaval kerjused nimetatakse yogins. Oma raamatus “Jooga Body: Origins of Modern Posture Practice” Mark Singleton ütleb see oli alles rahvusvahelise populaarsus kehakultuuri liikumine hiljem 19. sajandil, et hatha jooga integreeriti õpetused eksporditakse Lääne.

Kaasaegse hatha jooga klassides

Arvestades, et sõnal on selline avatud tähendus, mida peaksite oodata, kui sa osaleda hatha jooga klassi? Täna, hatha on kõige sagedamini kasutatakse, et kirjeldada õrn, põhi joogatunnid, mis rõhutavad Sundasendist võrreldes stiile rohkem liikumist või voolu. Oodata on aeglasem tempo venitades keskendunud klassi mõned põhilised hingamise harjutused (Pranayama) ja võib-olla istuva meditatsiooni lõpus. Hatha klassid on hea koht töötamiseks oma viimist, õppida rahustamise võtteid, ja saada rahul joogaga trumpe tugevust ja paindlikkust.

Hatha Flow klassides

Just segadusse asju, mõned stuudiod visata midagi, mida nimetatakse hatha voolu segatakse. Klassid, mis te liikuda poosi poseerida jada ilma puhkavad ka õigesti kirjeldada vinyasa. Et veelgi lisada korralagedus, võite näha nii hatha voolu ja vinyasa graafikust oma kohaliku stuudio. Sel juhul oodata vinyasa võimalus olla veidi jõulisemat, kuid nii palju sõltub stiili iga õpetaja, et see on võimatu olla lõplik selles küsimuses võtmata konkreetsed klassid. Kui teil on vaja rohkem selgitusi, küsi stuudio kuidas klasside erinevad või proovida neid ise välja selgitada.

Kas hatha jooga jaoks?

Proovige hatha klassi kui idee õrn jooga meeldib sulle või tundub õige keha. See võib olla suurepärane sissejuhatus jooga, kuid ei tohiks ekslikult lihtne jooga, sest see saab veel vaidlustada nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

Hatha klassid annavad võimaluse venitada, lõõgastu ja vabastada pingeid, pakkudes hea kontrapunkti nii kiire elustiil ja cardio treeningu. Kui te minema hatha klassi ja ta tunneb liiga aeglane või mitte piisavalt aktiivne, ei loobu jooga täielikult. On kiirem tempo, rohkem sportlik kuidas teha joogat. Proovi vinyasa või võimu jooga klassi, ja vaata, kas see on rohkem oma kiirust.